Skocz do zawartości

Co zrobić z pustą angielską butlą gazową


Ramirez

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Ramirez napisał:

Co twój wpis wniósł do tematu?

Kolega zwrócił uwagę, że jeśli butla nie ma już ważnej legalizacji to nie wystarczy wymiana zaworu, tylko może rzeczywiście lepiej na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Kolega zwrócił uwagę, że jeśli butla nie ma już ważnej legalizacji to nie wystarczy wymiana zaworu, tylko może rzeczywiście lepiej na złom.

 

7 godzin temu, ed napisał:

Jeżeli w/g Ciebie nic nie wniósł to jest taki przycisk "zgłoś" i po sprawie.

Przecież wyraźnie wyjaśniłem, że chcę się tej butli legalnie i bez kłopotów pozbyć, a ciągle mi doradzacie co mam zrobić, żeby jej używać ? 

Aha, butla jest z 2018 roku, więc legalizacja z powodu terminu jej nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ramirez napisał:

 

Przecież wyraźnie wyjaśniłem, że chcę się tej butli legalnie i bez kłopotów pozbyć, a ciągle mi doradzacie co mam zrobić, żeby jej używać ? 

Aha, butla jest z 2018 roku, więc legalizacja z powodu terminu jej nie dotyczy.

To zadzwoń u siebie do punktu zbiórki odpadów niebezpiecznych, i być może będzie po temacie i obejdzie się bez dalszego doradzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro gazu już nie ma - to wykręć zawór i przelej butlę wodą od środka. Od tej pory możesz - zrobić z niej grilla, urządzenie do piaskowania, czy bezpiecznie oddać na złom i odzyskać ze 2zł. Ewentualnie wystaw przed płot jak mówią przedmówcy - będzie jechał Marek złomiarz albo jego następca i butla zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, podłączam się pod temat. Wraz z  angielką  dostałem dwie butle Calora  7  kg  z  zaworem click on. Nie udało mi  się  znaleźć  przejsciówki, po opróżnieniu wylądowały w piwnicy. Teraz działam na polskiej ale mniejszej .Sprawdzałem , na złomie przyjmują butle gazowe po wykręceniu  zaworu, i w tym kierunku chyba pójdę. Chociaż trochę szkoda, bo butle duże i niezardzewiałe. Jaki koszt tego adaptera z Amazona? Może gra warta świeczki? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Lester2691 napisał:

Witam, podłączam się pod temat. Wraz z  angielką  dostałem dwie butle Calora  7  kg  z  zaworem click on. Nie udało mi  się  znaleźć  przejsciówki, po opróżnieniu wylądowały w piwnicy. Teraz działam na polskiej ale mniejszej .Sprawdzałem , na złomie przyjmują butle gazowe po wykręceniu  zaworu, i w tym kierunku chyba pójdę. Chociaż trochę szkoda, bo butle duże i niezardzewiałe. Jaki koszt tego adaptera z Amazona? Może gra warta świeczki? ;)

Ja może bym odkupił - przy okazji przejeżdżając. Szkoda, że nie napisałeś wcześniej, bo parę dni temu właśnie wróciłem z Bieszczad :(

Chyba, że jednak wolisz je zagospodarować, to mogę podpowiedzieć jak ja to zrobiłem.

PS. Z ciekawości, jaki masz zawór click-on - tzn chodzi mi o średnicę  - 19 czy 21 mm ?

Pozdro!

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 2.09.2021 o 21:08, PanSamochodzik napisał(a):

Przyjedź do mnie to nabiję :)

A w dobrym stanie jest ? Nigdzie nie pordzewiała ? Jeżeli stan dobry to za jakieś niewielkie pieniądze mógłbym wziąć,

tylko trochę daleko ode mnie do Legnicy i koszty transportu pewnie byłyby spore.

Pisz na priv, może coś wymyślimy :)

 

Pozdro, T.

 

Cześć, mieszkam w Wiśle. Czy mogę u Ciebie nabić angielską butle CAROL GAZ? 

Jaki adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2023 o 09:20, mariow11 napisał(a):

Cześć, mieszkam w Wiśle. Czy mogę u Ciebie nabić angielską butle CAROL GAZ? 

Jaki adres?

Być może mógłbym pomóc, ale ja nie prowadzę stacji napełniania butli, a jedynie samodzielnie napełniam swoje butle angielskie.  Dlatego pomoc możliwa, tylko w przypadku gdy posiadasz takie butle jak ja, tj. z zaworem click-on, fi 19mm, bo tylko taką przejściówkę posiadam. Z WIsły to masz trochę daleko do mnie (Małopolska PN), więc nie wiem czy CI się opłaci. 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.