Skocz do zawartości

Bagaznik na rowery


Spartanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie .

Potrzebuje porady w kwestii zamocowania bagażnika rowerowego na tylną ścianę w Hobby 400  .2003 rok.

Bagaznik jest używany firmy Fiamma z mocowaniem  na ,,haki,, ale nie pasuje to do aluminiowego profilu który  jest w mojej przyczepie.

Nie znalazłem niestety nic co by można  było włożyć w tą,,Rynienke,, i mogło by trzymać bagaznik.

Zdjęcie mocowania   i bagażnika jest poglądowe. W rzeczywistości wygląda trochę inaczej Ale zasada jest taka sama.

Poniżej załączam zdjęcie.

Pozdrawiam i czekam na fachowe porady.

zestaw-4-solidnych-uchwytow-ze-srubami-mocujacymi.jpg

20201213_085103.jpg

bagaznik-rowerowy-carry-bike-simple-plus-200-fiamma-big-1_top.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być coś takiego

https://allegro.pl/oferta/uchwyty-montazowe-bagaznika-fiamma-gora-9941284749

Przykręcasz to przez listwę do wewnętrznego stelaża ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego bagażnika mocowania górne to zestaw Fiamma 98656-588 (śruby 50 mm), lub 98656-409 (śruby 55 mm), ale to nie są mocowania do listwy alu, tylko wiercone przez ścianę. Obawiam się, że listwa alu która jest mocowana na wkręty do listew konstrukcyjnych, ciężaru 2 lub 3 rowerów może nie utrzymać. 

Górne mocowania są wiercone na wylot przez ścianę - u mnie tuż pod rynienką, a nie przez rynienkę (ale sama listwa alu jest sporo węższa, to fakt), ale właśnie chodzi o to żeby było to górą zamocowane do listwy konstrukcyjnej w tylnej ścianie.

W bagażniku Fiamma Carry Bike Universal jest mocowanie do listwy alu górą, ale tam bagażnik bagażnik dołem sięga aż pod podłogę i jest dużo solidniej kotwiony do spodu podłogi.

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Obawiam się, że listwa alu która jest mocowana na wkręty do listew konstrukcyjnych, ciężaru 2 lub 3 rowerów może nie utrzymać. 

U mnie się trzyma ale ja mam samoróbki na 4 wkręty.

uchwyt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz 4 fest wkręty na każdą stronę bagażnika, bagażnik wisi na wkrętach, a nie na listwie dekoracyjnej. Listwa jest mocowana co ok. 15 cm wkrętem o ile pamiętam średnicę i długość 2,9mm średnicyx15-19 mm długości, żadna wytrzymałość.  

W tej hobbitce, przy takiej listwie, to albo albo rozeznałbym czy listwa konstrukcyjna sięga ponad listwę dekoracyjną na tyle żeby zamocować się z bagażnikiem jeszcze w konstrukcji i wtedy zamocował uchwyty bagażnika ponad listwą aluminiową. Jeśli tak by nie dało rady, trudno, wyciąłbym część profilu z listwy dekoracyjnej żeby mieć płaskie miejsce do mocowania pod uchwyty bagażnika. W obu przypadkach mocowałbym śrubami na wylot, a nie na wkrętach (żeby rozłożyć obciążenia, przy sporych wkrętach jednak może - mimo nawiercenia - rozłupać listwę od obciążenia, na wylot - wewnątrz są spore podkładki, jak to się zaciśnie, to jest to i solidnie zamocowane, i dobrze uszczelnione). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaką długa masz przyczepę?  Ja zawsze do swoich zakładałem bagażnik na tyle.  Wiem że to obciąża przyczepę przez co konstrukcja mocowania dyszla dostaję trochę.  Niestety jakoś 4 rowery musiałem zabrać.  Dwa na dyszel , dwa na tyle.   Ostatnia przyczepa to dethlefs 560  (chyba)  .  Nie wiedziałem jak zamontować bo okno mi przeszkadzało.  Dałem wzmocnienie od środka przykręcając na wylot profil albuminowy.  Dobrze usztywniło to ścianę przyczepy ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował montować bagażnik na rowery na przedniej ścianie? Czy to nie rekomendowane?

Mam Hymer eriba 545 gdzie na przedniej ścianie nie mam okna. I chciałbym zamontować ponad lukiem bagażowym. Czy tak można? Czy to w ogóle dobre rozwiązanie?

Przyczepa dokładnie taka jak w załączeniu 

hymer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jachuk napisał:

Mam takie pytanie. Czy ktoś próbował montować bagażnik na rowery na przedniej ścianie? Czy to nie rekomendowane?

Mam Hymer eriba 545 gdzie na przedniej ścianie nie mam okna. I chciałbym zamontować ponad lukiem bagażowym. Czy tak można? Czy to w ogóle dobre rozwiązanie?

Przyczepa dokładnie taka jak w załączeniu 

Przednia ściana nie jest do tego w ogóle przystosowana. Jej przednia dolna część "wisi" w powietrzu, jedynie opiera się na ramie. Podłoga właściwa przyczepy kończy się wcześniej, a w bakiście masz tylko kawałek sklejki na zamontowany na kątownikach. Nikt w ten sposób nie montuje bagażnika przy takiej konstrukcji.

Możesz za to śmiało montować bagażnik na dyszel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.