Skocz do zawartości

Buerstner Copa dla rodzin 2+3, 2+4


Slawka

Rekomendowane odpowiedzi

15 minutes ago, Benior said:

Mimo, że nie posiadam tak wielu dzieci jednak wiem chyba o co Ci chodzi :) W takim busie jest już możliwość się przespania i ogólnego ogarnięcia, oczywiście im większy samochód tym łatwiej. Jednak na co dzień taki samochód można normalnie użytkować co przy większym jest kłopotliwe. Takim minibusem wjeżdżamy wszędzie nawet do garaży podziemnych co daje wielką przewagę nad większym no i nie ma potrzeby utrzymywanie kolejnego samochodu. 

Dokładnie to mam na myśli. :) 

 

6 minutes ago, Łza Włóczynutka said:

Takie małe campervaniki co prawda pozwalają uniknąć ograniczeń, o których napisałeś wyżej, ale nakładają z kolei inne ograniczenia..

Tak naprawdę zawsze trzeba iść na jakiś kompromis.

Patrzenie z perspektywy czasu też jest  w jakimś stopniu obarczone zmianami. Dzieci rosną, sposób wypoczynku się zmienia itp. itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 godzin temu, Benior napisał:

będę czekał na nowego ducaciaka ..... tylko kiedy on będzie

a zapowiadali go chociaż?
BTW są inna fajne mano-wageny, tranzity, oplo-renaulto-nissany, wszystko to wygląda w środku o niebo lepiej niż fiato-peżoto-cytryny. A w ogóle to najciekaweij wygląda daily, tam można sobie odklikać automatyczną klimę, a nawet kolor wybrać, w przeciwieństwie do reszty co mają w ofercie jakieś całe 3 warianty malowania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Łza Włóczynutka said:

zapowiadali go chociaż?

Na razie cisza, że się wetnę w dyskusję. Chyba mają niezły bigos po połączeniu z PSA (teraz to Stellantis) i nie wiem czy nie inne priorytety. Wszędzie piszą o pojazdach elektrycznych (limity emisji CO2), a kamperów póki co to nie dotyczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Łza Włóczynutka said:

mają taką sprzedaż, że nie mają potrzeby robć jakichkolwiek zmian

Oby tylko nie zaczęli produkować mniej. Dostawczaki psują im statystyki emisji CO2. Patrz VW, który dostał 100 mln EUR kary za przekroczenie na poziomie 0,5%. Stąd też te ich "ciągoty" w Stellantisie do elektrycznych pojazdów, które bilansują emisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest. Ford ma jakiegoś e-transita, reno-opel-nyssan, jakieś tammateriały o modelu ZE ma. O stellantis nie słyszałem, ale pewnie będą musieli też pójść w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Łza Włóczynutka said:

O stellantis nie słyszałem

tak się nazywa nowa firma, która powstała z połączenia FCA i PSA, czyli Fiat Chrysler Automobiles N.V i Peugeot Société Anonyme.  Właśnie zakończył się proces połączenia. Teraz trojaczki mają już tylko jednego rodzica ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że ma być ale to takie niezbyt pewne źródło.

Oczywiście są inne busy jednak to na trojaczkach jest najwięcej kamperów blaszaków a takie tylko mnie interesują. Reno i ford owszem coś jest ale bardzo mało a to co widziałem nie podchodzi. 

Po połączeniu już fiat będzie miał elektryki bo psa zrobiła busy elektryczne, na razie mniejsze ale to pewnie kwestia czasu.

Ciekawe kiedy talento/trafić wyleci a w to miejsce wejdzie już piąta wersja jumpiego.

@Slawka właśnie sobie przypomniałem, że campster daje możliwość przewożenia nawet 7 osób. 

http://www.campster.de/modelle

 

Edytowane przez Benior (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Benior said:

właśnie sobie przypomniałem, że campster daje możliwość przewożenia nawet 7 osób. 

http://www.campster.de/modelle

Słusznie! Zapomniałam o nim. Ale tu ciągle, jak chcesz mieć moduł kuchenny to możesz mieć tylko 4 miejsca do jazdy. I chyba Ford Transit Custom jest odrobinę większy od tego Citroena. No i trzeba byłoby porównać, kto robi lepsze kampery, Poessl czy Buerstner ;) 

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem busa to ford odpadł bo nie miał automatycznej klimatyzacji. Taki drobiazg ale dla mnie dość ważny. 

2 minuty temu, Slawka napisał:

Poessl czy Buerstner

Co do zabudowy będę rozdarty bo possl to na cytrynie a burstner to mam przyczepę i nie wiem co chwalić bardziej ? 

Na pewno ford w środku będzie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany przejrzałem pobieżnie polski konfigurator forda custom i tam nie ma w opcjach żadnej klimy. Jest gdzieś tam przebąknięte, że jest klimatyzacja, na wizualizacji wnętrza też jest - ale nie jest napisane czy manualna czy automatyczna. być może trzeba by głębiej drążyć. Najpierw się wybiera model. potem dopiero jest konfigurator. Kliknąłem przypadkowy model, może od modelu zależy jaka jest tam klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem byłem w salonie i tam konfigurowałem samochód. Sprzedawca poinformował mnie, że klimy automatycznej być nie może bo to po prostu jest niemożliwe w samochodzie o takich gabarytach :lol: Dobrze, że inni producenci o tym nie wiedzą i robią automatyczne. 

Czy po 2 latach jest w końcu automatyczna po prostu nie wiem ale tak niestety było i raczej jest bo żadnego liftu nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.