Skocz do zawartości

Camper z busa przeróbka Klimek vs Duda


vianooo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest lekkie i grubości bodajże od 3 - 50mm  - niezły współczynnik przenikania ciepła i dodatkowo własności głuszące.
Gdybym robił 2-gi raz to robiłby nie styrodur na to tylko wszystko w Armaflexie  dużo szybciej idzie - wada Armaflex nie jest tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Tak to jest lekkie i grubości bodajże od 3 - 50mm  - niezły współczynnik przenikania ciepła i dodatkowo własności głuszące.
 

Też się na to napaliłem. Zamówiłem dwie rolki. Jak przyszło, to się okazało, że wcale nie takie lekkie. Sprawdziłem - Austrotherm XPS jest prawie połowę lżejszy. I teraz jak ten baca przed poprawinami - waaahom sie :). Niezaprzeczalną zaletą są własności głuszące, ale te kilogramy... sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie napalałem - miałem info i próbki - wybór był świadomy
Oczywiście że kauczuk zawsze będzie cięższy niź XPS czy piana bo  XPS i piana były i sa najlżejsza izolacją ale XPS to tylko izolacja cieplna praktycznie nie ma własności głuszących - dlatego zdecydowałem się na Amaflex 9mm + Styrodur XPS  30-50mm - uważam rozsądny kompromis cenowy zapewniający i wygłuszenie i termikę/ Robiłem 9mm - jeśli robić grubym np. 35-40mm to i tak na owijki profili trzeba brać cieńszy bo grubym nie zrobi

Jaka puszkę Grzesiek robisz ?   
U mnie wyszło ok 3 rolki 9mm  i mało co zostało bo na podłogę i nadkola dawałem tak samo jak na ściany i obawiam sie że na kabinę mi braknie a tu jest zonk  bo na metry cena chora pod 50zł za m2  a rolka 9mm to 10m2 i ACE z klejem kosztuje 320 złociszy  ale już sytuacja opanowana podrzucili dobrzy ludzie na CT alternatywna podobna piankę też wychodzi po 32zł i jest na metry :)

Nawiasem - jest obecnie dość dobra cena na ACE  9mm bez kleju - 211 za rolkę tylko nie chce mi sie pierniczyć z kabiną i klejem.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, smok_wawelski napisał:

 zdecydowałem się na Amaflex 9mm + Styrodur XPS  30-50mm - uważam rozsądny kompromis cenowy zapewniający i wygłuszenie i termikę
Robiłem 9mm - jeśli robić grubym np. 35-40mm to i tak na owijki profili trzeba brać cieńszy bo grubym nie zrobi

Jaka puszkę Grzesiek robisz ?   

Też celowałem w tym kierunku, dwa rodzaje izolacji = dwa pasma hałasu zatrzymane + ciepło ;) .

Przez 30 lat kolejne auta ocieplałem na początku styropianem, a później wełną. Ostatnie dwa wełna a na to folia aluminiowa. Sprawdzało się, do tego tanio, cicho i ciepło.

Obecna "puszka" to mniejszy brat Twojego - Jumpy.  Ma być kompromis -  do pracy, do kościoła, na ryby, na grzyby - dlatego taki mały. Na dwie osoby weekendowo wystarczy.

Piankę mam 19mm z klejem dwie sztuki, do tego 9mm z klejem i folią alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wełny nie byłem przekonany - chłonie wilgoć
Z Armafleksu bedzie lekki gumiany zapaszek z początku jak słonko mocno dogrzeje  -  nie przerażaj się  sie to z czasem słabnie i zanika

@Commander jeśli chcesz w naturze próbkę Armafleksa spoko mam sporo ścinków - mogę Ci wysłać free kawałek lub mozesz sobie wziąć w Kraku - pracuje na Ujastek mieszkam w Swoszowicach  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wykonując izolację z Armafleksu pamiętajcie że fabryczny klej puszcza przy temperaturach około 50stopni...

Ja najprawdopodobniej na ściany dam Armaflex 19mm + wełna owcza + AluFox (jako "folia aluminiowa") no i sklejka.

Ale armaflex będę kleił na klej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak takie mity/opinie krążą wg mnie są one nieuzasadnione. Nie mogę się wypowiedzieć jeszcze o dłuższym okresie i kilku latach ale pewnie też tego się nie dowiem jak zadekluje do końca sklejki na xps :) Jak wiesz miałem przerwę w budowie. Oklejone ściany w lecie miały więcej niż 50stC mierzyłem i też się tego nieco obawiałem ale akurat niedawno oglądałem dorabiając XPS absolutnie nic się nie odkleiło zatem jak na razie jestem skłonny raczej wierzyć nie mitom a deklaracji producenta mówiącej o 85stC na powierzchniach płaskich.

Zrezygnowałeś z piany ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Do wełny nie byłem przekonany - chłonie wilgoć

Też słyszałem takie mity/opinie  ;) . U mnie nic takiego nie miało miejsca, a dwa auta (Ducato i Mercedesa) "otwierałem" po kilku sezonach. Być może było sucho, bo było zrobione dokładnie, a może szczelnie przyklejone aluminium zadziałało. W każdym razie nie było nawet śladów po zawilgoceniu. W tym aucie zdecydowałem na wyżej wspomniane materiały, bo miejsca jest mniej i warstwa będzie cieńsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem włażę pod stół i odszczekuje default_smile.png

Faktycznie powinienem był napisać że wg słyszanych/czytanych opinii chłonie a nie powinienem twierdzić autorytatywnie

 

Choć dyskusja o izolacji wzięła się z Klima i Dudy to trochę się tu chyba za mocno rozgadujemy o izolacjach de facto to wątek Klimek vs Duda bardziej ogólnie jako całość.

Sorry i prośba do moda o podzielenie wątku. Zgłosze z kompa jak nie znajdę gdzie jest zgłaszanie na Tapatalku

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, smok_wawelski napisał:
Cytat

Tylko wykonując izolację z Armafleksu pamiętajcie że fabryczny klej puszcza przy temperaturach około 50stopni

Tak takie mity/opinie krążą wg mnie są one nieuzasadnione.

Widziałem jak z central wentylacyjnych i kanałów odpadała izolacja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie neguje Twoich doświadczeń może przyczyną była niewłaściwa lub niestaranne technologia klejenie na brud kurz itp nie wiem tego.
Bazuje w moim stwierdzeniu na własnym przykladzie gdzie pucowalem ściany jak w książce pisze odkurzenie+odtłuszczenie :)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał:

Widziałem jak z central wentylacyjnych i kanałów odpadała izolacja ...

myślę że to może brać się z bylejakości montażu.

Na obiektach często po budowie na elementach wentylacji zalega spora warstwa kurzu i mało kto zadaje sobie trud żeby to wyczyścić przed montażem otulin.

miejsca montażu muszą zostać wyczyszczone i odtłuszczone przed montażem samoprzylepnych izolacji  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.