Skocz do zawartości

Hobby 420KB De luXe bY MaWe


Ventyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdzałeś to pęknięcie, i czy wkręt nie jest przykręcony nie w tym miejscu co powinien
1638030597962.jpg.0e0cedfc9b7dc6a02f037cd15892f9c1.thumb.jpg.ca4c30d5ef607f542d521ee206a923df.jpg
Kurde tyle razy tam zaglądałem a nie dopatrzyłem pęknięcia.

Ale przez pęknięta klapę będzie lało do bakisty, a nie na parapet

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ventyl napisał:

Kurde tyle razy tam zaglądałem a nie dopatrzyłem pęknięcia.

Ale przez pęknięta klapę będzie lało do bakisty, a nie na parapet

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Coś musiało być tam grzebane, dobrze obejrzyj, nie miałem takiej Hobbitki więc nie wiem czy w tej klapie były w tym miejscu wkręty, wydaje mi się że nie ale mogę się mylić, woda na pewno  w tym miejscu się dostaje bo wkręty rude, a od listwy srebrne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 18:16, Ventyl napisał:

1638030597978.thumb.jpg.7a6400c91a5a03f6ccc2705f71ce6442.jpg

Nie bardzo wiem co to zdjęcie przedstawia i w jakim miejscu przyczepy jest zrobione. Gdzie dół a gdzie góra? Czym są poszczególne elementy?

 

9 godzin temu, peja76 napisał:

Sprawdzałeś to pęknięcie, i czy wkręt nie jest przykręcony nie w tym miejscu co powinien

1638030597962.jpg.0e0cedfc9b7dc6a02f037cd15892f9c1.jpg

To chyba nie pęknięcie, a krawędź zebranego brudu.

Ale masz rację, że coś nie halo te wkręty. Jeśli już mają tam być (a czymś zawias musi się trzymać) to powinny być z nierdzewki.

Zwróćcie uwagę, że za końcem uszczelki sa jakieś dwa białe szlaczki (kleju, uszczelnienia?) jakby uszczelki 5cm brakowało. Kojarzę ostatnio ktoś chyba właśnie w Hobby dokładał na górze jakieś uszczelnienie, bo mu ciekło.

 

10 godzin temu, Ventyl napisał:

Tak przyczepa stoi pod chmurką nie mam niestety możliwości schować jej pod dach

To jej chociaż pokrowiec zafunduj.

Ja też miałem kiedyś przeciek i czekałem do wiosny, ale właśnie pod pokrowcem i w środku był pochłaniacz wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, filipert napisał:

Nie bardzo wiem co to zdjęcie przedstawia i w jakim miejscu przyczepy jest zrobione. Gdzie dół a gdzie góra? Czym są poszczególne elementy?

 

To jest zdjęcie zrobione od środka bakisty ten san narożnik co na zdjęciu gdzie piszemy o wkrętach

Widoczna rurka to mocowanie rączki z zewnątrz do manewrowania.

Brązowa płyta to parapet, widać że narożnik jest już czarny potem chyba parapet dotyka do jakieś kantówki a od niej idzie ściana do góry. Tak mi się wydaje.

Listewka w dotyku jest mokra oraz po deszczu spód  parapetu wzdłuż krawędzi bakisty

 

Ktoś już tam był i próbował coś silikonem lepić. Ale nie wiem czy nie zrobił gorzej, bo tam gdzie ten silikon idący pod parapetem jest zielonkawo i mokro.

Mam wrażenie ze ten silikon nic nie uszczelnił a wręcz przeciwnie to co skądś przecieka zamiast ściekać sobie niżej to zatrzymuje się na tym silikonie i stoi tam wilgoć

image.png.5d3c057792792232d428907650afd456.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

teraz łapię to ujęcie :yes:

Tylko mam wrażenie, że zdjęcie zewnętrznej listwy jest z drugiej strony przyczepy.

Jak by nie było, to poniżej parapetu jest chyba tylko bakista z tworzywa i to na plus, że nic tam niżej nie pociągnie. W Hobby z tego co kojarzę, to dość prosta robota z tą wymianą parapetu. Musisz się upewnić tylko, że nie cieknie okno, albo z narożnika.

Tak czy inaczej zalecam pokrowiec jak do wiosny ma pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślicie podłoga bakisty utrzyma chłopa 80 kg ?? :lol:

 

Bo ja bym tam najlepiej się położył jak będzie padało i obserwował. Bo tak z zewnątrz dojście marne a połową siebie na deszczu to tak ciężko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał:

Może woda spływa po tej rurce od rączki i schodzi na parapet, ja bym tam uderzył, próbował uszczelnić rączkę przy ścianie plastikowej.

Czarne jest powyżej rurki

10 minut temu, Ventyl napisał:

Ja myślicie podłoga bakisty utrzyma chłopa 80 kg ?? :lol:

 

Bo ja bym tam najlepiej się położył jak będzie padało i obserwował. Bo tak z zewnątrz dojście marne a połową siebie na deszczu to tak ciężko :D

:brawo:

Powiedz tylko żonie gdzie idziesz, jakby się zatrzasnęła klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ventyl napisał:

Ja myślicie podłoga bakisty utrzyma chłopa 80 kg ?? :lol:

 

Bo ja bym tam najlepiej się położył jak będzie padało i obserwował. Bo tak z zewnątrz dojście marne a połową siebie na deszczu to tak ciężko :D

Nie czekaj na deszcz. Połóż sie tam i niech ktoś polewa przyczepę wodą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 18:16, Ventyl napisał:

A taki widok zastałem otwierając okno przednie :(

 

Chyba dawno nikt tu nie zaglądał. Na wiosnę trzeba będzie wypucować

 

1638030597948.thumb.jpg.f42e770e3ab4a00fd4d3d4ebbfc10e90.jpg

Standardowy widok po roku. To okno jest dosyć płasko (poziomo) i tam wszystko się osadza :( 

W dniu 28.11.2021 o 12:43, Ventyl napisał:

Nie trzyma też amortyzator klapy bakisty, ale ten już znalazłem na OlX nowy za całe 5 dyszek. Na Black weekend jak znalazł :)

Poproszę o link. Ja kiedyś szukałem i oryginały były za 2 czy 3 stówki a zamiennika nie mogłem dobrać. Znaczy się dobrałem mocniejszy amorek i wygiął mi zaczep :mlot: Daj znać, jak przyjdzie i zamontujesz.

Godzinę temu, Ventyl napisał:

Ja myślicie podłoga bakisty utrzyma chłopa 80 kg ?? :lol:

Spokojnie, u mnie dwie butle stalowe i inny złom, więc waga zapewne zbliżona a i to wszystko jeszcze jeździ. U ciebie statycznie na postoju, więc luz. Myślę, że i parka by mogła tam wejść :ee:

Natomiast uważaj na brzegach (czyli po bokach przyczepy), bo tam trzyma się tylko na tej plastikowej ściance. Analogicznie w przyszłości, ciężkie rzeczy na środku, po bokach lekkie. U mnie z boku jeździło koło zapasowe (czasami luzem) i z czasem wyrwało plastik na dole :( Musiałem sklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, peja76 napisał:

Zapomniałem:mlot: że mój kolega zostawił na zimowanie Hobby z 2007r, tak patrzyłem to przód podobny lub taki sam, porobiłem parę fotek jak by trzeba coś więcej to pisz, na moje to leci rączką.

20211129_122233.jpg

20211129_122158.jpg

20211129_122135.jpg

20211129_122151.jpg

20211129_122155.jpg

Widze  że u kolegi to nie lepiej wygląda niż u mnie , myślę że jak wsadziłbym tam głowe do środku to ujrzy to co ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ventyl napisał:

20211129_122135.jpg

tu widać ten "brakujący" kawałek uszczelki.

A na kolejnym, mam wrażenie, że czegoś brakuje przy przejściu rączki przez ścianę

20 minut temu, Ventyl napisał:

20211129_122158.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.