Skocz do zawartości

Holowanie przyczepy Kia Carens


przbab99

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy producent ma inną technologie budowy. Dwie różne marki tej samej wielkości i wyposażenia mogą się różnić masą własną nawet o 150 kg. Za tym idzie też DMC. Jeśli przyczepa będzie nowa to DMC możesz w granicy rozsądku sobie narzucić. Byleby mieć te 200kg ładowności.

Burstner, Adria i Stecerman to lekkie w budowie przyczepki.

Najważniejsze to dociążyć auto maksymalnie. Do przyczepy rzeczy przestrzenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie, do focusa 1300 kg DMC, do carensa 1350 kg, żeby mieścić się w kat. "B" zarówno w Polse, jak i za granicą. O ile w Polsce (i generalnie w UE - bo wynika to z dyrektyw) nie ma znaczenia dla uprawnień to, że DMC cepy jest większe od MW holownika bez uwzględniania masy kierującego, to w razie wyjazdu poza UE, DMC cepy musi być mniejsza od masy własnej pojazdu ciągnącego liczonej bez kierowcy (w zasadzie w UE też by należało to stosować, bo wykłócanie się o dyrektywy i lokalne przepisy to jedno, konwencja - tu już nie ma gadania i niejasności). 

Jeśli miałbyś szukać nowej, kieruj się w stronę większej ładowności i większej DMC, bo dzisiejsze cepki są generalnie cięższe niż te sprzed nastu lat. Nie wpuść się w kanał typu DMC 1300 kg, a ładowność... 50-100 kg. Te 200-250 ładowności musi być, a MW zwykle nie uwzględnia wyposażenia dodatkowego, które swoje waży (aku pokładowy, solar, klima, koło zapasowe i sanki, bojler etcetera). 250 kg topnieje w mgnieniu oka, a gdzie bagażnik na rowery (choćby 1 lub 2), gdzie markiza albo tym bardziej przedsionek (jeśli przedsionek, od razu celuj co najmniej w alu stelaż)? Dlatego z nową nie celuj w 1200, a w 1300 z możliwie największą ładownością, ale i tak będziesz musiał ograniczyć się w gabarycie do cirka 450-ki powierzchni mieszkalnej. Mając zapas ładowności, nie musisz załadować pod korek, ale i tak w którym momencie się zdziwisz ile naprawdę waży Twoja przyczepa w stanie gotowym do drogi...

Focus ma ośmiobiegowy klasyczny automat, więc powinien dać radę z holowaniem, a do tego sporo mniej palić w porównaniu z kijanką. Nie wiem skąd wziąłem kombi, coś mi się ubzdurało (sorry, ciężko znoszę drugą dawkę Moderny...), kombi byłby raj, ale niestety htb to w porywach 375 l bagażnika (z zestawem naprawczym), co rzeczywiście d... nie urywa. dla mnie chyb największa wada focusa htb.  

Jeśli jeszcze uwzględnić, że foka młodsza o 5 latek, to montaż haka w foce bardziej perspektywiczna. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że na wyjazdy wakacyjne czy weekend'y KIA jest lepsza. Z możliwością przesuwania tylnych foteli i podwójną podłogą (mam wersję 5-osobową) ładowność tego auta jest niesamowita, tylko niestety silnik jest trochę mułowaty i boję się że przy holowaniu przyczepy może nie być fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, przbab99 napisał:

Zgodzę się że na wyjazdy wakacyjne czy weekend'y KIA jest lepsza. Z możliwością przesuwania tylnych foteli i podwójną podłogą (mam wersję 5-osobową) ładowność tego auta jest niesamowita, tylko niestety silnik jest trochę mułowaty i boję się że przy holowaniu przyczepy może nie być fajnie.

kurcze z tymi 170nm w Kiance to sie umęczysz  z ogonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przbab99 napisał:

Też mi się tak wydaje. Myślałem jeszcze o ewentualnym podniesieniu mocy silnika poprzez zmianę map itd. Wiem że idzie podnieść moc o około 10-15%, tylko nie wiem czy to by pomogło?

No niestety z kreceniem tez nie poszalejesz, bo to jest chyba wolnossaca jednostka. Z tego co widze to w Sportage z ta jednostka chiptuning daje do 10nm wzrostu, to przy zalozeniu ze po 8 latach raczej parametrow fabrycznych nie trzyma to po podkreceniu mozesz miec nawet ponizej 170nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.