Skocz do zawartości

Pospawana rama.


Wiesiek7476

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesiek7476, pamiętaj o tym ,że korpusie osi w tym miejscu w którym będzie naprawiany spaw znajdują się gumowe wałki i wysoka temperatura podczas spawania może poważnie zaszkodzić.Uważaj też na podłoge przyczepy-sklejka- podczas spawania i po spawaniu przez pare minut też pamiętaj o tym.

post-75581-imported-5bea2e8b-14eb-4d64-a9aa-b5a4dd63dc21_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,oś będzie odkręcona,jak to się mówi,trzeba dmuchać na zimne.Myślę,że po weekendzie wezmę się do roboty.Profile w postaci blach 3mm mam przygotowane,czekam tylko na lepszą pogodę.Roboty trochę mam bo po spawaniu konstrukcji zostanie mi założenie solara na dach,a spawać będę migomatem.Spaw który jest teraz jest już dosyć stary,ponieważ nosi już ślady korozji.Spawane również było migiem bo został kawałek drutu.Jak pospawam to zamieszczę zdjęcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pięknej pogody postanowiłem zająć się bolączką mojej przyczepy.Dojście nie ciekawe,ale cóż,trzeba zrobić i koniec.Na początku zeszlifowałem ocynk.Póżniej wstawiłem kawałek blachy 3mm po stronie zewnętrznej.Od środka nie było sensu,nawet nie powinno spawać się obustronnie ponieważ osłabia się materiał.Zeszlifowałem spawy,zakonserwowałem i .....oby nic dalej się nie działo.

 


Szlifowanie ramy z ocynku,oraz zeszlifowanie połowy starego spawu.

post-75895-imported-1751c8af-b55e-4979-9b48-309ef1a76e92_thumb.jpg

 

Wspawanie płaskownika,oraz szlifowanie krawędzi (wraz z zeszlifowaniem kawałka palca)

post-75895-imported-1c6b4ea3-0b8a-424d-9f66-ada070944f97_thumb.jpg

 

Malowanie podkładem

post-75895-imported-e7a4d21f-77d8-45ea-a3c1-8b904d2a4eda_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek7476, w pierwszym Twoim poście zapodałeś dwie foty i widać na niej w górnej części ,że też masz drugie pęknięcie. Czy tam też spawałeś bo nic nie widze na dzisiejszych fotkach?

post-75917-imported-d8211723-33f0-4aa7-8f63-d51ffa11d408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marku.Oczywiście,tylko tam z góry nie można było czym wzmocnić.Po prostu bardzo niewygodne dojście.Trzeba by było wjechać na kanał.Myślę jeszcze nad dodatkowym wzmocnieniem,skręcanym,pod osią.Skręcanym dlatego,że oś jest do demontażu i pod osią poofil jest pusty jak widać na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek7476, w pierwszym Twoim poście zapodałeś dwie foty i widać na niej w górnej części ,że też masz drugie pęknięcie. Czy tam też spawałeś bo nic nie widze na dzisiejszych fotkach?

 

Na tej fotce widać w sumie trzy pęknięcia, tak mi wychodzi ze wszystkich fotek. Wszystkie peknięcia idą do wytłoczonego otworu przez który przebiega linka hamulca, widoczna na zdjeciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.