Skocz do zawartości

Markiza balkonowa na przyczepie kempingowej


Fosrestgump91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oglądałem jedną przyczepę przed zakupem z zamontowaną taką markizą. 

Ktoś przewiercił na wylot ścianę, przykręcił śrubą chyba 13tką (klucz "na oko" 17). Dodatkowo wzmocniona była ściana płytą meblową pod śrubami. Widać było zacieki na ścianie, albo od złego uszczelnienia albo od kondesacji wody na metalowej śrubie.

Trzymać się trzymało, ale estetyka montażu i wygląd fatalny. Sprzedający miał przyczepę "na rybki"... i tylko do tego się nadawała.

Rozwiązanie chyba najgorsze z możliwych. Wolałbym kupić najtańszy daszek z "juli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fosrestgump91 napisał:

Witam! Czy ktoś w ogóle próbował jak w tytule zamontować markizę balkonową/ tarasowa na swoim kempingu lub przyczepie? 

Jeśli tak to proszę się podzielić swoimi spostrzeżeniami i czy to w ogóle jest wykonalne :)

Wszystko można, tylko po co? Masz dedykowane rozwiązania i dlaczego nie chcesz ich stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że waga domowej markizy już dyskwalifikuje pomysł.

 

Na necie jest mnóstwo filmików gdzie ludzie sami robią daszek. Kawałek płachty, doszty kedra, rurki np z decathlonu i masz daszek.

 

Sam mam taki, poprzedni właściciel zrobił z białej plandeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ventyl napisał:

Myślę że waga domowej markizy już dyskwalifikuje pomysł.

 

Na necie jest mnóstwo filmików gdzie ludzie sami robią daszek. Kawałek płachty, doszty kedra, rurki np z decathlonu i masz daszek.

 

Sam mam taki, poprzedni właściciel zrobił z białej plandeki

Można taki daszek też kupić gotowy za 300 zł w Juli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stemplu napisał:

Oglądałem jedną przyczepę przed zakupem z zamontowaną taką markizą. 

Ktoś przewiercił na wylot ścianę, przykręcił śrubą chyba 13tką (klucz "na oko" 17). Dodatkowo wzmocniona była ściana płytą meblową pod śrubami. Widać było zacieki na ścianie, albo od złego uszczelnienia albo od kondesacji wody na metalowej śrubie.

Tak właśnie montuje się markizy na ścianie, tylko zamiast płyty meblowej na wzmocnienie są "specjalne" podkładki.

Rodzaj zastosowanej markizy, nie ma tu wpływu na szczelność.

7 godzin temu, Fosrestgump91 napisał:

Czy ktoś w ogóle próbował jak w tytule zamontować markizę balkonową/ tarasowa na swoim kempingu lub przyczepie? 

Jeśli tak to proszę się podzielić swoimi spostrzeżeniami i czy to w ogóle jest wykonalne :)

tu zgadzam się z opinią

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Wszystko można, tylko po co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czasami a są takie domowe w której nie schowamy całej szmaty w kasecie. I ona sobie fruwa ta szmata podczas jazdy.

 

Druga sprawa to mamy ferie a w ferie zimowe to zawsze mamy różne "ciekawe " tematy na forum ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gregor887 napisał:

Śruba  M13 to rzadkość. Garść takich kosztuje tyle co daszek.

 

https://sklep.korbanek.pl/produkt/3010821x1-sruba-12-katna-m13-x-40-mm/

Potrenuj oko.

Jak była wkręcona taka śruba to w ogóle skąd wiadomo co to było? Może to była jakaś twardość?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi, nie spodziewałem się takiego odzewu :) wiele osób pytało dlaczego i skąd taki pomysł, osobiście patrzylem na rolety i te dedykowane to poniżej 1000zł nie ma co szukać więc cena mnie trochę odstrasza .

A zastanawiałem się nad markizą ponieważ też mamy wyprawy że jesteśmy jeden dzień max dwa na jednym miejscu i rozwijanie przedsionka mija się z celem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Śruba M8 jest na klucz 13 ,kiedyś popularna była 14 

M10 na  klucz  17 

Mogą być też. wyjątki . Ale ta trzynastka w tej markizie na łączeniu z budą to naprawdę  mało prawdopodobne .

A że wiele osób myli rozmiar klucza z rozmiarem śruby to jest normalne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fosrestgump91 napisał:

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi, nie spodziewałem się takiego odzewu :) wiele osób pytało dlaczego i skąd taki pomysł, osobiście patrzylem na rolety i te dedykowane to poniżej 1000zł nie ma co szukać więc cena mnie trochę odstrasza .

A zastanowiłeś się czemu to kosztuje tyle? Bo można z tym bezpiecznie jeździć w przeciwieństwie do wynalazków i samoróbek. 

Teraz, Fosrestgump91 napisał:

A zastanawiałem się nad markizą ponieważ też mamy wyprawy że jesteśmy jeden dzień max dwa na jednym miejscu i rozwijanie przedsionka mija się z celem. 

To kup sobie markizę w postaci płachty i ją rozstawiaj. Czemu musisz od razu stawiać przedsionek? 

1 minutę temu, Maras napisał:

 Śruba M8 jest na klucz 13 ,kiedyś popularna była 14 

Faktycznie, nawet w starych Rometach były śruby na klucz 13.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jak jest taka różnica cenowa to nie dla idei tylko w jakims celu, aczkolwiek widziałem na YT filmiki jak montują dedykowane markizy i one są klejone do konstrukcji kampera..... Aż się zdiwiłem i to nie odpadnie??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jacekzoo napisał:

Nie klejone tylko napaćkane uszczelnienie, a jest przykręcone

Są i markizy dachowe gdzie przyklejasz elementy montażowe. No ale to jest porządnie robione, z porządnym klejem :D  NIe odpadnie 

Godzinę temu, Fosrestgump91 napisał:

Wiem że jak jest taka różnica cenowa to nie dla idei tylko w jakims celu, aczkolwiek widziałem na YT filmiki jak montują dedykowane markizy

Chcesz tanio i bez druciarstwa? To kup sobie taki daszek. Rozstawisz w 5 minut: 

https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/Wypoczynek-i-kemping/kampery-i-przyczepy-campingowe/przedsionki/daszek-przeciwsloneczny-619414/

Cytat

one są klejone do konstrukcji kampera..... Aż się zdiwiłem i to nie odpadnie??  

Jak jest dobrze przyklejone, to nie odpadnie. Tak samo jak nie odpadają anteny satelitarne czy panele fotowoltaiczne. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.