Skocz do zawartości

Powiększenie zbiornika na wode.


Rekomendowane odpowiedzi

analok, to jak zimą wybierasz się z przyczepką tym bardziej zbiornik w przyczepce , bo ogrzewanie chodzi , szybciej Ci zamarznie po za przyczepkę czy się mylę?? przy minus 9 stopni woda zamarza ??

Kruca fuks Panocku, kiej mówiem, ze dodatkowy zbiornicek zamarźnie , to Ty se to zakonotuj i pierdołów nie godoj jak ceper. Gorole swój rozum majom, wode w baniakach trzymajom i do umywalecki scają. Hejj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja nie góral a ceper i zamontowałem sobie zbiornik w przyczepie i woda leci mi z kraników , bo co różnica trzymać w przyczepie baniak, czy zamontowany zbiornik z pompką. Tak mi wygodniej , a Ty możesz trzymać w baniakach i wlewać do miski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam technikę druciarstwa i jest dobra i w niczym nie przeszkadza. :ok:

Ale gdyby zbiornik do zabudowy kosztował 100 ,a nie 300 zł to pewnie sobie tez bym zamontował. :)

Chętnie bym Cie Trafko zobaczył z tym baniakiem na objazdówce Polski czy Europy, jak co nocleg czy co parking wyciagsz beke z przyczepy :ok: BRAVO

Temat jednak był o sposobie montowania a nie jego sensie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wyobraziłem sobie 200 l beke wyciąganą na kazdym posotoju. Panowie stacjonarne wczasy średnio wymagaja montowania na stałem zbiorników i mogą być wszelakiego roadzaju beki, ale jak ktoś przemieszcza sie jak Witus musi mieć dla własnej wygody zabydowany zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno jest to wygodniejsze - nie podlega dyskusji

 

a jezeli o wodzie rozmawiamy - wie ktos dlaczego moja pompka caly czas sie wlacza i wylacza jak mam zakrecony kran ?

Jak odkrece kran to normalnie dziala (ciepla i zimna)

A jak zostawie ja taka wlaczajaca i wylaczajaca sie to po jakims czasie wylacza sie calkiem i wtedy musze wylaczyc i wlaczyc ten przycisk nad zlewem od pompki

 

Mam nadzieje ze za bardzo nie namotalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widelec_wawa, z Twojego opisu wnioskuję, że masz pompkę przepływową ciśnieniową, podobną do tej:

Serie4406-Quad2.jpg

Pompka ciśnieniowa do wody z systemem zaworów Bypass

12V; 3,9 A; 12,1 l/min

 

╦ç Automatyczna pompka z wbudowanym wyłącznikiem ciśnieniowym.

╦ç Dzięki wbudowanemu systemowi zaworów nie jest wymagany zbiornik do wyrównywania ciśnienia.

╦ç Spokojniejszy strumień wody od 3,8 litra do 12,1 litra/min.

╦ç Czterokomorowy system membran aż do pięciu miejsc poboru.

ˇ Praca przy niedostatecznym smarowaniu bez szkody dla pompki.

ˇ Prosta instalacja i serwis.

╦ç Przyłącze: 2 x gwint 1/2, 2 x wąż o średnicy ╦Ł?.

ˇ 12 V / 3,9 A.

ˇ 12,1 l/min.

╦ç ciśnienie włączenia: 1,5 bar, ciśnienie wyłączenia: 2,4 bar.

ˇ wymiary: W 95 x S 160 x G 208 mm.

ˇ waga: 1,8 kg.

 

 

Włączanie się wynika ze spadku ciśnienia w instalacji np wyciek (mało prawdopodobne) lub zanieczyszczone zaworki jednokierunkowe przez które ucieka ciśnienie.

 

Foto i opis elcamp

http://elcamp.movera.com/?navID=53&pID=15678&tpl=details&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączanie się wynika ze spadku ciśnienia

 

faktycznie tak to wyglada

 

 

elec_wawa, z Twojego opisu wnioskuję, że masz pompkę przepływową ciśnieniową, podobną do tej:

 

moja jest zanurzona w zbiorniku

 

np wyciek (mało prawdopodobne) lub zanieczyszczone zaworki jednokierunkowe przez które ucieka ciśnienie.

 

mozliwe ze troszke cieknie spod korka spustowego od bojlera a jak nie to gdzie szukac tych zaworkow jednokierunkowych ?

 

mam jeszcze takie cos z pokretlem i dwoma przewodami w srodku na rurce od wody i wzaleznosci jak krece tym pokretlem to albo czesciej albo rzadziej sie wlacza i wylacza albo np: nie wlacza sie gdy odkrece baterie albo chodzi non-stop po odkreceniu baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.