Skocz do zawartości

Kolejka do MdV i Union Lido 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Po zeszłorocznej rezygnacji z rezerwacji na UL spowodowanej wirusem, drugi raz z rzędu wylądowałem na Straśko (polecam kemping). W tym roku postanowiłem zaatakować MdV lub UL bez wstępnego bookowania. Trochę żałuję, że tego nie zrobiłem, ale Włochy dość długo utrzymywały restrykcyjne obostrzenia np. ograniczenia w przemieszczaniu się, testy pomimo zaszczepienia czy maseczki w przestrzeni otwartej (jest zapowiedź zniesienia po 28 czerwca).

Na obydwu kempingach już byłem i wiem, że przy braku rezerwacji w sezonie kolejki potrafią być bardzo długie, a że jadę pod namiot, nie wchodzi w grę czekanie przez całą noc. Dlatego będąc  sprytniejszy od wszystkich Włochów i Bawarczyków (jasssne ;)) i chcę przyjechać z samego rana 29 lipca tak, żeby wyrwać jakąś parcelę w strefie nie podlegającej rezerwacji. Z tego co się orientuję MdV ma głównie takie właśnie sektory. W UL jest mniej więcej pół na pół.

Stąd moja prośba. Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów będzie pod koniec lipca w jednym z tych dwóch ośrodków, to prosiłbym o jakiś króciutki raport z oblężonego.....kempingu :)  Chodzi o długość kolejki i orientacyjny czas oczekiwania. Żeby temat był bardziej użyteczny, to oczywiście mile widziane są informacje z całego lipca i sierpnia, bo może ktoś ma podobne plany i takie info mu pomoże.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyłączam się do prośby tylko kilka dni wcześniej.

 

Mamy być na MdV ok. 20-22 i zastanawiamy się czy np. dostaniemy parcelę od wtorku na 8-10 dni.

Rezerwacje internetowe w takiej konfiguracji są niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przyjechałem na Union Lido w czwartek 29 sierpnia około 12:30. Kolejki nie było, ale obłożenie strefy bez rezerwacji około 80%. Parcele w strefie dla namiotów bez rezerwacji nie za duże. Mój namiot i przedsionek ( 6x2,2 i 3,5x3,5) zajmują tyle miejsca, że auto ledwo weszło, ale jest dobrze. Dziś,  czyli w piątek 30 lipca obłożenie tego sektora jak i całego kempingu około 90%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałem na Union Lido w czwartek 29 sierpnia około 12:30. Kolejki nie było, ale obłożenie strefy bez rezerwacji około 80%. Parcele w strefie dla namiotów bez rezerwacji nie za duże. Mój namiot i przedsionek ( 6x2,2 i 3,5x3,5) zajmują tyle miejsca, że auto ledwo weszło, ale jest dobrze. Dziś,  czyli w piątek 30 lipca obłożenie tego sektora jak i całego kempingu około 90%. 

Sobota 7 sierpnia. O godzinie 10 rano pod recepcją stały 2 auta. Obłożenie około 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 10:52, SingSing74 napisał:

Przyjechałem na Union Lido w czwartek 29 sierpnia około 12:30. Kolejki nie było, ale obłożenie strefy bez rezerwacji około 80%. Parcele w strefie dla namiotów bez rezerwacji nie za duże. Mój namiot i przedsionek ( 6x2,2 i 3,5x3,5) zajmują tyle miejsca, że auto ledwo weszło, ale jest dobrze. Dziś,  czyli w piątek 30 lipca obłożenie tego sektora jak i całego kempingu około 90%. 

Sobota 7 sierpnia. O godzinie 10 rano pod recepcją stały 2 auta. Obłożenie około 90%.

Hej jakieś aktualne wieści?Zrobili nas w konia na kempingu Tigulia w Ligurii, w związku z tym jedziemy w stronę Wenecji. Jak tam oczekiwanie przed UL lub MdV? Może ktoś wie cos o innych kempach bo oddzwaniamy wszystko, ale brak miejsc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, w79 napisał:

Hej jakieś aktualne wieści?Zrobili nas w konia na kempingu Tigulia w Ligurii, w związku z tym jedziemy w stronę Wenecji. Jak tam oczekiwanie przed UL lub MdV? Może ktoś wie cos o innych kempach bo oddzwaniamy wszystko, ale brak miejsc:(

Hej,

Jeśli jeszcze za daleko nie odjechałeś z Liguri, to proponowałbym zostanie w tym rejonie.
Ja wyjechałem z okolic Marina di Carrara (na południe od LaSpezia) wczoraj po poludniu. Sprawdzajac kempingi na potencjalny kolejny przyjazd, w piatek na każdym byly wolne miejsca (czasem pojedyncze, a czasem nawet kilka). Gdybys byl zainteresowany jakimś konkretnym, to ja przy kolejnym pobycie w tym rejonie wybrałbym: Camping Taimì  - Campeggio Marina di Massa (campingtaimi.it) - [w wolnej chwili wrzuce na forum troche doswiadczen z pobytu w tym rejonie]. 

Co do UL, to potwierdzam co napisali poprzednicy w tym i równoległym wątku (choc ja mam dane sprzed tygodnia).

Co do sprawdzania dostepnosci telefonicznie, to ... mam pewne podejrzenia, ze bedac na miejscu moze sie okazac ze miejsce sie znajdzie (brakuje mi konkretnych dowodów, ale szukajac miesca nad Garda, telefonicznie nic mi sie nie udalo potwierdzic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną nadzieję że poluzuje się pod koniec sierpnia.

W od 15.08 do 25.08 bedziemy na Cikat, a od 25.08 chcieliśmy na 3 nocy w okolice Wenecji... oby się udało ?

jaki kemping polecicie w okolicy Wenecji? Priorytet to bliskość tramwaju wodnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest blisko. Najbliżej Miramar. W tej chwili dramat, tramwaje przepełnione, sklepy full..Wczoraj po południu pytałem w MdV - czas oczekiwania ok 4 dni;) . Byłem na rowerze obok UL, trzy rzędy  do wjazdu bez rezerwacji...

Generalnie po 4 tygodniach tułaczki po Europie stwierdzam, że większość Polaków musi siedzieć na Horyzoncie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam z Alexy ? Faktycznie pod korek. 
Na tułaczkę po ITA ruszymy za 10 dni. Odbijanie się od kempingów/ czekanie w kolejkach i placenie po 100e za parcele - to nie są dyscypliny w których lubimy brać udział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Pozdrawiam z Alexy ? Faktycznie pod korek. 
Na tułaczkę po ITA ruszymy za 10 dni. Odbijanie się od kempingów/ czekanie w kolejkach i placenie po 100e za parcele - to nie są dyscypliny w których lubimy brać udział. 

Wszystkiego, za wyjątkiem cen, można uniknąć. Wystarczy rozsądnie zaplanowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, w79 napisał:

Jeśli kogoś to interesuje, kolejka pod UL w strefie dla oczekujących bez rezerwacji to dzisiaj o 11 , 3 rzędy...Czas oczekiwania dwa dni:)

Uświadomcie mnie z tą kolejką.

Dwa dni czeka się na wjazd na kemping???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.