Skocz do zawartości

Jakie opony fabrycznie.


OstryTrw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się posiadaniem budżetowej przyczepy francuskiej - gruau, moje pytanie brzmi czy da się znaleźć gdzieś jakie opony były montowane fabrycznie ? Chodzi mi o rozmiar szerokość i profil, ponieważ aktualnie na przyczepie zamontowane były zwykłe 175/70r14 bez literki C. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OstryTrw napisał:

Witam, stałem się posiadaniem budżetowej przyczepy francuskiej - gruau, moje pytanie brzmi czy da się znaleźć gdzieś jakie opony były montowane fabrycznie ? Chodzi mi o rozmiar szerokość i profil, ponieważ aktualnie na przyczepie zamontowane były zwykłe 175/70r14 bez literki C. Z góry dzięki za pomoc.

W katalogu sprzedażowym zazwyczaj kiedyś podawali takie informacje - nie wiem tylko czy uda Ci się znaleźć katalog tej marki. Często masz również w przedniej bakiście naklejkę informującą o rozmiarze opon i zalecanym ciśnieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie co tu się zastanawiać. Jakie DMC ma przyczepa? Jaki jest rozmiar felg? Ile miejsca między nadkolem o bieżnikiem w obecnej oponie? Coś jest nie tak że chcesz zmienić rozmiar? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też poszukać tego modelu ,rocznika w ogłoszeniach sprzedaży np.w DE lub NL i może akurat się trafi z pierwszej ręki . Potem to już z górki zadzwonić i zapytać . Może się trafi taka z instrukcją .Tyle tylko ,że do tego to trzeba mieć czas i chęci. I pytanie komu  by się chciało :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 17:11, Maras napisał:

Można też poszukać tego modelu ,rocznika w ogłoszeniach sprzedaży np.w DE lub NL i może akurat się trafi z pierwszej ręki . Potem to już z górki zadzwonić i zapytać . Może się trafi taka z instrukcją .Tyle tylko ,że do tego to trzeba mieć czas i chęci. I pytanie komu  by się chciało

A nie prościej podjechać z budką do pierwszego z brzegu wulkanizatora ?

I niech chłop zajrzy pod spód i podpowie na czym jeździć.

Przecież to chyba najprościej ?

Pzdr

Wł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BuryKocur napisał:

A nie prościej podjechać z budką do pierwszego z brzegu wulkanizatora ?

I niech chłop zajrzy pod spód i podpowie na czym jeździć.

Przecież to chyba najprościej ?

Pzdr

Wł.

 

Najprościej - niby tak, jeśli trafisz do fachowca. Niestety kicha, duża część to niestety ludzie z przypadku, na zasadzie "będzie dobrze", sprawni manualnie (wymiana, łatanie, wyważanie) bo to łatwo ogarnąć, ale najbardziej pasowne są często te opony, na których mają największą marżę. Do tego to co proponują do przyczep, to bardzo często kpina - podejście "panie, do przyczepy to jakiekolwiek, nawet używki, co to tam potrzeba lepszego" niestety nie należy do rzadkości. Mam znajomych, którzy wzięli się za wulkanizację (dwóch), i nie pojechałbym do nich z takim zapytaniem dotyczącym przyczepy, bo na 80% wsadziliby nieświadomego klienta na minę (20% to byłby fart, że nie tyle świadomie, ale przypadkowo zaproponują coś sensownego...). Jeśli chodzi o samochody, nie ma takiego ryzyka, bo wujek google i każdy portal oponiarski daje jasną podpowiedź. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 14:30, OstryTrw napisał:

Witam, stałem się posiadaniem budżetowej przyczepy francuskiej - gruau, moje pytanie brzmi czy da się znaleźć gdzieś jakie opony były montowane fabrycznie ? Chodzi mi o rozmiar szerokość i profil, ponieważ aktualnie na przyczepie zamontowane były zwykłe 175/70r14 bez literki C. Z góry dzięki za pomoc.

 

8 minut temu, janm napisał:

a kto mówi , że ma być ,, C " , rozmiar masz to podjedz do jakiegoś kumatego fleka i Ci sprawdzi DOT ( rocznik ) a jak trzeba wymienić to dobierze , wagę przyczepy znasz to w katalogu znajdzie ile kg dzwignie dana opona i po temacie :):hej:

 

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.