Skocz do zawartości

Hak holowniczy w Holandii i Szwajcarii


Cobra19741

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Mam pytanie. 

Czy ktoś z was słyszał lub wie ze zeby holowac przyczepy( nie istotne jakie ) po  Holandii i Szwajcarii na każdym montowanym haku musi być przyspawane oczko na którym będzie zapięty karabińczyk od linki zabezpieczającej.  Podobno zakaz jest robienia pętli na samym haku.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cześć.

To się tak łatwo mówi.... Jacku. Mój kolega miał kontakt z policją w Szwajcarii.... Nie jest to miłe ani ciekawe. Była to zwykła, czyt. niezwykła kontrola drogowa połączona z przeszukaniem i chamskimi komentarzami.

 

Taki przepis jest też ponoć w Holandii i dotyczy haków wypinanych/automatycznych. Ja mam taki i zapinam linkę za oczko u podstawy kuli. Chodzi o to że jak się jak przypadkowo wypnie, to linka i tak zadziała. Czy takie zdarzenie jest możliwe.... opisy i zdjęcia na forum są.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krajach europejskich jest przepis który mówi że linka zabezpieczająca musi być podłączona w taki sposób aby w przypadku wypięcia lub oderwania się kuli linka zdołała zaciągnąć hamulec. I nie ma znaczenia kraj rejestracji. Każdy renomowany producent haków ma takie ucho w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek75 napisał:

Każdy renomowany producent haków ma takie ucho w standardzie.

Mam fabrycznie montowany hak i nie mam żadnego ucha. Nawet szukałem czy gdzieś pod zderzakiem się nie zapodziało. :niewiem: Widocznie mój się nie może wypiąć sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz oczka w haku ( mam wypinaną Westfalię i nie mam tam żadnego oczka) to dla świętego spokoju oraz bezpieczeństwa montujesz na haku takie cudo.

 OnTheMove iapyx® Hollandooghouder aanhanger afscheurtouw met veeroog universeel afscheurtouw oogje afscheurtouw vorkkop… 

lub takie 

Westfalia zekeringklem voor stijve trekhaken - voor de remkabel van de aanhangwagen met toelaatbaar totaalgewicht van meer dan 750 kg tot 3500 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, BUMERANG napisał:

Mam fabrycznie montowany hak i nie mam żadnego ucha. Nawet szukałem czy gdzieś pod zderzakiem się nie zapodziało. :niewiem: Widocznie mój się nie może wypiąć sam ;)

poniżej masz hak brink do octavi i to nie wypinany tylko przykręcany i ma miejsce do zaczepienia linki ten otwór poniżej uchwytu do mocowania gniazda. może trzeba lepiej oczy przetrzeć.

N1NHmx5VXVGf5Wi8Xims.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciek75 napisał:

może trzeba lepiej oczy przetrzeć.

Pozostawiam bez komentarza...

10 minut temu, Maras napisał:

montujesz na haku takie cudo.

Tylko to cudo mogę zamontować na części wypinanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maciek75 napisał:

 

poniżej masz hak brink do octavi i to nie wypinany tylko przykręcany i ma miejsce do zaczepienia linki ten otwór poniżej uchwytu do mocowania gniazda. może trzeba lepiej oczy przetrzeć.

N1NHmx5VXVGf5Wi8Xims.jpg

Skąd wiesz jaki hak ma zamontowany BUMERANG ? -bez złośliwości do Twojej osoby.  

7 minut temu, BUMERANG napisał:

Pozostawiam bez komentarza...

Tylko to cudo mogę zamontować na części wypinanej.

Tak . Tu bardziej chodzi o to aby linka bezpieczeństwa ,która to uruchamia hamulec najazdowy nie miała możliwości wyślizgnięcia się z haka. Ten dynks jest tylko do tego.

 

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westfalia powinna mieć fabrycznie oczko do zaczepienia zrywki u.n.:

- w podstawie haka przy gnieździe, w które wpina się końcówkę, może być występ z płaskownika z otworem w blasze do zapięcia zrywki (spoko zapina się tam karabińczyk) - mam 2 haki z takim rozwiązaniem, też myślałem że nie ma (konkretnie - mniej więcej w połowie wysokości tulei gniazda, dospawany prostopadle kawał płaskownika z otworem)

- w niektórych modelach - oczko z drutu cirka fi 5 z boku gniazda w które wpina się końcówkę haka

Zwłaszcza to pierwsze rozwiązanie jest dość niepozorne i nieoczywiste, i trudno to na pierwszy rzut oka skojarzyć że to właśnie po to, ale wystarczające do skutecznego wpięcia i zapewnienia - odpukać -zadziałania zrywki.  

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

Skąd wiesz jaki hak ma zamontowany BUMERANG ? -bez złośliwości do Twojej osoby. 

 

 

to było tylko zdjęcie poglądowe, poniżej zdjęcie haka z wypinaną kulą na "szybkozłącze"

16037184508006417-jpg-gallery.big-iext65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.