Skocz do zawartości

Budowa kempingu - prośba o opinię.


BDG81

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

true, w Krakowie to samo. 

W jakim sensie to samo? Akurat w Krakowie masz masę kempingów i niektóre na bardzo przyzwoitym poziomie jak chociażby camping Smok. 

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

Sam boleję nad tym że takie miasto jak Wrocław w którym mieszkam od urodzenia i które bardzo lubię nie ma kempingu z prawdziwego zdarzenia ani nawet camperplacu.

Nie wiem co znaczy kemping z prawdziwego zdarzenia. Ale ten camping AWFu mi się bardzo podobał - prąd, przyłącza wody, zrzut szarej na "parcelach", fajna okolica. Czego chcieć więcej? :D  A co z Camp4U jest nie tak, że nie spełnia on standardów campingu czy camperplacu?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

i będzie nadal brakowało ponieważ żaden prywatny inwestor nie zainwestuje w kemping w mieście jako samodzielny obiekt ze względu że taka inwestycja nawet przez 10 lat się nie zwróci.

Sam boleję nad tym że takie miasto jak Wrocław w którym mieszkam od urodzenia i które bardzo lubię nie ma kempingu z prawdziwego zdarzenia ani nawet camperplacu.

Koszt takiego camperparku w mieście na dajmy na to 20 stanowisk to inwestycja rzędu nawet 1,5 mln zł a oczekiwania odnośnie cen są takie żeby najlepiej kosztował mniej niż 50 zł doba.

Jako samodzielna inwestycja w  dużym mieście nieopłacalne, miało bo ty sens ekonomiczny  tylko przy jakimś większym obiekcie typu hotel czy ośrodek.

Właśnie byłem we Wrocławiu i spałem .... na ulicy. Do C4Y nam się nie chciało jechać po spotkaniu, a AWF nieczynny. Chociaż w "Małej Czarnej" przy wjeździe są jedni z lepszych baristów we WRO i warto tam wpaść zarówno na klasyczną kawę jak i alternatywną. Ciacho też wyglądało przednio, ale udaję że mam dietę. 

W centrach miast szans na normalny prywatny camping nie ma, bo nie zwróci on się nie tylko przez 10 ale i przez 20 czy 30 lat. 

Więc albo miasto  zrobi camping, bo w ramach np. klina zieleni nie będzie mogło sprzedać działki deweloperowi, albo za grosze wynajmie ziemię prywatnemu inwestorowi na taki właśnie cel. Może też powstać camper park "kontenerowy" na terenach zalewowych, który raz na jakiś czas będzie musiał zostać zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Nie wiem co znaczy kemping z prawdziwego zdarzenia. Ale ten camping AWFu mi się bardzo podobał - prąd, przyłącza wody, zrzut szarej na "parcelach", fajna okolica. Czego chcieć więcej? :D  A co z Camp4U jest nie tak, że nie spełnia on standardów campingu czy camperplacu?

Camping AWF istnieje jednak nie jest całoroczny.  Lokalizacja super - zarządzanie PRL ;) 

Camp4U - ok jest SUPER ale to nie Wrocław , nawet nie obrzeża Wrocławia, pół godziny jazdy samochodem poza godzinami szczytu. Jakby przyszło Ci wrócić z centrum Wroc na C4U i złapałbyś się na popołudniowy szczyt to półtorej godziny jak nic (wiecznie zakorkowana ulica OPOLSKA - wąskie gardło nie do przeskoczenia)

 

 

Screenshot_2021-02-24 Google Maps.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Suzu4x4 napisał:

Camping AWF istnieje jednak nie jest całoroczny.  Lokalizacja super - zarządzanie PRL ;) 

Ale się zmienia i coś jednak robią. Wywalili te obleśne domki, remontują chyba kibelki te stare. Dla mnie zmiany na plus. Poza tym sam kemping ma super klimat, otoczenie stadionu olimpijskiego itp. Mi się tam bardzo podobało. 

Teraz, Suzu4x4 napisał:

Camp4U - ok jest SUPER ale to nie Wrocław , nawet nie obrzeża Wrocławia, pół godziny jazdy samochodem poza godzinami szczytu. Jakby przyszło Ci wrócić z centrum Wroc na C4U i złapałbyś się na popołudniowy szczyt to półtorej godziny jak nic (wiecznie zakorkowana ulica OPOLSKA - wąskie gardło nie do przeskoczenia)

Tak wiem, że jest daleko. Z tego powodu jak byliśmy we Wrocku to wybraliśmy AWF. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok kempingowania polega na tym że możemy nocować tam gdzie nie ma innych przybytków noclegowych Jeśli jadę do jakiegoś miasta to wybieram hotel np w centrum gdzie mam wszedzie blisko. 

 

Wcale się nie dziwie że w centrach dużych miast jest brak miejsc gdzie można rozbić namiot a wieczorem zrobić ognisko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDG81 napisz gdzie ten planowany kemping ma być. Po przeczytaniu wielu tematów na tym Forum dotyczących budowy kempingu zrób aby było przyjemnie, czysto, spokojnie, o łazienkach, WC już pisano. No i ceny. Nikt z nas nie chce żeby mieszkać za darmo, ale dochód z w interesie jest w ilości gości a nie z ceny za dobę. A może na hasło "Karawaning.pl" dasz jakieś rabaty. (naklejka naszego logo Forum). Mam jeszcze jedną propozycję pomyśl o tym - na Forum jest dużo ludzi z różnymi umiejętnościami i posiadających różne narzędzia daj im pobyt za friko w zamian za kilka dni pracy na Twoim kempingu - wszystko do dogadania. Hasło kto chce zapraszam, macie pobyt może jakiś jeden poczęstunek i masz armię ludzi do pracy. Nie wiem gdzie masz plany lokalizacyjne ale sam zgłaszam się do takich prac, a ponieważ jestem stypendystą ZUS więc każdy termin mi może pasować w okresie nawigacyjnym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, danielpoz napisał:

Wcale się nie dziwie że w centrach dużych miast jest brak miejsc gdzie można rozbić namiot a wieczorem zrobić ognisko

A takich miejsc to akurat nie brakuje, tylko SM goni ;)

Tydzień temu widziałem namiot z pozostałościami ogniska, wyglądający na używany w nieco zapuszczonym parku jakieś 2km od granicy starego miasta, 3,5km od rynku. Wyglądało to na jakieś koczowisko żula lub kilku

2 godziny temu, jacek00 napisał:

W jakim sensie to samo? Akurat w Krakowie masz masę kempingów

o nowych pisaliśmy. Kempingi są, ale camper parku nie ma

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ed napisał:

BDG81 napisz gdzie ten planowany kemping ma być. Po przeczytaniu wielu tematów na tym Forum dotyczących budowy kempingu zrób aby było przyjemnie, czysto, spokojnie, o łazienkach, WC już pisano. No i ceny. Nikt z nas nie chce żeby mieszkać za darmo, ale dochód z w interesie jest w ilości gości a nie z ceny za dobę. A może na hasło "Karawaning.pl" dasz jakieś rabaty. (naklejka naszego logo Forum). Mam jeszcze jedną propozycję pomyśl o tym - na Forum jest dużo ludzi z różnymi umiejętnościami i posiadających różne narzędzia daj im pobyt za friko w zamian za kilka dni pracy na Twoim kempingu - wszystko do dogadania. Hasło kto chce zapraszam, macie pobyt może jakiś jeden poczęstunek i masz armię ludzi do pracy. Nie wiem gdzie masz plany lokalizacyjne ale sam zgłaszam się do takich prac, a ponieważ jestem stypendystą ZUS więc każdy termin mi może pasować w okresie nawigacyjnym.

Pozdrawiam

Zachodnia część woj. warmińsko-mazurskiego. Najważniejsze jest badanie gruntu i jego wynik zdecyduje o transakcji.

Dzięki Forumowiczom wiem już jednak, że brak bezpośredniego dostępu do wody nie jest przeszkodą, co wpływa na podejmowanie decyzji.

Dziękuję za pomysł z formą budowy, ale jeśli się zdecyduję, to na kompleksową usługę jednego wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cathay napisał:

Lepiej 3 gości po 200 niż 12 po 50. . 

a w prawdziwym życiu, lepiej mieć 100 gości po 30 niż żadnego po 300. Wyniesiona z załamania PRL epoka januszów biznesu jest już schyłkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ed napisał:

BDG81 napisz gdzie ten planowany kemping ma być. Po przeczytaniu wielu tematów na tym Forum dotyczących budowy kempingu zrób aby było przyjemnie, czysto, spokojnie, o łazienkach, WC już pisano.

O tym jakoś się nie pisze: koniecznie zlewy do mycia naczyń i do prania. Najlepiej z ciepłą woda i pod daszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cathay napisał:

Lepiej 3 gości po 200 niż 12 po 50. . 

Tylko po 200 nie przyjedzie nikt (chyba że Ty), a za 50 pewnie braknie miejsca na kempingu.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko po 200 zł to się trochę mija z celem, ptzynajmniej dla mnie. Musi to być atrakcyjne w stosunku do hosteli moteli itd. czasem na kambingach jest gęściej niż w hostelu a to chyba nie do końca nam się podoba .

Wysłane z mojego EVR-AL00 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

a w prawdziwym życiu, lepiej mieć 100 gości po 30 niż żadnego po 300. Wyniesiona z załamania PRL epoka januszów biznesu jest już schyłkowa.

Być może prezes LVMH, nawet skrótu PRL by nie rozszyfrował. Anton Patek zmarł w 1877 a jego pomysł nadal funkcjonuje i ma się doskonale mimo że na 99% nadgarstków jego produkty nigdy nie zagoszczą. Czy Piotr Kler jest w Twoim mniemaniu gorszy od Bogdana Szewczyka bo jego meble są kilka razy droższe?

Czy Amaro to Janusz biznesu, bo prawdziwy kucharz otwiera Bar Mleczny? 

Dlaczego więc, jeśli ktoś robi coś na co Cię nie stać nazywasz Januszowaniem w biznesie? A dlaczego do tego jeszcze PRL mieszasz? 

 

Więc dlaczego campingi nie mają być różne? 

 

 

59 minut temu, ed napisał:

Tylko po 200 nie przyjedzie nikt (chyba że Ty), a za 50 pewnie braknie miejsca na kempingu.

Ani na Tobie, ani na mnie świat się nie kończy. Ludzie mają różne potrzeby i różną grubość portfeli. Wolny rynek jest od tego by reagować na potrzeby wszystkich.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.