Skocz do zawartości

Thule Quickfit czy ścianki


rolf

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma o tym zbyt wiele, więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Może ktoś ma już większe doświadczenia?

Mam workową markizę thule 1200, 4m. Do tego można kupić dedykowany namiot pod markizę, dedykowane ścianki rain -, sun - i view - blocker, albo ścianki obelink.

Przygodę z przyczepą w zasadzie zaczynam, na razie nie planujemy wyjazdów zimowych. Głównie lato, trochę wiosna i jesień.

1) Quickfit

Wydaje się niezłym rozwiązaniem. Mam podwójny dach, mam szczelnie, mogę "otworzyć" okna i są moskitiery, mam drzwi na suwak, poszczególne ścianki mogę zwinąć.

Z minusów które widzę, to przód wisi na uchwytach, a nie na wsuniętej kedrze, więc podatność markizy na wiatr podobna jak bez niczego. No i zapewne składa się dłużej niż ścianki, gdyby trzeba było zwinąć markizę przed burzą.

Jakiś minusem może być to, że maksymalny rozmiar to 3,6m.

2) Ścianki thule

Z plusów - można kupić na każdą okazję, są łatwo dostępne, wsuwane w likszpary.

Z minusów - komplet rainblockerów kosztuje niewiele mniej niż quickfit. Do tego warto coś mieć jeszcze na słońce. Ścianki przednie i boczne nie łączą się żadnąlistwą, tylko linkami. No i te ścianki są pełne, nie ma żadnego "okna", moskitiery. Więc albo zwinięte, albo się kisi w środku.

3) Obelink

Tu można wybrać różne, więc mamy plusy jak mocowanie za kedrę, do tego np otwierane okienka z moskitierą. Ale jak oglądam obelink od 2 miesięcy, to nic poza najtańszą serią mobiel nie da się skompletować. 

 

Może jeszcze jakieś inne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj,

 

miałem z Obelinka serię Queen 390 (przód jest w kedrę, boki na rafterach) do markizy kasetowej Thule 6300 4m... wykonanie jak najbardziej ok., cena także ok....w przypadku workowej i ścianek z Obelink sprawdź czy masz jak zamontować boczne raftery. Jeśli nie masz w markizie gniazd na mocowanie rafterów to będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rolf napisał:

Nie ma o tym zbyt wiele, więc pozwoliłem sobie założyć nowy temat. Może ktoś ma już większe doświadczenia?

Mam workową markizę thule 1200, 4m. Do tego można kupić dedykowany namiot pod markizę, dedykowane ścianki rain -, sun - i view - blocker, albo ścianki obelink.

Przygodę z przyczepą w zasadzie zaczynam, na razie nie planujemy wyjazdów zimowych. Głównie lato, trochę wiosna i jesień.

1) Quickfit

Wydaje się niezłym rozwiązaniem. Mam podwójny dach, mam szczelnie, mogę "otworzyć" okna i są moskitiery, mam drzwi na suwak, poszczególne ścianki mogę zwinąć.

Z minusów które widzę, to przód wisi na uchwytach, a nie na wsuniętej kedrze, więc podatność markizy na wiatr podobna jak bez niczego. No i zapewne składa się dłużej niż ścianki, gdyby trzeba było zwinąć markizę przed burzą.

Jakiś minusem może być to, że maksymalny rozmiar to 3,6m.

2) Ścianki thule

Z plusów - można kupić na każdą okazję, są łatwo dostępne, wsuwane w likszpary.

Z minusów - komplet rainblockerów kosztuje niewiele mniej niż quickfit. Do tego warto coś mieć jeszcze na słońce. Ścianki przednie i boczne nie łączą się żadnąlistwą, tylko linkami. No i te ścianki są pełne, nie ma żadnego "okna", moskitiery. Więc albo zwinięte, albo się kisi w środku.

3) Obelink

Tu można wybrać różne, więc mamy plusy jak mocowanie za kedrę, do tego np otwierane okienka z moskitierą. Ale jak oglądam obelink od 2 miesięcy, to nic poza najtańszą serią mobiel nie da się skompletować. 

 

Może jeszcze jakieś inne doświadczenia?

Mam te same markize , ale 4.5 m.

Obelinka wywal bo to dziadostwo. Znajomy przerabiał i po jednym sezonie zrezygnował. Ja mam Rainblockery i Sun blockery (kupowałem  zimie na promocji w Obelinku). Pamiętaj żeby dobrać boki do markizy 1200 bo są specjalne dedykowane- chodzi o rurki podtrzymujące ściany.

Moim zdaniem podstawowym minusem Quickfitow jest ograniczenie wielkości i obciążenie markizy. Z pomieszczenia robi się akwarium, tymczasem przy ściankach są szpary u góry, gdzie wilgoc może wyparować. Faktem jest, ze nie ma elementów otwieranych ma zamek, ale zawsze jedna ścianke możesz zwinąć do góry (są specjalne tasiemki).

Przymierzam się do zmiany markizy, ale wstrzymuje mnie to że chce do nowej kupić również rainblockery, ale jest problem z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dejv napisał:

Obelink z thule 1200

4FC8FBE6-F864-49FD-B2B2-BA51E438A916.jpeg

Jesteś zadowolony z tych ścianek z obelinka? Bo wyżej @rolf się raczej źle o nich wypowiadał.

PS. Wczoraj o markizach dyskutowaliśmy na fb ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sebeb napisał:

Witaj,

 

miałem z Obelinka serię Queen 390 (przód jest w kedrę, boki na rafterach) do markizy kasetowej Thule 6300 4m... wykonanie jak najbardziej ok., cena także ok....w przypadku workowej i ścianek z Obelink sprawdź czy masz jak zamontować boczne raftery. Jeśli nie masz w markizie gniazd na mocowanie rafterów to będzie trudno.

Mają dedykowane do 1200, więc z montażem nie byłoby problemu. Tylko dostępność słaba.

20 godzin temu, w79 napisał:

Moim zdaniem podstawowym minusem Quickfitow jest ograniczenie wielkości i obciążenie markizy. Z pomieszczenia robi się akwarium, tymczasem przy ściankach są szpary u góry, gdzie wilgoc może wyparować. Faktem jest, ze nie ma elementów otwieranych ma zamek, ale zawsze jedna ścianke możesz zwinąć do góry (są specjalne tasiemki).

I to mnie chyba przekonuje do ścianek.

11 godzin temu, Dejv napisał:

Obelink z thule 1200

4FC8FBE6-F864-49FD-B2B2-BA51E438A916.jpeg

Nieźle to wygląda, dzięki za fotkę. Tu jest właśnie plus obelinkowych, że ścianka przednia łączy się z bocznymi.

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Bo wyżej @rolf się raczej źle o nich wypowiadał.

No skąd, w życiu nawet nie macałem...

Obelinkowe mają swoje plusy nad thule. Tylko skompletować ciężko, myślałem że w zimę będzie lepiej z dostęnością. A i ogólnie preferuję rozwiązania fabryczne, więc chyba jednak pójdę w stronę jak w79. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jacek00 napisał:

Przepraszam, @w79 o nich źle pisał

Mam kilka fotek ze ściankami, ze starej przyczepy. W nowej również je mam (nawet te same:)

Wszystko sprawne, pasuje i nie trzeba się męczyć....jak to Thule. Od dawna jestem przekonany do tej marki, a i serwis jest nienaganny. Już opisywałem jak zastanawiałem się nad zmianą rolety i nie wiedziałem czy te ścianki będą pasowały do nowej. Napisałem maila do Thule licząc, iż odpiszą mi abym kupił nowe....a tutaj przyszła paczka z elementami zamiennymi :) - zupełnie za free... i jeszcze przeprosili mnie gdyby nie pasowało, wskazując jaką część usiałbym ewentualnie dokupić (zamiast całego kompletu):)1975192787_20211004_08431113638.thumb.jpg.67c112e4d146388351b219c46966fcee.jpg1975192787_20211004_08431113638.thumb.jpg.67c112e4d146388351b219c46966fcee.jpg

DSC_0589.JPG

DSC_0590.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, w79 napisał:

Mam kilka fotek ze ściankami, ze starej przyczepy. W nowej również je mam (nawet te same:)

Wszystko sprawne, pasuje i nie trzeba się męczyć....jak to Thule. Od dawna jestem przekonany do tej marki, a i serwis jest nienaganny. Już opisywałem jak zastanawiałem się nad zmianą rolety i nie wiedziałem czy te ścianki będą pasowały do nowej. Napisałem maila do Thule licząc, iż odpiszą mi abym kupił nowe....a tutaj przyszła paczka z elementami zamiennymi :) - zupełnie za free... i jeszcze przeprosili mnie gdyby nie pasowało, wskazując jaką część usiałbym ewentualnie dokupić (zamiast całego kompletu):

 

Ale to ścianki Thule. A mi chodzi o Obelinka, po którym pojechałeś ;) 

51 minut temu, w79 napisał:

 

DSC_0590.JPG

O to fajne, co to jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Jesteś zadowolony z tych ścianek z obelinka? Bo wyżej @rolf się raczej źle o nich wypowiadał.

PS. Wczoraj o markizach dyskutowaliśmy na fb ;) 

Jestem zadowolony. Dobry wytrzymały materiał, sprawia wrażenie porządnego. Jak ja kupowałem to było to też dużo tańsze rozwiązanie niż thule quickfit, który ma napewno cieńszy materiał i lata na wietrze co było dla mnie dyskwalifikacją a byłem mocno tym zainteresowany. Obelinka można naprawde fajnie i szybko zamontować i jak chcesz to montujesz np jedną scianke co jest zaletą. Do zestawu można dokupić też raftery i wtedy idealnie przylega do przyczepy. Ja płaciłem za kpl z tego co pamietam 1700 zl ale pewny nie jestem. Quick fit napewno jest delikatny i materiał jest mniej wytrzymały.

 

10 godzin temu, filipert napisał:

Czy ta przednia ściana może być montowana dwustronnie?

Nie pasują mi drzwi po prawej.

Z tego co pamiętam to zamawiasz po której stronie chcesz mieć wejście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ścianki thule, czy lepsze serie obelinka wychodzą tylko minimalnie taniej niż quickfit. No ale potwierdza się z Waszych wypowiedzi, że to ma więcej minusów niż plusów. 

Pójdą ścianki, na pewno rainblockery, później pewnie i słoneczne. 

Czy z Waszych doświadczeń te ścianki zabezpieczają trochę markizę przed większym wiatrem? Tak sobie myślę, ze jak są pasy sztormowe, od frontu ścianki wsunięte, z boku śpiąć materiał z poprzeczką i chyba można bez większych obaw zostawić na noc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.