Skocz do zawartości

Dmuchawa do liści


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Rozglądam się za dmuchawą spalinową do liści. Myślę o takiej do ręki, bo wydaje się poręczna i w użytku i w transporcie.

W związku z tym mam do Was prośbę. Możecie polecić coś, co się nie zepsuje przy wyciąganiu z pudełka i będzie dobrze dmuchać. Kupiłem taką elektryczną ze 2 lata temu. Nawet mi się tego komentować nie chce...

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Commander napisał:

Cześć.

Rozglądam się za dmuchawą spalinową do liści. Myślę o takiej do ręki, bo wydaje się poręczna i w użytku i w transporcie.

W związku z tym mam do Was prośbę. Możecie polecić coś, co się nie zepsuje przy wyciąganiu z pudełka i będzie dobrze dmuchać. Kupiłem taką elektryczną ze 2 lata temu. Nawet mi się tego komentować nie chce...

Dziękuję

Sprawdż czy w Twoim mieście nie ma zakazu używania dmuchaw spalinowych i elektrycznych. Bo wiele samorządów wprowadziły takie zakazy. Np. w Warszawie jest całkowity zakaz, w Krakowie można ich używać gdy np. nie ma smogu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marek4791 napisał:

STIHL BG 86

Ja mam akumulatorową BGA 57 i świetnie sobie radzi, do kompletu mam nożyce żywopłotowe i podkaszarkę.

Do wszystkiego już 2 sezony jeden aku AK20.

Czasy pracy zbliżone do deklarowanych a dmuchawa najbardziej prądożerna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.pngJa mam plecakowa Ryobi od 6 lat. Leje tylko paliwko i dmucham. Plecakowa lepsza dla mnie bo jesienia musze kilka razy dmuchnac 5000m2 lisci i taka do reki to bym sie pewnie zajechał. 

Edytowane przez rafal11 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafal11 napisał:

Plecakowa lepsza dla mnie bo jesienia musze kilka razy dmuchnac 5000m2 lisci i taka do reki to bym sie pewnie zajechał. 

Pry dużym areale to jasne. Mnie ręka cierpnie po 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam elektryczną dmuchawę  na ramię z paskiem i jest OK .No prawie , bo ten worek już mam przetarty i trzeba wymienić ,nawet ktoś szyje zamienniki .

Spalinowa ta wyżej Ryobi co Rafał - dzięki :ok: - zapodał ma zajefajne rozwiązanie ,że jest na plecy zakładasz jak plecak i idziesz. Bo dźwigać spalinę w łapie to się szybko odechce.

Taki przykład, mam nożyce do żywopłotu elektryczne -problematyczne bo cały czas ten kabel jest ciągnięty i trzeba  na niego uważać .Więc miałem zamiar kupić spalinowe nożyczki ale jak wziąłem je do ręki to mi chęć zakupu minęła .  Tym bardzie  ,że przy tej czynności to cały czas operujesz na wyciągniętych rękach. Gdyby to było kilka metrów thuji to ok ale jak ja mam jakieś  250 metrów to odpada zdecydowanie. Pilarkę łańcuchową spalinową jak wybierałem  to też  wagowo musiała łap nie urywać.

Sugeruje aby jednak przed zakupem potrzymać to  w łapkach :)  i przemyśleć na spokojnie bo w sklepie trzymasz ją chwilę a w ogródku kilka godzin nawet.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Sprawdż czy w Twoim mieście nie ma zakazu używania dmuchaw spalinowych i elektrycznych. Bo wiele samorządów wprowadziły takie zakazy. Np. w Warszawie jest całkowity zakaz, w Krakowie można ich używać gdy np. nie ma smogu :D

Może i w Warszawie jest zakaz ale w mojej okolicy ludzie nie bardzo się tym przejmują…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał:

Sprawdż czy w Twoim mieście nie ma zakazu używania dmuchaw spalinowych i elektrycznych. Bo wiele samorządów wprowadziły takie zakazy. Np. w Warszawie jest całkowity zakaz, w Krakowie można ich używać gdy np. nie ma smogu :D

W mieście mam grabki i elektryczną. Spalinową potrzebuje na prowincję ?, ładniej brzmi co?

W jednym przypadku 20 arów ogrodu a w drugim z 30, chociaż tu dużo połyka traktorek. Dziękuję za podpowiedź jednak z tą plecakową. Mocno to rozważę....

Dziękuję koledzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cichy56 napisał:

Można też kupić opryskiwacz spalinowy plecakowy i mieć dwa w jednym. 

Mam również Ryobi, jest dużo cięższy, głośniejszy i nie wygodny w noszeniu. 

3 godziny temu, Cezarr napisał:

Ona tak szybko dmucha czy lata :hmm:

Dmucha na prawdę porządnie. Nie wiem czy 290km/h ale robi robotę. Jak kleknie to kupie taki sam jak jeszcze będzie. 

Edytowane przez rafal11
Literowka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rafal11 napisał:

Mam również Ryobi, jest dużo cięższy, głośniejszy i nie wygodny w noszeniu. 

Dmucha na prawdę porządnie. Nie wiem czy 290km/h ale robi robotę. Jak kleknie to kupie taki sam jak jeszcze będzie. 

Na aledrogo jest za 600 zł. Prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.