Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy


qbuh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam. Jestem świeżakiem i mam w zamiar kupić pierwszą przyczepę, jednak mam mały problem ogranicza mnie DMC. W moim przypadku to całe 900 kg, tak wiem jaki to będzie kolos ?. Czy może jest jakiś forumowicz który użytkował przyczepę lub posiada Abi Sprinter 400 d, ten model mi by odpowiadał. Dodam tylko że mam rodzinę 2+1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcinWlochy napisał:

mam mały problem ogranicza mnie DMC. W moim przypadku to całe 900 kg,

Dziwne DMC na dzisiejsze czasy, może to hybryda ?

2+1 spokojnie starczy 900 DMC ale bardzo trzeba uważać na ładowność i długo szukać przyjdzie. 

Na angielki trzeba uważać, bo bywa, że mają zaniżone DMC w papierach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, filipert napisał:

Dziwne DMC na dzisiejsze czasy, może to hybryda ?

2+1 spokojnie starczy 900 DMC ale bardzo trzeba uważać na ładowność i długo szukać przyjdzie. 

Na angielki trzeba uważać, bo bywa, że mają zaniżone DMC w papierach. 

Mały samochód to małe DMC kia rio sedan i szał 1,2 benzyna/gaz 

Ten model co opisałem Abi sprawdzony na angielskich stronach. 

Ps. Jest jeszcze box dachowy krótki i szeroki

Mam nadzieję, że da radę

Edytowane przez MarcinWlochy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że twoje nadzieje są baaardzo pobożnym życzeniem. Ten samochód z budą o DMC 900 i jakimś typowym ładunkiem wyjazdowym wyzionie ducha przy dłuższej trasie, a jazda takim zestawem nie będzie komfortowa ani bezpieczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym był na niewiadówką na twoim miejscu.

Ja mam w papierach "na haku" 1500kg. Kupiłem przyczepę o DMC 1200, i bardzo się cieszę, że nie większą. Mam 136KM w benzynie, i nie ma rewelacji podczas jazdy. Diesel by to lepiej pociągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o płaskie tereny, to na początku tylko polska, żadnych dalekich wypraw, a Niewiadów powiem szczerze, no nie. Za mała to chyba wstrzymam się z zakupem i kupie jakieś inne ciągadło ?, większe i mocniejsze. Najgorsze jest to że wypożyczalnie nie mają takich przyczep tylko te powyżej 1000 DMC, bo z miłą ochotą sprawdził bym to na własnej skórze

Edytowane przez MarcinWlochy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarcinWlochy napisał:

Witam. Jestem świeżakiem i mam w zamiar ... 

?

Jest sporo przyczep, które mają DMC do 900kg ale nie będą dłuższe niż 4.3m. Na początek poszukaj takiej, która ma max 750kg bo po co jeździć na przegląd co rok. Popatrz w dethleffsy, w Buerstnery... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, wszystkie posty nie związane z Moim Zapytaniem zgłosiłem do usunięcia. Mam Prośbę: Czytajcie Regulamin i nie zaśmiecajcie komuś wątków informacjami nie związanymi z tematem. Nie mam zamiaru kupować ani przyczepy o DMC 900 kg, ani "Niewiadówki" choć to na pewno dobry sprzęt. Pozdrawiam.

W dniu 4.06.2021 o 19:57, jacekzoo napisał:

@tom77 nie przejmuj się, i tak wątek o niczym ? całkiem realne masz te dane, jakie masz auto?

Jacek, proszę abyś już nie wypowiadał się więcej w tym wątku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, qbuh napisał:

 

Jacek, proszę abyś już nie wypowiadał się więcej w tym wątku. Pozdrawiam

Niegrzecznie...

Z tego co pamiętam jacekzoo był pierwszym, który ładnie Ci odpisał na temat przyczep Hobby  w jednym z pierwszych postów wątku.

52 minuty temu, qbuh napisał:

Szanowni Państwo, wszystkie posty nie związane z Moim Zapytaniem zgłosiłem do usunięcia. Mam Prośbę: Czytajcie Regulamin i nie zaśmiecajcie komuś wątków informacjami nie związanymi z tematem. Nie mam zamiaru kupować ani przyczepy o DMC 900 kg, ani "Niewiadówki" choć to na pewno dobry sprzęt. 

Czy w regulaminie jest napisane, że jak ktoś zakłada nowy wątek, to już jest tylko jego prywatny i inni nie mogą się podpiąć?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qbuh napisał:

Szanowni Państwo, wszystkie posty nie związane z Moim Zapytaniem zgłosiłem do usunięcia. Mam Prośbę: Czytajcie Regulamin i nie zaśmiecajcie komuś wątków informacjami nie związanymi z tematem. Nie mam zamiaru kupować ani przyczepy o DMC 900 kg, ani "Niewiadówki" choć to na pewno dobry sprzęt. Pozdrawiam.

Jacek, proszę abyś już nie wypowiadał się więcej w tym wątku. Pozdrawiam

Ja myślę że nie ma co zaśmiecać wątku temu forumowiczowi i poprostu nie pisać nic bo jak ktoś jest prostakiem to trzeba traktować go tak jak prostaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.