Skocz do zawartości

Koło manewrowe automat czy Moover ?


Powsinogi

Rekomendowane odpowiedzi

Szykujemy się do przyczepki typu mniejszy Caravalier 3-4 osobowy i będziemy potrzebować czegoś do manewrowania. 
Mamy wąski wjazd na miejsce parkingowe dla przyczepy, nie mamy możliwości zajechania tam samochodem (obijemy ściany domu i przyczepy). I w dodatku jest po drodze niewielkie, ale uciążliwe wzniesienie - tak mniej więcej na 2 metrach długości tak z 40-50 cm wzniesienia, potem już płasko.  I kostka brukowa granitowa.

koło manewrowe podporowe automat jest za 1100-1300 zł.
moover jest droższy

Moovera mieliśmy przy Knausie kiedyś, wiemy czego się spodziewać, ale wtedy jeździł po płaskim. Teraz mieliśmy Niewiadówkę - to w ogóle pchaliśmy przyczepkę w 2 osoby bez problemu.

Mam pytanie - co się nam lepiej sprawdzi przy przyczepce Caravalier DMC 900 kg i tym wzniesieniu - to koło da radę? czy jednak kupić moover ?
Będę wdzięczna za Wasze opinie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mover , żadne wynalazki ; mój kolega niedawno wyrzucił kasę w błoto kupując takie ,, cudo " . Też miałem ten sam problem - z Niewiadówką dawałem radę wjechać na milimetry .Mój mover z którym nabyłem Hobby świetnie sobie poradził z podjazdem pod spore wzniesienie częściowo po kostce a dalej po trawie jakieś 50 - 60 metrów ; manewrowanie bajka na centymetry i silniki po zatrzymaniu pod górkę trzymają jak na hamulcu .:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2021 o 19:46, Powsinogi napisał:

Szykujemy się do przyczepki typu mniejszy Caravalier 3-4 osobowy i będziemy potrzebować czegoś do manewrowania. 
... Mam pytanie - co się nam lepiej sprawdzi przy przyczepce Caravalier DMC 900 kg i tym wzniesieniu - to koło da radę? czy jednak kupić moover ?
Będę wdzięczna za Wasze opinie :)

Cześć, moja ma 1000 kg DMC i moover jest bardzo przydatny przy precyzyjnym manewrowaniu, szczególnie że nie potrzeba pomocy innej osoby. Do tego koleiny też potrafią podnieść ciśnienie i temperaturę w upalny dzień. Kupiłem, sam zamontowałem i jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.12.2021 o 23:15, janm napisał:

Tylko mover , żadne wynalazki ; mój kolega niedawno wyrzucił kasę w błoto kupując takie ,, cudo " . Też miałem ten sam problem - z Niewiadówką dawałem radę wjechać na milimetry .Mój mover z którym nabyłem Hobby świetnie sobie poradził z podjazdem pod spore wzniesienie częściowo po kostce a dalej po trawie jakieś 50 - 60 metrów ; manewrowanie bajka na centymetry i silniki po zatrzymaniu pod górkę trzymają jak na hamulcu

Zdecydowanie potwierdzam powyższe - mam Knausa Sport 450 i ciasny wjazd w bramę + konieczność wykonania zwrotu o 90 st. zaraz za bramą z podjazdem pod niewielką górkę - 20 cm.

Miałem podobny problem jak autorka - wybrałem moover i jestem mega zadowolony mimo, iż kosztował zdecydowanie więcej.

W takich przypadkach zawsze przypomina mi się tekst mego śp. ojca, który mawiał - synu jesteś za biedny, żeby kupować tanio.

Kup moover.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.