Skocz do zawartości

Thule Quickfit czy ścianki


rolf

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, jacek00 napisał(a):

Czyli najpierw rozkładasz markizę, potem wkładasz ten profil i pod markizą rozkładasz przedsionek? No jeszcze takiej hybrydy nie widziałem :D

Pytanie tylko po co? :hmm: Nie lepiej kupić ściany boczne + przednią? 

Mam Quickfit do Thule 6300. Nad zwykłymi ściankami na przewagę - że jest 100% szczelny i bardzo solidnie opiera się wiatrowi. Nad pełnym Queen czy tam innym od Thule przedsionkiem opartym na markizie ma tę przewagę, że kosztuje 3x mniej.

Mam komplet - wszystko pasuje P&P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Czyli najpierw rozkładasz markizę, potem wkładasz ten profil i pod markizą rozkładasz przedsionek? No jeszcze takiej hybrydy nie widziałem :D

Pytanie tylko po co? :hmm: Nie lepiej kupić ściany boczne + przednią? 

Przecież na takiej samej zasadzie dziala dedykowany przedsionek/namiot QuickFit. 

Markiza workowa zabiera Ci miejsce na montaż zwykłego przedsionka dlatego masz łącznik.

Ścianki jak piszę kolega-nieszvzelne, drogie do tego mało funkcjonalne bo np nie masz moskitiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na takiej samej zasadzie dziala dedykowany przedsionek/namiot QuickFit. 
Markiza workowa zabiera Ci miejsce na montaż zwykłego przedsionka dlatego masz łącznik.
Ścianki jak piszę kolega-nieszvzelne, drogie do tego mało funkcjonalne bo np nie masz moskitiery.
Ścianki z obelinka kosztują ok 1500 zł za komplet. Może to jest dobry kierunek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powracam znowu do tematu.
Wybijamy sobie namiot Thul QuickFit z głowy (chociaż na jaaakiś czas ;) ).
Idziemy w kompromis czyli ścianki do markizy. Chcemy póki co boczne, może z czasem jak będziemy chcieli się faktycznie zamknąć to również przednią.

Pytanie do wszystkich którzy przerabiali ścianki Obelinka.
Dlaczego Obelinka? Bo w Thule nie podoba mi się brak uniwersalności. Jest albo rainblocker z dużym oknem bez zasłonki lub viewblocker czyli zwykła ścianka bez niczego.
Na plus Thule na pewno jakość i to że ścianki są dwustronne.

No więc szukamy z Obelinka pod markizę workową Thule Omnistor 1200.
Ze strony Obelinka nie zawsze w 100% można wywnioskować funkcjonalność ścianek.

Do wyboru są:
-Queen
-King
-Mobiel
-President

Jakoś tak najbardziej podchodzi nam King. Ma duże okno, ma zasłonkę.
Queen spoko, ale nie widzę aż tak mocno posiadania opcji wietrzenia przez moskitierę zwłaszcza przy braku ścianki przedniej ;)
King też ew. podoba mi się ściana przednia którą może kiedyś dokupimy, ale obecnie nie ma rozmiaryu pod markizę długość 375 cm.
Mobiel i President mam wrażenie że to powoli wycofywana seria. President to chyba taki sunblocker bo jest z oddychającego materiału.
Nam zależy najbardziej na osłonie od wiatru i ew. deszczu.
Mobiel w sumie od Kinga chyba różni się tylko kolorystyką i brakiem opcji załonięcia okna.

Rozumiem że do tego musowo "pręty dociskające"? Niestety u mnie obie ścianki będą dzielić okna. WC i salon.

Dzięki za rady.

Tutaj King ku któremu się skłaniamy chyba najbardziej
https://www.obelink.pl/obelink-king-sciana-boczna-thule-1200-prawa.html

Jakby był cały zestaw pod mój rozmiar to bym wziął, ale nieste
ty nie ma.

Edytowane przez Ciapek99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.