Skocz do zawartości

Kolejka do MdV i Union Lido 2021


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.09.2022 o 19:51, Ventyl napisał:

Po zapakowaniu pojechałem na wagę na lokalne złomowisko 1470 kg na dopuszczalne 1250 u mnie :blink::blink:

Być może masz obniżone DMC (tak jak ja) i ładowność jest bliska zera po dołożeniu paru gratów. Zważ się kiedyś na pusto to będziesz wiedział, czy możesz wrzucić 1 kg kiełbasy czy 2 kg oraz czy tylko krótkie spodenki zamiast długich ;) 

Tak jak koledzy napisali, cześć rzeczy się wyrzuca lub zastępuje lżejszymi ;) 

Rozważ trasę omijającą Austrię i Niemcy ;) 

Ładny zestaw :ok: Bawcie się dobrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obniżona jest bo zamiast 1350 jest zrobione 1250.

 

W okresie zimowym będę działał w tym kierunku żeby to przywrócić. Bede miał 3 tabliczkę :D. Bo już jedną starą mam.

 

W drodze powrotnej chyba więcej ważyłem niż na wakacje . Trunki dla rodziny pamiątki i te sprawy :D

 

Ciekawi mnie jak Niemcy są w stanie się zapakować. Na kampie byli ludzie Focusem/ Mondeo do tego Hobby Excelence czyli większa od naszej.

Mieli ze sobą kilka stolików, kuchenkę dodatkową, markize, ścianki do niej, frytkownica jak to niemcy cały dom przed przyczepą, maty przed przyczepę po 2, 3 szt.

 

Powiedzcie mi jak. Auta nie da się rozciągnąć nie wiadomo jak. A taki Focus czy Mondeo ma pewnie podobnie jak moje BMW na haku w papierach.

30 minut temu, lbuster napisał:

Ładny zestaw :ok: Bawcie się dobrze ;) 

My już po zrobione w sumie 3000 km. Ostateczne spalanie na poziomie 8,5 L/100 km.  Prędkości miedzy 90-100 km/h, czasami nawet więcej jak się chciało jechać przed a nie za ciężarówkami. Austria, Czechy autostradami. Chorwacja, Włochy lodówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ventyl napisał:

My już po

A to szkoda :( 

20 minut temu, Ventyl napisał:

Włochy lodówkami

Wiem, że tam gorąco, ale żeby lodówkami jeździć :D

21 minut temu, Ventyl napisał:

Powiedzcie mi jak.

Albo przeginają albo cześć rzeczy do samochodu a część do przyczepy. Pamiętaj, że my mamy małą ładowność - zmniejszoną. Oni nie muszą miec moverów, solarów akumulatorów itp.

23 minuty temu, Ventyl napisał:

Obniżona jest bo zamiast 1350 jest zrobione 1250.

 

W okresie zimowym będę działał w tym kierunku żeby to przywrócić.

Zmieścisz się w 3,5t?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 19:51, Ventyl napisał:

Niech ktoś mi zdradzi jak wy potraficie się zapakować.

 

Po zapakowaniu pojechałem na wagę na lokalne złomowisko 1470 kg na dopuszczalne 1250 u mnie :blink::blink:

Po selekcji i wypakowaniu tego co nie potrzebne i przełożeniu do auta napojów wyskokowych i innych :piwo::piwo:

 

Udało się zejść ok 120 kg i przyczepa została prawie pusta. Połowa schowków zrobiła się pusta. Jechały tylko ubrania i jedzenie w lodówce. 

Z czasem garaż będzie się zapełniał a przyczepa/auto będzie coraz lżejsze:D widzę po sobie, kiedyś też mi tu tak tłumaczyli i nie wierzyłem i wmawiałem sobie że wszystko jest potrzebne, a to g.... prawda, najlepsze jest to że bez tego całego dobytku da się żyć:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackas napisał:

Ciasno w bardolino, 99% zapełnienia, trzy kempingi po drodze z opcją 1 czy 2 nocki. Takze sezon nad Gardą trwa.

Jestem w szoku bo wybieram się w przyszłym tygodniu w tamte okolice i  myślałem że o tej porze będzie luz.  I gdzie  teraz jechać?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lbuster napisał:

A to szkoda :( 

Wiem, że tam gorąco, ale żeby lodówkami jeździć :D

Albo przeginają albo cześć rzeczy do samochodu a część do przyczepy. Pamiętaj, że my mamy małą ładowność - zmniejszoną. Oni nie muszą miec moverów, solarów akumulatorów itp.

Zmieścisz się w 3,5t?

Moje F31

 

MW  - 1575

DMC - 2050

Przyczepa obecne DMC 1250 kg, pierwotnie miała 1350 kg, jak na ironie losu poprzednik zmniejszył DMC bo jeździł suvem i przekraczało mu 3,5 t :D

 

Jak przywrócę na 1350 kg to łącznie będzie 3400 kg B)B). Więc w sam raz :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ventyl napisał:

DMC - 2050

Dość lekka ta trójeczka, moja jedynka ma 2065 :look:

50 minut temu, Ventyl napisał:

Jak przywrócę na 1350 kg to łącznie będzie 3400 kg B)B). Więc w sam raz :D

Jak tak, to OK.  

Choć ja bym się dwa razy zastanowił, bo jeżeli ten zestaw chcesz mieć długo, to OK, ale jak planujesz zmiany holownika czy przyczepy, to jak zmienisz holownik na przykładowego suv'a, to możesz przeskoczyć 3,5t a mniejsze DMC przyczepy może być dużym plusem dla potencjalnego kupującego. Ja specjalnie szukałem z takim obniżonym DMC ;) 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lbuster napisał:

mniejsze DMC przyczepy może być dużym plusem dla potencjalnego kupującego.

Co dla jednego będzie plusem, dla drugiego będzie minusem… 

Ja bym nie kupił przyczepy z niskim DMC bo pózniej nic nie można do niej załadować i zaczyna się cudowanie.

W poprzedniej przyczepie (na oko takiej jak twoja @lbuster, 7m długości) miałem DMC 1500kg i sprzedała się bez problemu a było to w czasach sprzed mody karawaningowej. 
 

A gość który ją kupił podczepił ją do samochodu który miał za mało na haku i pojechał. 
 

Stwierdził że wie o tym, ale to tylko na chwilkę… a przyczepa mu sie podoba i boi się że kto inny ja kupi. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vrs napisał:

Co dla jednego będzie plusem, dla drugiego będzie minusem… 

Ależ oczywiście, że tak.

Natomiast wolę mieć przeładowaną przyczepę (choć zgodnie z oryginalnym DMC) niż być niezgodnym w papierach (jak kupiec Twojej przyczepki) ;) 

5 minut temu, vrs napisał:

Stwierdził że wie o tym, ale to tylko na chwilkę…

Bo jakby był dzwon, to mi nie sprawdzą wagi cepki a papiery są w dłoni (Policji i ubezpieczyciela) :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lbuster napisał:

Natomiast wolę mieć przeładowaną przyczepę (choć zgodnie z oryginalnym DMC) niż być niezgodnym w papierach (jak kupiec Twojej przyczepki) ;)

Tak w papierach będzie porządek ale często inne DMC to inna oś i inne opony. 
 

Przeładowując przyczepę na najsłabszej osi i oponach… wiesz co się może stać. 

Gość ciągnąć pustą przyczepę o DMC wyższym niż maksymalne DMC wpisane u niego w homologację ale o RMC przyczepy poniżej tej wartości tak na prawdę nie stwarzał żadnego realnego zagrożenia. Był tylko niezgodny z papierami. 
 

Co tez jest złe, żeby nie było.

Oczywiście już o tym było na forum pisane z milion razy.

EDIT: jak w zgodzie z DMC osi to powiedzmy że nie stwarzasz zagrożenia. Tak uważam 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vrs napisał:

Tak w papierach będzie porządek ale często inne DMC to inna oś i inne opony. 

Z tego co wiem, to u mnie było tylko 1500 z możliwością obniżenia do 1400, więc wątpię, że inna oś ;) Innych opcji nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lbuster napisał:

Z tego co wiem, to u mnie było tylko 1500 z możliwością obniżenia do 1400, więc wątpię, że inna oś ;) Innych opcji nie widziałem.

Na osi masz napisane co to za oś ;)

Powinna być tabliczka znamionowa

Jak jest tak jak piszesz to na 99% masz oś 1500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.