Skocz do zawartości

Klimatyzacja Webasto


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, vrs napisał:

Ale co Wy się tak na to grzanie klimą napaliliście? Tego się właściwie nie używa. 

Ja używam w sezonie wiosenno jesiennym. Zamiast włączać piec to sobie dogrzewam w ciągu dnia klimą. Sprawdza się.

Godzinę temu, vrs napisał:

Jak nie to się nad tym mocno zastanówcie. 

Jak się nie da, to w zasadzie sprzęt jest bezużyteczny. No chyba że ktoś to zamontuje w jakimś centralnym miejscu w budzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Jak się nie da, to w zasadzie sprzęt jest bezużyteczny. No chyba że ktoś to zamontuje w jakimś centralnym miejscu w budzie. 

Nawet jak zamontujesz centralnie to i tak to sterowanie przód tył jest moim zdaniem niezbędne. Bo zawsze komuś wieje za bardzo. 
 

Ciekawy jestem co koledzy powiedzą 

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Ja używam w sezonie wiosenno jesiennym. Zamiast włączać piec to sobie dogrzewam w ciągu dnia klimą. Sprawdza się.

Ja w zasadzie nigdy tego nie używam. 
Ustawiam ogrzewanie na ileśtam i tyle.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Używałem jeden sezon, potem kamper został sprzedany. Porównania nie mam z innymi klimatyzacjami. Trochę głośna jak dla mnie w nocy. Używałem ja także podczas jazdy zakładając większe alternator + przetwornica na sinusie. Z minusów dla mnie to oświetlenie które w nocy jest dość mocne pokazujące temperature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 6.11.2021 o 19:42, Simbus1 napisał(a):

Klimatyzacja Webasto ma raczej bliżej ma do Dometica FJ2200. Jeśli do tej porównamy to faktycznie jednostka zewnętrzna jest dłuższa, odrobinę niższa i lżejsza po waży 30,8 kg a Dometic 32 kg. 

Faktycznie nie podają nigdzie poziomu hałasu. Jednak opcja grzania w trybie pompy ciepła zamiast tradycyjnej oporowej grzałki przekonała mnie do tego modelu.

Zobaczę za jakiś czas czy to był dobry wybór :)

I jak ta klima Webasto się spisuje? Jak oceniasz ten wybór? Ja stoję również przed dylematem czy brać Webasto czy Dometica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, snoozer napisał(a):

I jak ta klima Webasto się spisuje? Jak oceniasz ten wybór? Ja stoję również przed dylematem czy brać Webasto czy Dometica.

Finalnie nie mam tej klimatyzacji.. 

Miałem ją zamówiona wraz z nowym kamperem w renomowanym salonie w Bieruniu :)

W skrócie po 7 miesiącach oczekiwania na kampera...oddali mi zadatek bo ponoć nie byli w stanie zrealizować zamówienia..

Kupiłem innego kampera, w innym miejscu taki jaki był na stanie. W tym mam podwójną podłogę dlatego będę montował klime podławkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.