Skocz do zawartości

Jakie auto ile pociągnie? - zestawienie w 1 poście (dane techniczne)


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Opla Zafirę 2.0 DTI 101KM DMC 1503kg jeżeli chodzi o przyczepkę to z hamulcem mogę pociągnąć 1050kg a bez hamulca 600 kg. Panowie jak oni to przeliczają? widząć po opisach kolegów jedni mają słabsze silniki, mniej kucy i mogą ciągnąć dużo cięższe przyczepki!!! Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to proszę mi wyjaśnić. Dziękuję i pozdrawiam :piwo:

 

A to już zależy od konstrukcji auta jego masy i od mocowania haka, napewno też auta z napędem na

cztery "łapy" mogą więcej. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Znalazłem na internecie tabelke dopuszczalnych mas ciagnietych przyczep przez niektóre samochody :( Możliwe ze komuś sie to przyda :D

 

.....................................

 

- Mondeo 2004; 2.0 TDCI 130KM 320Nm; MW 1564 DMC 2195kg; MMP z ham. 1800kg, bez 750kg

 

..

 

 

Witam: Ford Mondeo

2004 silnik TDCi 2,0 130 KM

MW 1564

MC 2195

przyczepa z ham.1800 kg bez 750 kg.

 

 

Potrzebne mi są dane czy te warunki dotyczą tylko kombi czy sedana ( czy są identyczne). Czy jest jakaś różnica jeżeli chodzi o wyposażenie.

 

 

Potrzebne mi są dane vw tourana 1.9 / 2003/ 90 km diesel

 

Skody Oktawii 1.9 / 2004 / 115 km diesel kombi.

 

:dzieki:

 

Z tego co wyczytałem to mondzio ciągnie 1300 DMC cepy (na ,,B,,) :hmm:

 

Miłego wieczoru.

Edytowane przez Sławcio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie combi mają większe DMC od sedana w tym samym modelu. Wynika to z ładowności pojazdu. Można więcej do combi napchać. Na haku parametry są takie same.

 

troszkę się nie zgodzę z wypowiedzią..

weź np Renault Scenic i Grand Scenic z tym samym silnikiem.. 1.5dCI 107KM - secenic ma 1300kg na haku a Grand Scenic 1250kg. dlaczego mniej?? bo dłuższy zwis?

A jeszcze jedna analogia 5 osobowy Grand Scenic 1.5 z 107KM na haku ma 1300kg a Grand Scenic 7osobowy ma 1250kg jak w poprzednim zdaniu.

o co chodzi??? dlaczego?? dla mnie akurat te 50 kg grało olbrzymią rolę.. nie do przeskoczenia.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o tym samym modelu auta. Mondeo combi ma większe DMC od sedana o ponad 200 kg. To samo jest w Audi czy Mercedesie.

 

no dobra może w niemieckich wynalazkach tak jest.

ale z twojej poprzedniej wypowiedzi napisałeś wszystkie kombi dlatego moja wypowiedź.. ok. nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne mi są dane czy te warunki dotyczą tylko kombi czy sedana ( czy są identyczne). Czy jest jakaś różnica jeżeli chodzi o wyposażenie.

 

 

podane dane Mondeo na pewno dotyczą kombi:

 

 

post-5201-0-72027300-1320132164_thumb.jpg

 

i jeszcze skan z książki, dot. różnych silników

 

przyczepa 1800kg, też dotyczy kombi (bo tak mam), ale co do sedana to nie wiemniewiem.gif

 

pozdr

mondeo_instr_obslugi.pdf.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Potrzebne mi są dane czy te warunki dotyczą tylko kombi czy sedana ( czy są identyczne). Czy jest jakaś różnica jeżeli chodzi o wyposażenie.

 

...

 

Dane mondeo dotyczą kombiaków. W przypadku mondeo kombi-sedan jest różnica w tylnym zawieszeniu. Kombiak ma mocniejsze (tak jak w MKI, MKII i MKIII, w MKIV nie wiem). I o ile odbrze pamiętam sedan i liftback ma niższe możliwości. Podobnie jest z focusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podane dane Mondeo na pewno dotyczą kombi:

..............................

 

przyczepa 1800kg, też dotyczy kombi (bo tak mam), ale co do sedana to nie wiemniewiem.gif

 

pozdr

 

 

Dane mondeo dotyczą kombiaków. W przypadku mondeo kombi-sedan jest różnica w tylnym zawieszeniu. Kombiak ma mocniejsze (tak jak w MKI, MKII i MKIII, w MKIV nie wiem). I o ile odbrze pamiętam sedan i liftback ma niższe możliwości. Podobnie jest z focusami.

 

Dzięki JINX i szary11. :ok:

 

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Wersją liftback mogę ciągnąć cepę o większym DMC niż kombi. coś tam o 1,33 czytałem ale mi się myli. Bo z kombi to wychodzi że 1300 DMC cepy i ani kg więcej na ,,B,,

 

Jeździliście może liftback mondeo?. Jak jeździ kombi to wiem. I jak wygląda.

 

Podoba mi się właśnie liftback , ale nie wiem na ile ?

 

Zauważyłem że szary11 udzielasz się na forum mondeo. Niestety tam czasami trudno się dogadać o co chodzi.

 

Bardzo proszę jeszcze dla jasności o te dane tourana i octavii :dzieki: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę. Wersją liftback mogę ciągnąć cepę o większym DMC niż kombi. coś tam o 1,33 czytałem ale mi się myli. Bo z kombi to wychodzi że 1300 DMC cepy i ani kg więcej na ,,B,,

 

no prawie wink.gif

zdolność do ciągnięcia przyczepy najczęściej jest wynikiem mocy silnika i konstrukcji płyty podłogowej (czasem dochodzi napęd 4x4), z tego wnioskuję, że sedan/liftback Mondeo powinien mieć tak samo jak kombi (przy tych samych silnikach), albo 100-200kg mniej z uwagi na inne zawieszenie z tyłu, ale to dalej pozostaje co najmniej 1600kg (dla silnika 130KM)

więc biorąc pod uwagę, że DMC Mondeo nie-kombi z silnikami diesel'a waha się od 2005kg do 2075kg to zestaw poniżej 3,5t masz dla DMC przyczepy od 1420 do 1490kg

 

a "1,33" to już inna historia:

 

cyt: ┬ž 14.7 rozp. MI z 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

d. "W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi."

więc jeżeli autko jest zbyt lekkie, to hamulec przyczepy musi być sterowany z kabiny (jak w TIR'ach), a nie najazdowy jak w większości naszych przyczepek

Mondeo się mieści bo: 1490kg (najcięższa przyczepa dla zestawu poniżej 3,5t) x 1,33 = 1981,7kg , a DMC autka to 2005kg

problem byłby dla przyczepy 1800kg (maksymalnej dla mojego Mondeo kombi 130KM), bo wtedy 1800 x 1,33 = 2394kg, a DMC Mondka to 2195kg

a swoją drogą, parametr 1,33 wyznacza, moim zdaniem, granicę rozsądku, żeby to autko wybierało kierunek jazdy, a nie przyczepa

cool.gif

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę w przypadku Mondeo zależy to od rocznika. Mondeo combi 2001 rok dizel 115 KM DMC 2175 kg a na haku raptem 1355 kg.

 

hmmm unsure.gif

no to mnie, muszę przyznać, zaskakuje,

może to silnik TDDI? a TDCi czyli Common Rail ma inaczej ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.