Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy


qbuh

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam wszystkich, to mój pierwszy post nie znalazłem działu gdzie należy się przedstawić i przywitać dlatego czynię to na wstępie mego postu.

Planuję zakup niewielkiej używanej przyczepy 3 ew. 4 osobowej, najważniejsze dla mnie jest aby była wygodna i mobilna. DMC najlepiej 1000 - 1100 kg.(holownik w dowodzie ma 1300). Budżet 30 - 50 tys. zł.  Nie spinam się z terminem kupna gdyż początek wakacji mam zaplanowany, ale jak bym miał coś na sierpień to nie było by źle. Raczej planuję kempingi, na dziko ew. po drodze gdy nie będzie innego wyjścia. Mam następujące pytania do forumowiczów:

1. Marka - nie ukrywam że najwięcej ofert dotyczy Hobby, czy ta marka jest tak zła? Na jednym filmie Pan sprzedawca porównał ją do VW Passata (czyli dopracowany wygodny,  psuje się ale łatwo kupić części). Pytanie czy warto brać te przyczepki po uwagę?

2. W przyszłym tygodniu będę w okolicach Białogardu, czy warto umawiać się na rekonesans? Opinie raczej ma ok. Staram się omijać tereny "importerów aut" ponieważ nie mam do nich zaufania.

Jeżeli chodzi o wyposażenie to na pewno lodówka, kuchenka, łazienka, przedsionek, ew. markiza i reszta raczej standard. Jeżeli dostanę odpowiedź na powyższe pytania to wtedy podeślę linki co sobie upatrzyłem. To tyle na szybko. Jeżeli napisałem coś nie tak to proszę o sugestię to poprawię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj,

Witamy się tu:

A to powinieneś sobie poczytać. Dużo Ci się rozjaśni :)

https://forum.karawaning.pl/forum/11-kącik-kupującego/

A tak ogólnie - wiek i marka przyczepy jest mniej ważna ( choć są tu oczywiście mercedesy i polonezy ). Najważniejszy jest stan, układ, który będzie Ci odpowiadał i wyposażenie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BUMERANG napisał:

Witaj,

Witamy się tu:

A to powinieneś sobie poczytać. Dużo Ci się rozjaśni :)

https://forum.karawaning.pl/forum/11-kącik-kupującego/

A tak ogólnie - wiek i marka przyczepy jest mniej ważna ( choć są tu oczywiście mercedesy i polonezy ). Najważniejszy jest stan, układ, który będzie Ci odpowiadał i wyposażenie.

 

 

 

Dzięki za wskazówki oraz odpowiedź. Czyli nie ma się co bać tej marki.

Pozdr.

Edytowane przez qbuh (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hobby ma swoje mankamenty. w tej kwocie pewnie rocznik 2002-2006 sprawdź tylne narożniki od spodu podłogi. każda ma mokre, jak z wierzchu wilgotne to pół bidy a jak palec wchodzi jak w g... to już gorzej. w tych starszych sprawdź przedni parapet, lubią tu zaciekać. a w nowszych gdzie jest trapezowe małe okno z przodu, to połączenie przedniej ściany z bokami, 99% ma tam napaćkany silikon czyli już ciekło i wtedy problem bo może być ściana do roboty. do białogardu możesz jechać. ja też nie lubię handlarzy i ich omijam, ale tam kupiłem budę i byłem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

hobby ma swoje mankamenty. w tej kwocie pewnie rocznik 2002-2006 sprawdź tylne narożniki od spodu podłogi. każda ma mokre, jak z wierzchu wilgotne to pół bidy a jak palec wchodzi jak w g... to już gorzej. w tych starszych sprawdź przedni parapet, lubią tu zaciekać. a w nowszych gdzie jest trapezowe małe okno z przodu, to połączenie przedniej ściany z bokami, 99% ma tam napaćkany silikon czyli już ciekło i wtedy problem bo może być ściana do roboty. do białogardu możesz jechać. ja też nie lubię handlarzy i ich omijam, ale tam kupiłem budę i byłem zadowolony

A jednak... Nie celuję w Hobby po prostu pytam jak bym nic nie innego nie znalazł. Dzięki za info dużą pomoc z twojej strony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, qbuh napisał:

A jednak...

To "jednak" zapewne dotyczy większości marek.

Z tamtych lat np. zmorą Dethlwffsa były pękające przednie ściany z tworzywa.

Ja kupiłem Hymera i wiadomo, każda sroka... ;)

 Nie znalazłem słabych punktów w tej przyczepie. Wszystko wygląda solidnie, ściany mają kapinosy co niestety nie jest regułą jak np. wspomniane Hobby. Jednak Hymerów jeździ garstka po Polsce w porównaniu z Hobby, to i skala ilości problemów większa.

Możesz kupić najlepsza markę ale jak nie była dbana, albo ponadprzeciętnie eksploatowana, to lepiej by Ci było z najbardziej budżetową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał:

To "jednak" zapewne dotyczy większości marek.

Z tamtych lat np. zmorą Dethlwffsa były pękające przednie ściany z tworzywa.

Ja kupiłem Hymera i wiadomo, każda sroka... ;)

 Nie znalazłem słabych punktów w tej przyczepie. Wszystko wygląda solidnie, ściany mają kapinosy co niestety nie jest regułą jak np. wspomniane Hobby. Jednak Hymerów jeździ garstka po Polsce w porównaniu z Hobby, to i skala ilości problemów większa.

Możesz kupić najlepsza markę ale jak nie była dbana, albo ponadprzeciętnie eksploatowana, to lepiej by Ci było z najbardziej budżetową.

Dla mnie nie ma znaczenia "metka". Nie chcę być nieeolnikiem sprzętu, dlatego wolę rzeczy proste i trwałe. A jak będzie trzeba to coś tam mogę dołożyć... Znam gościa co planował wydać 20 a wydał ponad 30, inny z kolei przeznaczył do 50 i kupił za 30 parę bo te młodsze były niepewne. Pytałem akurat o Hobby bo słyszałem że tylko ładnie wyglądają i nie warto sonie zawracać nimi głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, qbuh napisał:

Pytałem akurat o Hobby bo słyszałem że tylko ładnie wyglądają i nie warto sonie zawracać nimi głowy. 

Eee... chyba  angielkach.

W tym temacie trzeba dopiero ostrożności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar oglądać tę przyczepę, czy warto?

Z dotychvzas oglądanych przyczep Adrie akurat najbardziej nam odpowiadają jeżeli chodzi o całokształt.

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-432-dmc-1100kg-namiot-kampa-ID6DMrhx.html#f09885aa21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, że zdjęcia są z dwóch różnych przyczep to nie widzę żadnych większych mankamentów. Z prawej strony okna kuchennego coś było łatane. Do dokładnego oglądnięcia.

I uszczelka u góry w bakiście coś zwisa nieładnie. Przyglądnij się też naklejce z tyłu z lewej. Czy to nie z wypożyczalni.

Można oglądać na żywo ale jak zawsze " czujnym trza być ".  Przede wszystkim trzeba zweryfikować czy te zdjęcia oddają obraz tej przyczepy. Powodzenia :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem filmiki od sprzedającego i co mi się rzuciło w oczy to inny kolor tyłu  niż boków - jest bardziej żółty. Może to kwestia światła, nie wiem. Wrócę z pracy i dokładnie obejrzę na kompie i się zastanoeię, kawałek jednak tam mam. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam następne pytanie co sądzicie o marce Beyerland? Czy warto kupować? Z tego co mi wiadomo to producent już nie istnieje.

Mam zamiar oglądnąć 

https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-sprinter-440-db-przyczepa-kempingowa-ID6DQLpG.html#516e96d4bb

Blisko domu to się przejadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to już jestem zorientowany ;) Chodzi mi bardziej czy warto kupować przyczepę producenta którego nie ma - części naprawy itp.

Ta jest chyba od kogoś z forum

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-450-knaus-sudwind-450-2001r-mover-dmc-1300-kg-ID6DQzzE.html#8705e9992f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jarosław69 napisał:

Jedź jak blisko - bez względu na wstępną opinię. Nawet jak to będzie szajs.

Dla treningu przede wszystkim. Przy następnych oględzinach będziesz już nieco bardziej zorientowany.

Zobacz czy pasuje Ci ten układ - nazwijmy to - "wypoczynkowy".

Ja np. szukałem tylko "podkówki" i od razu odrzucałem wszelkie inne wersje siedzeń i stołu.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.