Skocz do zawartości

Klimatyzacja Webasto


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Simbus1 napisał:

Zamówiłem taką, głównie z powodu że w trybie ogrzewania działa jak pompa ciepła. To mnie przekonało, bo np. w Dometicu za grzanie odpowiada po prostu grzałka 1200W.

Też jestem ciekawy opinii użytkowników. 

To czekamy razem.ponoć też cicho pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 17:55, Simbus1 napisał:

Zamówiłem taką, głównie z powodu że w trybie ogrzewania działa jak pompa ciepła. To mnie przekonało, bo np. w Dometicu za grzanie odpowiada po prostu grzałka 1200W.

Też jestem ciekawy opinii użytkowników. 

Jaka cena za ten komplet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Simbus1 napisał:

Ja mam ogólną cenę za wszystko przy zamówieniu nowego kampera.

To rzeczywiście byłoby o czym gadać… :)

Na oko na dachu wyglada ze jest mniejsza od mojej

 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście byłoby o czym gadać…
Na oko na dachu wyglada ze jest mniejsza od mojej
 
Jest dłuższa i cięższa niż Dometic. Ja z tego powodu brałem wcześniej Dometica FJ 1700. Jest jeszcze jeden aspekt. Webasto się zupełnie nie chwali głośnością urządzenia. Wiadomo z jakiego powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jacek00 napisał:
3 godziny temu, vrs napisał:
To rzeczywiście byłoby o czym gadać… emoji4.png
Na oko na dachu wyglada ze jest mniejsza od mojej
 

Jest dłuższa i cięższa niż Dometic. Ja z tego powodu brałem wcześniej Dometica FJ 1700. Jest jeszcze jeden aspekt. Webasto się zupełnie nie chwali głośnością urządzenia. Wiadomo z jakiego powodu.

Ja nie wiem?czy używasz klimatyzacji Webasto? 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem?czy używasz klimatyzacji Webasto? 
Przy wyborze pierwszej klimy ją rozważałem, ale okazało się , że w miejscu przeznaczonym na montaż by nie weszła bo kolidowałaby z oknem dachowym. Z tego też powodu wtedy zdecydowałem się na Dometic Fresh Jet 1700.

Teraz mam Dometica FJ 2200 bo tylko taka szła na pierwszy montaż w fabryce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:

Przy wyborze pierwszej klimy ją rozważałem, ale okazało się , że w miejscu przeznaczonym na montaż by nie weszła bo kolidowałaby z oknem dachowym. Z tego też powodu wtedy zdecydowałem się na Dometic Fresh Jet 1700.

Teraz mam Dometica FJ 2200 bo tylko taka szła na pierwszy montaż w fabryce.

Przeczytałeś dokładnie pytanie w poście? Czekamy na opinie osób które używają tej klimatyzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Jest dłuższa i cięższa niż Dometic. Ja z tego powodu brałem wcześniej Dometica FJ 1700. 

Klimatyzacja Webasto ma raczej bliżej ma do Dometica FJ2200. Jeśli do tej porównamy to faktycznie jednostka zewnętrzna jest dłuższa, odrobinę niższa i lżejsza po waży 30,8 kg a Dometic 32 kg. 

Faktycznie nie podają nigdzie poziomu hałasu. Jednak opcja grzania w trybie pompy ciepła zamiast tradycyjnej oporowej grzałki przekonała mnie do tego modelu.

Zobaczę za jakiś czas czy to był dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś dokładnie pytanie w poście? Czekamy na opinie osób które używają tej klimatyzacji...
A widziałeś komu odpisywałem odnośnie wielkości?
Klimatyzacja Webasto ma raczej bliżej ma do Dometica FJ2200. Jeśli do tej porównamy to faktycznie jednostka zewnętrzna jest dłuższa, odrobinę niższa i lżejsza po waży 30,8 kg a Dometic 32 kg. 
Faktycznie nie podają nigdzie poziomu hałasu. Jednak opcja grzania w trybie pompy ciepła zamiast tradycyjnej oporowej grzałki przekonała mnie do tego modelu.
Zobaczę za jakiś czas czy to był dobry wybór
Jeszcze pytanie czy Webasto podaje wagę całkowitą czy samej jednostki bez dyfuzora. Wiem, że różni producenci podają różnie.

Pompa ciepła to jest plus. Ale imo dużo większym plusem jest możliwość grzania od -5 stopni. Dometic pozwala na uruchomienie ogrzewania przy minimalnej temperaturze zewnętrznej 4 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Simbus1 napisał:

Klimatyzacja Webasto ma raczej bliżej ma do Dometica FJ2200. Jeśli do tej porównamy to faktycznie jednostka zewnętrzna jest dłuższa, odrobinę niższa i lżejsza po waży 30,8 kg a Dometic 32 kg. 

Faktycznie nie podają nigdzie poziomu hałasu. Jednak opcja grzania w trybie pompy ciepła zamiast tradycyjnej oporowej grzałki przekonała mnie do tego modelu.

Zobaczę za jakiś czas czy to był dobry wybór :)

Sprawdzałeś w jakiej temperaturze zewnętrznej dzuala ogrzewanie ? W trumie jest to ok +4C. Grzanie pompą ciepła generuje hałas jak klima. Ciekawy jestem czy będziesz zadowolony . Dużo lepsza opcja grzania prądem to truma combi 6 chyba w wersji e z grzaniem w różnych trybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maarec napisał:

Sprawdzałeś w jakiej temperaturze zewnętrznej dzuala ogrzewanie ? W trumie jest to ok +4C. Grzanie pompą ciepła generuje hałas jak klima. Ciekawy jestem czy będziesz zadowolony . Dużo lepsza opcja grzania prądem to truma combi 6 chyba w wersji e z grzaniem w różnych trybach.

Panowie ..znowu się nie rozumiemy.potrzebne mi są informacje od osób które mają i używają takiej a nie Innej klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy się tak na to grzanie klimą napaliliście? Tego się właściwie nie używa. 

Ja swoje używam raz w roku kiedy sprawdzam czy nadal działa. 

Zadam jeszcze pytanie pomocnicze czy w tym Webasto da się ustawić kierunek nawiewu / dystrybucję przód-tył ?

Chodzi mi o to żeby bardziej wiało np na przód niż na tył i odwrotnie.

Jak nie to się nad tym mocno zastanówcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.