Skocz do zawartości

Forumowych elektryków dyskusje o prądzie


Michalc3

Rekomendowane odpowiedzi

a jednoczesnie odlacz wszystkie obwody i podpinaj je pozniej po kolei.. i sprawdzaj,.. sprawdz lodowke ,, moze oprawy .. nie wiem co masz jeszcze w tej
I tak właśnie robiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

administracjokochana błagam o zamknięcie tematu bo wyjaśnienie jednego z kolegów (nie będę pisał którego on wie a niepotrzebnie inni się nakręcą) zupełnie trafiło mi do logiki i starczy a tu więcej elektryków niż ustawa przewiduje i zaraz będzie wojna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepełowartościowy mózg

 

Brakuje na tym forum moderatora, skoro obrażanie kolegów jest w cenie ................. niestey

 

 

PS

Jak któs nie ma mózgu tak jak ja to wie dlaczego nie ma tu od długiego czasu MarciaT - przyłączam sie do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak zamiast fachowej wypowiedzi na temat stosujesz metodę obrażania kolegów. Niestety poza paroma wyśmiewającymi zwrotami nic nie wniosłeś do dykusji......dlaczego? Wiem dlaczego!

 

Troche dla Ciebie przygotowałem powtórki:

Tu masz obrazek o 2 zerach:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:TT-earthing_pl.svg

 

A tu w tym artykule w fragmencie Obustronne uziemienie kabla masz informacje o tym co na takim lub analogicznym czymś się dzieje. Mam nadzieję, że zrozumiesz:

 

http://www.integrator.solidex.com.pl/3946_3953.htm

 

A tu masz esencje wszystkiego co było poruszane:

http://www.edw.com.pl/pdf/k01/08_01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam ten post i odnoszę nieodparte wrażenie, że niektórzy Koledzy z Forum nie mają wogóle "zielonego pojecia" o prądzie. I walą głową o :piwko:, a wiadomo że głową :piwko: nie rozwalisz. A Ci którzy maja są albo nie doceniani w swoich wypowiedziach, albo co gorsza są obrażani, ale to już tylko moje zdanie..... ja w każdym bądź razie preferuję zasadę: "lepiej się zgubić z mądrym niźli z głupim znaleźć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi szacunek ale nie brnij dalej... tym bardziej jak wspomniałeś na forum nie miejsce tu aby cos komus udowadniac mądrzejszy czy głupszy.. a.. w tych przytaczankach tragiczne nazewnictwo wymyślane przez laika, nieaktualne jakieś przyklady, starocie jakieś i jako żródła wiedzy bym tego nie uznał...

 

 

jezeli Tobie sie nie chce poszukac i poczytac to mi drugi raz juz tez nie

no widzisz taki leń ze mnie.. na tym SEPowym forum bzdur nie brakuje... kolego daj norme i przekonaj mnie .. nie twierdze że nie masz racji tylko jakoś zbyt mocno Ci nie wierzę .. oj bardzo mocno.. bo nie ma to zastosowania.. ta teoria o bolcach i fazach znaczy.. fakt były kiedyś takie zasady czy sugestie ale jak dobrze pamietam to poradnik był z lat 50-tych... i powtarzam poradnik jakich w PRL drukowano wiele i o wszystkim., i niekoniecznie pasujących do dzisiejszych czasów....... ale norma??? IMHO - nie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieaktualne jakieś przyklady, starocie jakieś i jako żródła wiedzy bym tego nie uznał...

 

No tak - teoria prądu zmiennego zmienia się szybciej niż informatyka - zapomniałem ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc - faktycznie sie na elektryce nie znasz, a skoro jak sam piszesz sie nie znasz, to nie wypowiadaj sie.

Energetyka jest uziemiona u siebie, a jak stoje na swoim placu to jestem uziemiony u siebie i to sa DWA RÓŻNE zera i między nimi jak najbardziej może wystepować róznica potencjałów - pocztaj książke z fizyki

 

Nie czytałem jakiś czas, więc odpowiedzieć na atak mogę dopiero dzisiaj. Kolego, masz, jako kolejny na tym forum ochotę udowadniać kto ma prawo tu pisać a kto nie. Twoja wypowiedź niestety nie zmieniła treści w stosunku do tego, co ja napisałem wcześniej. Choć Ty, nie wiem na ile świadomie, ponownie mylisz zera z uziemieniem. A to duża różnica. I nie trzeba do tego elektryka. Elektryka jest uziemiona u siebie? OK, ale podając mi przewody, podaje zero i fazę. Zero, choćby nawet uziemione, pozostanie zerem w instalacji. Jeśli sobie wkopiesz to nieszczęsne wiadro w ziemię, to zrobisz uziemienie, a nie drugie zero. Wracam do mojej wypowiedzi - dwa zera, to kibel, toaleta, ale nie w prądzie.

 

Wracając do sugerowanych tutaj dziwnych zdań na temat tego nieszczęsnego wiadra zakopanego. Zdziwilibyście się ile instalacji właaśnie tak ma zrobione uziemienie. I bynajmniej nie przez domorosłego elektryka, ale takiego z dyplomem. Wszystko zależy od warunków terenowych. Owszem, na ogół robi się porządną opaskę, na odpowiedniej głębokości itp. Ale często wystarczy właśnie to przysłowiowe wiadro! No, może nie jedno, ale wystarcza. A czy w danym miejscu ma być wiadro, czy rozkopanie połowy ogródka, to już zależy od warunków lokalnych. I tylko dlatego nie należy tego robić samemu.

 

I do nas wszystkich - bez względu na to, czy zgadzamy się z przedmówcą, czy też nie - jak go nie rozumiemy, to może wyjaśnijmy sobie swoje zdanie, a nie obrażajmy się wzajemnie. Każda wypowiedź jest głosem w dyskusji i nawet nie specjaliści w swojej dziedzinie mogą powiedzieć coś, co będzie przydatne. A jeżeli ktoś (jak adi) nie rozumie wypowiedzi innego, to niech nie odsyła do podręczników, tylko postara się poczytać ze zrozumieniem. Teraz tego w szkołach uczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym SEPowym forum bzdur nie brakuje... kolego daj norme i przekonaj mnie

 

ale ja w swoim poscie nad tamty cytatem napisalem ze "znalazlem cos takiego" a nie ze ja tak twierdze i ze chce wszystkich do tego przekonac

nie twierdze że nie masz racji tylko jakoś zbyt mocno Ci nie wierzę .. oj bardzo mocno..

 

ale w co mi nie wierzysz? Ze znalazlem to w necie ? :piwko::piwko:

ale norma??? IMHO - nie!

 

z tego co pamietam tam bylo napisane "zaleca sie" a nie ze to norma

 

zreszta

Pojedyncze gniazda wtyczkowe ze stykiem ochronnym należy instalować w takim poło-żeniu, aby styk ten występował u góry.

Przewody do gniazd wtyczkowych dwubiegunowych należy przyłączać w taki sposób,

aby przewód fazowy był przyłączony do lewego bieguna, a przewód neutralny do prawe-

go bieguna – układ sieci TN-S.

W istniejących rozwiązaniach instalacyjnych, gdzie występuje układ sieci TN-C, przewód

fazowy należy przyłączać do lewego bieguna, natomiast przewód ochronno-neutralny

PEN do styku ochronnego połączonego z prawym biegunem

 

 

W przypadku gniazd wtyczkowych podwójnych powinna obowiązywać zasada przyłą-

czania przewodów tak jak dla gniazd wtyczkowych pojedynczych. W związku z powyż-

szym gniazda podwójne powinny mieć krzyżowe połączenia zacisków prądowych

 

Nie zaleca się stosowania gniazd wtyczkowych wielokrotnych (podwójnych, potrójnych), w których nie może być realizowany jednakowy układ biegunów względem styku ochronnego PE, taki jak podano wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.