Skocz do zawartości

Zużycie gazu


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jest w stanie podac orientacyjne zuzycie gazu do ogrzewania przyczepy. Oczywiscie mozna sie doktoryzowac na temat kubatury, temperatuty oczekiwanej i na zewnatrz, grubosci scian, sily wiatru itp... ? 

Wiem ze zimowo przyjmuje sie 1 butle 10 kg na dobe, ale w ten weekend ma byc w nocy ok 0 a w dzien ok 15. Mam w butli 6 litrow i zastanawiam sie czy starczy na dwie nocki, czy kupic jeszcze jedna.Mysle ze starczy bo i tak w dzien nie bedzie grzane, ale jesliby nie starczylo to bardziej niz Dziadka Mroza boje sie zony:) A tak, zwale na Was i pokaze ze mam na pismie:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał:

Czy ktos jest w stanie podac orientacyjne zuzycie gazu do ogrzewania przyczepy. Oczywiscie mozna sie doktoryzowac na temat kubatury, temperatuty oczekiwanej i na zewnatrz, grubosci scian, sily wiatru itp... ? 

Wiem ze zimowo przyjmuje sie 1 butle 10 kg na dobe, ale w ten weekend ma byc w nocy ok 0 a w dzien ok 15. Mam w butli 6 litrow i zastanawiam sie czy starczy na dwie nocki, czy kupic jeszcze jedna.Mysle ze starczy bo i tak w dzien nie bedzie grzane, ale jesliby nie starczylo to bardziej niz Dziadka Mroza boje sie zony:) A tak, zwale na Was i pokaze ze mam na pismie:(

 

Nie wiem co się przyjmuje zimowo :], ale przez 6 dni grzania (5 nocy, ale 6 dni bo dojazd i powrót też grzałem) gdzie w nocy spadało do - 6, poszło mi lekko ponad jedną 10 kg butle propanu (w ciągu dnia jak byliśmy na stoku to truma na 1, i do tego podłogówka). Moim zdaniem 6 kg starczy, ale zapas pod ręką zawsze daje komfort. Pamiętam jak z obecną żoną na pierwsze randki wyjeżdżałem to zawsze się w nocy butla kończyła :). Nie było zimno, i awantur też nie było :yes:. Tyle że to było przed ślubem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mnie zużycie czystego propanu w temp -5 +2 wychodzi średnio 150g/h przy ustawieniu cały czas na 3 - 3.5 (skala 0-5). Podczas jazdy i w czasie jak nas nie było w przyczepie nie "skręcałem", bo nie lubię wracać do chłodnego.

Wyliczone na podstawie kilku wyjazdów zimowych. Weź jednak poprawkę, że mam bardzo małą przyczepę.

Biorąc pod uwagę, że w ciągu dnia będzie ciepło to wg mnie wystarczy 6kg, ale odpowiedzialności nie biorę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo, zeszly 4kg.Fajny weekend, Polana Sosny otwarta. Niestety od maja ma byc nowy wlasciciel i nie wiadomo, co to dalej bedzie. Widac ze sporo ludzi zaczyna jedzic, niestety sporo burakow w wypozyczonych kamperach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nowy właściciel? Wydawało mi się że właścicielem elektrownia jest. 

Niestety boom na karawaning jest bardzo duży, niech już pozwolą jeździć po tych hotelach to może trochę się to uspokoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomii napisał:

Jak to nowy właściciel? Wydawało mi się że właścicielem elektrownia jest. 

Niestety boom na karawaning jest bardzo duży, niech już pozwolą jeździć po tych hotelach to może trochę się to uspokoi. 

Trwa przetarg na dzierzawce, ponoc sa chetni. Chodza sluchy ze trzeba uszczelnic korzystanie z toalet i prysznicy np. przez zetony. Ponoc rowniez ludzie nie placa i uciekaja....

Generalnie kemping czynny jeszcze w przyszlym tygodniu, a potem nie wiadomo co bedzie

Screenshot_20210412-062640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczylo, zeszly 4kg.Fajny weekend, Polana Sosny otwarta. Niestety od maja ma byc nowy wlasciciel i nie wiadomo, co to dalej bedzie. Widac ze sporo ludzi zaczyna jedzic, niestety sporo burakow w wypozyczonych kamperach:(
Żona pisała do nich przed weekendem czy można przyjechać to napisali, że mają zamknięte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, steven napisał:

Żona pisała do nich przed weekendem czy można przyjechać to napisali, że mają zamknięte emoji848.png

Być może była zbyt spięta podczas rozmowy i myśleli, że sanepid dzwoni. 

Coraz więcej parkingów z prądem działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maarec napisał:

Być może była zbyt spięta podczas rozmowy i myśleli, że sanepid dzwoni. 

Coraz więcej parkingów z prądem działa.

Dziwne. My dzwonilismy dwa razy, raz zona i raz ja. Nie bylo zadnego owijanoa w bawelne. Otwarte i juz. W zeszlym roku byly ograniczania tj. zamkniete sanitariaty i wolna co druga parcela. Teraz nic z tych rzeczy. Widzialem kartke na drzwiach do sanitariatow o ograniczeniach osobowych... i tyle. W ten weekend tez ma byc czynne, tylko nie ma wody na zewnatrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, w79 napisał:

Dziwne. My dzwonilismy dwa razy, raz zona i raz ja. Nie bylo zadnego owijanoa w bawelne. Otwarte i juz. W zeszlym roku byly ograniczania tj. zamkniete sanitariaty i wolna co druga parcela. Teraz nic z tych rzeczy. Widzialem kartke na drzwiach do sanitariatow o ograniczeniach osobowych... i tyle. W ten weekend tez ma byc czynne, tylko nie ma wody na zewnatrz. 

Oni są "państwowi" i raczej przestrzegają wytycznych bez kombinowania i obchodzenia przepisów. Święta i sylwester mieli zamknięte. Byłem ich drugim gościem w tym roku :].

Wodę elegancko się bierze między PISuarami :palacz: w męskim :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są "państwowi" i raczej przestrzegają wytycznych bez kombinowania i obchodzenia przepisów. Święta i sylwester mieli zamknięte. Byłem ich drugim gościem w tym roku :].

Wodę elegancko się bierze między PISuarami :palacz: w męskim :yes:
Ale skoro teraz są otwarci, to też "obchodzą" przepisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.