Skocz do zawartości

Camper z busa przeróbka Klimek vs Duda


vianooo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2020 o 12:57, vianooo napisał:

Kochani, oglądacie oglądacie na TVN Turbo program jak budują campera przerabiając busa ?
Co sądzicie? Który projekt lepszy?

Program jak program, show telewizyjne i doszukiwanie się w nim czegoś z realiów budowania kampera na bazie dostawczaka - pozbawione sensu. 

Efekt wg mnie będzie taki, że ten program napędzi klientów firmom, które się tym zajmują zabudową dostawczaków. Czy źle? Niekoniecznie. 

Jednego można tym dwóch Panom zazdrościć - realizacji i pracy w swojej pasji bo obydwaj ją mają. 

Ja dostrzegam plusy tego programu - większa świadomość, że zabudowa dostawczaka to nie taka sprawa na wieczorne doróbki pod blokiem a już konkret temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

27 minut temu, Misio napisał:

Ale nie wyobrażam sobie powodów demontażu izolacji

Np. zmiana zabudowy, nowe okno dachowe, nowe dziury w ścianach... Inaczej w kamperze, a inaczej w adaptacji. Projekty ewoluują, potrzeby i wymagania się zmieniają.

Poza tym w tym kraju wszystko jest możliwe :D

 

 

Edytowane przez Gregor887
klon (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2020 o 12:57, vianooo napisał:

Kochani, oglądacie oglądacie na TVN Turbo program jak budują campera przerabiając busa ?
Co sądzicie? Który projekt lepszy?

Osobiście uważam, że projekt Dudy jest przekombinowany i wyjdzie z tego ulep. Poza tym to chyba inspiruje się na koncepcie Hymera.vision3.thumb.jpg.ef59e6c5aac71c245c76c86d4345102d.jpg

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzejesz blachę to zejdzie... Ale nie wyobrażam sobie powodów demontażu izolacji

 

Oj widzisz bywaja powody demontażu co więcej tu być może mamy odpowiedź na to odklejanie cieplne.

Nie pamiętam na ile dokładnie o tym pisalem.

W związku ze zwiększeniem panela odpadło okno dachowe nad łazienką zamiennie jest małe boczne w uchylne ścianę

Ale..... tam już był naklejony Armaflex i musiałem go usunąć przynajmniej pod ramę - była w ruchu regulowana opalarka, była farelka żeby grzać większą powierzchnię i tej i z tamtej strony. Były próby ustawienia się wprost do słońca. Szedłem właśnie tropem że ciepło odkleja - kicha nic to nie dało. Musiałem usunąć mechanicznie a później próbować zmyć resztę tu znów kicha benzyna ekstrakcyjna nie dała rady dawał radę aceton ale i żarł lakier

Więc trochę mi to przeczy odklejaniu się na ciepło przy zachowaniu właściwej technologii i staranności klejenia

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maciejstraus napisał:

Efekt wg mnie będzie taki, że ten program napędzi klientów firmom, które się tym zajmują zabudową dostawczaków. Czy źle? Niekoniecznie.

Gorzej jak później klient będzie twierdził że w tym budżecie chce mercedesa - bo widział w TV :D

24 minuty temu, Gregor887 napisał:

Np. zmiana zabudowy, nowe okno dachowe, nowe dziury w ścianach... Inaczej w kamperze, a inaczej w adaptacji. Projekty ewoluują, potrzeby i wymagania się zmieniają.

Poza tym w tym kraju wszystko jest możliwe :D

Po co odklejać...wyciąć z blachą...

Ale osobiście czasem coś odklejam - opalarka i idzie - w przypadku kampera wystawić w lato do słońca i moim zdaniem będzie musiało zejść...

 

@smok_wawelski - nie wiem czemu miałeś z tym problem...ja to naprawdę czasem robię :(

Resztki czasem czyszczę właśnie nitro lub acetonem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio
Być może za słabo grzane, być może za krótko trochę nie fajnie byłoby spalić lakier na boku więc podchodziłem dość ostrożnie.
Tak wiem czym się zajmujesz i tak jak pisałem nie neguje Twoich doświadczeń

Grzesiek
mam okna S7 trzeba dać ramę w koło aby przeszła przez ocieplenie i do niej roletę wewnątrz więc wycięcie otworu nie załatwiało sprawy trzeba było oczyścić pod ramę do klejenia

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
37 minut temu, jacek00 napisał:

Jeśli chodzi o wnętrze to żaden mi się nie podoba. Z zewnątrz wg mnie Duda zdecydowanie wygrywa

Tak masz rację z zewnątrz wygląda ale to jest zlep.

Mnie najbardziej zaciekawiała waga obydwu pojazdów, żeby blaszak był cięższy od takiego zlepa i to jeszcze 4x4:niewiem:, MKM hobby też byli swoim blaszakiem na wadze i mała nie była a jeszcze nie był całkowicie wyposażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację z zewnątrz wygląda ale to jest zlep.
Mnie najbardziej zaciekawiała waga obydwu pojazdów, żeby blaszak był cięższy od takiego zlepa i to jeszcze 4x4:niewiem:, MKM hobby też byli swoim blaszakiem na wadze i mała nie była a jeszcze nie był całkowicie wyposażony.
Zlep czy nie to trzeba przyznać, że zrobił to porządnie i z dbałością o szczegóły.

Ja widziałem naprawdę gorsze zlepy zrobione przez domorosłych budowniczych kamperów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.