Skocz do zawartości

Peugeot 508 czy może być błąd w dowodzie?


Guzdi

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Tomiy napisał:

Krótkie górki jak jest przyczepność to raczej nie problem, najwyżej na 1-ce pojedziesz. Gorzej jest jak masz 15-20km autostradą podjazdu powiedzmy o 700-800m w góre i jest 40 stopni.

Ale na autostradach masz podjazdy o nachyleniu po maks 5-6%. Dla normalnego i w pełni sprawnego auta takie podjazy nie powinny stanowić żadnego problemu, nawet w 40 stopniowym upale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dla wszystkich Vagow z 2.0TDI i duzym DMC przyczepy 2.50 szerokiej stanowia bardzo duze wyzwanie. Im wyzsza norma euro tym wyzwanie wieksze. Na szczescie chyba juz opanowalem na to sposob. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 17:17, jacek00 napisał:

Ale na autostradach masz podjazdy o nachyleniu po maks 5-6%. Dla normalnego i w pełni sprawnego auta takie podjazy nie powinny stanowić żadnego problemu, nawet w 40 stopniowym upale. 

Wszystko zależy z jaką prędkością jedziesz. U mnie np jak 90 utrzymywałem i 2.5 tys obrotów zaczyna się grzać. Jak zwolniłem do 84 już było ok. Zauważyłem że graniczna wartością jest 21 l chwilowego spalania. Zresztą z paroma osobami na kampie rozmawiałem i wielu musi chłodzić silnik ogrzewaniem kabiny. Ponadto wszystko zależy od holownika. Jak masz 200 koni inaczej to wygląda a jak masz 100 też inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo silnika o jakim mowa. W tym roku jechaliśmy przez szwajcarskie góry, był dłuuuugi podjazd, nie wiem jakie nachylenie ale wdrapaliśmy się podajże na 1300 czy 1500m n.p.m.  W najgorszym momencie musiałem zrzucić na trójkę, ale bez problemu wjechał. Buda 1600kg, 4os i rowery na dachu.  Największe chwilowe spalanie 

856A585D-D12A-43AA-8058-EF592CCFE517.thumb.jpeg.7a753573b75209744224d0a7fbca0085.jpeg
 

?

 

ale nie było oznak grzania się. 
 

podjazd był na tyle ostry, że zjeżdżając koła w przyczepie się grzały, buda naciskała na najazd j hamulce trochę trzymały. Ale pod górę, na silniku nie zrobiło wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
30 minut temu, mixbeton1969 napisał:

Hej. A opłacałeś coś? Ja w 508 1.6THP mam problem z przyczepą lekką. Z Hamulcem mam 1300kg a lekka uwaga... 730kg. Chciałbym jakoś problem rozwiązać bo czasami zapinam jednak lekką.

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka
 

Ale w czym masz problem? Nie taka masa powinna być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mixbeton1969 napisał:

Hej. A opłacałeś coś? Ja w 508 1.6THP mam problem z przyczepą lekką. Z Hamulcem mam 1300kg a lekka uwaga... 730kg. Chciałbym jakoś problem rozwiązać bo czasami zapinam jednak lekką.

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka
 

Koszt uzyskania homologacji to 960zł, niestety na razie mają modernizację serwisu i musze czekać 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mixbeton1969 napisał:

 a lekka uwaga... 730kg. Chciałbym jakoś problem rozwiązać bo czasami zapinam jednak lekką.

No to podpinaj lekką, ale o DMC do 730 kg. Albo podpinaj lekką z hamulcem, wtedy nie będzie problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Alternaty napisał:

Jak to jest w końcu, mam co prawda cytrynę 2,0 HDi 150km manual i ma takie parametry:
MW: 1695 kg
F2: 2308 kg
F3: 3508 kg
O1: 1400 kg
Auto krajowe.

Z różnicy pomiędzy F2 i F3 wychodzi 1200kg.

To ile mogę ciągnąć? 1200 czy 1400?

Wysłane z mojego CPH2065 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz ciągnąc przyczepę o MMC 1400 kg pod warunkiem, że cały zestaw po załadowaniu osobami i bagażami nie będzie ważył więcej niż 3508 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.