Skocz do zawartości

Thule Quickfit czy ścianki


rolf

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, rolf napisał:

z Waszych doświadczeń te ścianki zabezpieczają trochę markizę przed większym wiatrem? Tak sobie myślę, ze jak są pasy sztormowe, od frontu ścianki wsunięte, z boku śpiąć materiał z poprzeczką i chyba można bez większych obaw zostawić na noc? 

Zabezpieczają i to bardziej niż myślisz. W czasie silnych wiatrów nie podwiewa markizy od spodu. Nie jednokrotnie zakładałem właśnie po to, żeby spokojnie spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.12.2021 o 11:34, rolf napisał:

Nie ma o tym zbyt wiele, więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Może ktoś ma już większe doświadczenia?

Mam workową markizę thule 1200, 4m. Do tego można kupić dedykowany namiot pod markizę, dedykowane ścianki rain -, sun - i view - blocker, albo ścianki obelink.

Przygodę z przyczepą w zasadzie zaczynam, na razie nie planujemy wyjazdów zimowych. Głównie lato, trochę wiosna i jesień.

1) Quickfit

Wydaje się niezłym rozwiązaniem. Mam podwójny dach, mam szczelnie, mogę "otworzyć" okna i są moskitiery, mam drzwi na suwak, poszczególne ścianki mogę zwinąć.

Z minusów które widzę, to przód wisi na uchwytach, a nie na wsuniętej kedrze, więc podatność markizy na wiatr podobna jak bez niczego. No i zapewne składa się dłużej niż ścianki, gdyby trzeba było zwinąć markizę przed burzą.

Jakiś minusem może być to, że maksymalny rozmiar to 3,6m.

2) Ścianki thule

Z plusów - można kupić na każdą okazję, są łatwo dostępne, wsuwane w likszpary.

Z minusów - komplet rainblockerów kosztuje niewiele mniej niż quickfit. Do tego warto coś mieć jeszcze na słońce. Ścianki przednie i boczne nie łączą się żadnąlistwą, tylko linkami. No i te ścianki są pełne, nie ma żadnego "okna", moskitiery. Więc albo zwinięte, albo się kisi w środku.

3) Obelink

Tu można wybrać różne, więc mamy plusy jak mocowanie za kedrę, do tego np otwierane okienka z moskitierą. Ale jak oglądam obelink od 2 miesięcy, to nic poza najtańszą serią mobiel nie da się skompletować. 

 

Może jeszcze jakieś inne doświadczenia?

Niedawno dojechały do mnie ścianki (komplet) THULE Rain Blocker G2 do markizy THULE Omnistor 1200 4 metrowej. Udało mi się rzutem na taśmę trafić w całkiem dobrej cenie na Obelinku. Jeszcze nie miałem okazji rozłożyć ale jak tylko pogoda pozwoli to zdam relacje czy warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, denvero napisał:

Niedawno dojechały do mnie ścianki (komplet) THULE Rain Blocker G2 do markizy THULE Omnistor 1200 4 metrowej. Udało mi się rzutem na taśmę trafić w całkiem dobrej cenie na Obelinku. Jeszcze nie miałem okazji rozłożyć ale jak tylko pogoda pozwoli to zdam relacje czy warto było.

Hehe, u mnie też już leżą w przyczepie i czekają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rolf napisał:

Hehe, u mnie też już leżą w przyczepie i czekają ?

Mnie korci, żeby przy okazji jakiegoś wyjazdu weekendowego rozłożyć bo staram się jeździć praktycznie przez całą zimę ale jakoś tak nie ma okazji. Jak nie mróz to daszcz i w sumie markizy nie rozkładamy jeszcze więc leżą i też czekają. W przyszły weekend wybieram się na kemping nad Pilicą to może będzie debiut, bo pogoda chyba się robi w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rolf napisał:

Mnie najbardziej zastanawia jak to się będzie sprawdzać przy mocniejszym wietrze. Markizę ze ściankami dłużej się składa ?

Świetnie się sprawdza, bo nie podwiewa od spodu markizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, w79 napisał:

Świetnie się sprawdza, bo nie podwiewa od spodu markizy. 

Z przodu na pewno, z boku trochę może. Ale rozumiem nawet w Chorwacji można zostawić na noc z zamkniętymi ściankami i spać spokojnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rolf napisał:

Z przodu na pewno, z boku trochę może. Ale rozumiem nawet w Chorwacji można zostawić na noc z zamkniętymi ściankami i spać spokojnie? 

francuski Mistral nie był straszny przez tydzien:), a i podhalański halny nie dał rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rolf napisał:

Dzięki ?

Pamiętaj żeby tylko odpowiednio zabezpieczyć sama markizę no. tym:https://www.thule.com/pl-pl/van-accessories/awning-accessories/thule-fabric-clamps-_-309698.

Ja być może będę sprzedawał komplet ścian z markiza omnistor1200 4.25m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, w79 napisał:
13 godzin temu, rolf napisał:

Z przodu na pewno, z boku trochę może. Ale rozumiem nawet w Chorwacji można zostawić na noc z zamkniętymi ściankami i spać spokojnie? 

francuski Mistral nie był straszny przez tydzien:), a i podhalański halny nie dał rady. 

No to jeszcze proponuje testy z chorwacka Burą. Ja bym się nie odważył zostawić rozwiniętej markizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

No to jeszcze proponuje testy z chorwacka Burą. Ja bym się nie odważył zostawić rozwiniętej markizy.

Oczywiście że przy mocnych wiatrach staram się nie zostawiać markizy rozwiniętej, kiedy nie ma nas w okolicy. Zdarzało się że zwijałem markizę w nocy (np. przy Mistralu) ale nigdy nie działo się tak przy rozłożonych ściankach. Śmiało mogę potwierdzić że ścianki zmniejszają podatność markizy na wiatr.Oczywiacie ma to swoje granice...Ścianki przeżyły wyżej opisane wiatry, burze w Chorwacji, Alpach czy Lagunie Weneckiej. W tych sytuacjach bardziej przeszkadzało mi uderzanie markizy w ścianę (omnistor 1200, i to właśnie tego się obawiałem), niż zniszczenia markizy. 

Noszę się z pomysłem zmiany na 6300, ale ta decyzja jest odkladana właśnie przez braki w rainblockerach do tego modelu, bo jestem z nich w 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, w79 napisał:

Noszę się z pomysłem zmiany na 6300, ale ta decyzja jest odkladana właśnie przez braki w rainblockerach do tego modelu, bo jestem z nich w 100% zadowolony.

Ja też rozglądam się za ściankami, ale bardziej podeszły mi z funkcjonalności obelinkowe Queeny z uwagi na możliwość otwarcia okna i przewietrzenia. Rainbloker fajny, ale jak po deszczu zaświeci słońce, to w środku może być sauna, tak z teorii, czy w praktyce nie przeszkadza brak okien? Oczywiście zakładam użytkowanie, wszystkich ścian (zamknięte pomieszczenie), bo jak tylko boczne to nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.