Jump to content
Ramirez

Co zrobić z pustą angielską butlą gazową

Recommended Posts

Ramirez

Mam angielską butlę gazową Calor Gaz 6 kg. Gaz zużyłem, nie można jej nabić (inny zawór). Chciałbym się jej pozbyć, ale nie wiem jak. Czy PSZOK-i przyjmą taką butlę?

Piotrekm13
Godzinę temu, Ramirez napisał:

Mam angielską butlę gazową Calor Gaz 6 kg. Gaz zużyłem, nie można jej nabić (inny zawór). Chciałbym się jej pozbyć, ale nie wiem jak. Czy PSZOK-i przyjmą taką butlę?

Jak podjedziesz to się dowiesz. Podobno przyjmują odpady niebezpieczne, więc na logikę butle też powinni. 

Jak nie przyjmą to zakop w ogródku, tak aby fragment wystawał i wezwij saperów 🤣

piotrowin

Zrób "wyprzedaż garażową" - wystaw przed posesję.

marek230482

Jeżeli nie znajdziesz na to kupca to spuść gaz, odkręć zawór i zawieź na złom. Otwarta, bez zaworu jest zwykłym kawałkiem blachy. 

Możesz też sobie zrobi z tego architekturę ogrodową, tudzież wiadro po odcięciu góry :D

G13

Kolego nie spuszczaj gazu, to sie utylizuje. Zadzwoń do PROZONU.

PanSamochodzik
9 godzin temu, Ramirez napisał:

nie można jej nabić (inny zawór)

Przyjedź do mnie to nabiję :)

A w dobrym stanie jest ? Nigdzie nie pordzewiała ? Jeżeli stan dobry to za jakieś niewielkie pieniądze mógłbym wziąć,

tylko trochę daleko ode mnie do Legnicy i koszty transportu pewnie byłyby spore.

Pisz na priv, może coś wymyślimy :)

Pozdro, T.

marek230482
53 minuty temu, G13 napisał:

Kolego nie spuszczaj gazu, to sie utylizuje. Zadzwoń do PROZONU.

Butla to złom. Zwykły kawał blachy. A gaz to mieszanka propan-butan. Czyli gaz obojętny dla ozonu i atmosfery. Jak najbardziej ekologiczny. Nie trzeba tego utylizować w sensie ochrony środowiska. 

Nie widzę sensu obchodzenia się z tym jak bombą. Albo odsprzeda komuś kto potrzebuje albo sprzeda na złomie :)

andross

Daj przekręcić zawór na nasz i ci wszędzie napełnią

Piotrekm13
10 godzin temu, andross napisał:

Teoretycznie nie powinni, praktycznie może być tak że większość napełni, ale część odmówi.

Ramirez
20 godzin temu, andross napisał:

Nikt nie chce podjąć się wymiany zaworu. Poza tym po ewentualnej wymianie konieczna jest homologacja, a to już kosztuje i jest nieopłacalne. Chcę ją po prostu legalnie zutylizować a nie być zmuszony do "porzucenia w lesie". Stąd moje pytanie jak w temacie, myślałem, że ktoś taki temat już przerobił.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Edited by Ramirez (see edit history)

marek230482

To napisałem co się robi :) niejedną butlę tak na złomie sprzedałem. 11kg też. 

piotrowin
Godzinę temu, Ramirez napisał:

myślałem, że ktoś taki temat już przerobił

Przerabiałem. Tak jak pisałem - wystawiłem za bramę i zniknęła. Tak jak i inne rzeczy które wystawiałem zamiast wyrzucać do śmieci. To że mnie już niepotrzebne nie znaczy że innemu się nie przyda.

PanSamochodzik
W dniu 2.09.2021 o 21:47, andross napisał:

O tu nie tak prosto - może jacyś super fachowcy by to zrobili za ODPOWIEDNIĄ opłatą, ale generalnie problem jest z dostępnością części - zapewne gwint w butli jest - podobnie jak zawór - angielski. I tu nie łatwo jest dopasować coś polskiego. Temat przerabiałem i pozostałem przy angielskiej wersji, a dorobiłem wężyk do napełniania tychże butli.

MichuP

A może poszukać przejściówkę na nasz standard ?
Mi się udało znaleźć na Amazonie na takie złącze "clip on" i butlę daje się napełniać. IMG_20191011_160933.jpg4167b9a398da736d5c22139520ed9b28.jpg

ed

Każda butla ma okres przydatności do użytkowania. Sprawdź czy już jej się nie skończył. Najczęściej jest 10 lat