Skocz do zawartości

Uszczelki


Student0108

Rekomendowane odpowiedzi

@Larysa, ściągasz na manowce ;)

@Student0108 potrzebuje wymienić, jak zauważył @jacekzoo, uszczelkę pod listwa aluminiową a klin to już kwestia ozdobna i wykończeniowa. klin dobieramy tej samej szerokości a wkładamy go specjalistycznym przyrządem 

IMG_20200611_105512.thumb.jpg.aba525b58c2fdb3e253f17101e8f8725.jpg

Jest to zwykła końcówka od np. sylikonowej tuby. Jeśli klin jest twardy, to warto go moczyć w wiaderku z ciepłą wodą.

Na moim zdjęciu widać pod listwą szarą uszczelkę która kupiłem gotową, razem z uszczelniaczem.

Poniższe zdjęcie ma zaznaczone miejsce z (prawdopodobnie) wyrwaną częścią uszczelki

Godzinę temu, Student0108 napisał:

Tak są przynitowane te poziome, bardziej chodzi mi o te pionowe 

20201012_104615.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @jacekzoo  brakuje kawałka uszczelki narożnej i żeby ją uzupełnić- wymienić to trzeba zdemontować listwę aluminiowe narożną . Sprawdzić czy listwy drewniane nie są przegnite . Następnie dajesz tą uszczelkę do której dałem linka,  listwa narożna i dopiero klin ozdobny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu SORRY! Moja stara przyczepa nie miała takiego rozwiązania. Ale przy okazji dowiedziałam się od Ciebie o takim ustrojstwie do wsadzania tej uszczelki. Wielkie dzięki! Dodam jeszcze, że też była moczona i nagrzewana lampą. Mąż znalazł jakąś metodę ma wsuwanie tego dziadostwa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Larysa napisał:

No to znowu SORRY! 

Ja się nie gniewam :) Nie ma za co przepraszać.

58 minut temu, Larysa napisał:

Moja stara przyczepa nie miała takiego rozwiązania.

Moja tez miała listwy narożne kręcone tylko na butyl ale jak już robiłem remont, to dołożyłem tą gumowa uszczelkę.

Godzinę temu, Student0108 napisał:

Super dzięki wielkie za pomoc 

To jak was już tak męcze to może podpowiecie mi coś na temat tych uszczelek

20201012_120531.jpg

20201012_120537.jpg

20201012_120638.jpg

Niewiele można powiedzieć po tych zdjęciach. Na ostatnim pokazujesz znów klin ozdobny. Uszczelkę ramki najlepiej dobrze zwymiarować i szukać firmy która takie rzeczy produkuje albo próbować w sklepach karawaningowych pytać. Pisze pytać, bo oferty internetowe są często niekompletne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast butylu w tubie fajny też jest w sznurku, dużo lepiej się nakłada i wychodzi równy frędzelek. Jak dałem świeże uszczelnienie na drzwiach to wyszło prawie jak fabrycnzne 

2CA9718B-0C16-41E4-96E6-91E8C76397ED.jpeg

EFD0A08D-8281-4404-ABCC-5368D9B7DABF.jpeg

174DFA11-7913-4C4B-A293-EC86484D0E51.jpeg

97E6C811-EC3C-4AFC-BF9A-29937020104A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moich drogich ekspertów trochę odbiegne od tematu i pytanko mam czy mogę moja przyczepę postawić na aluski niby ma założone opony 13 felga 4x100 a chciałem jej założyć aluski 14 co o tym myślicie pozdrawiam

Witam moich drogich ekspertów trochę odbiegne od tematu i pytanko mam czy mogę moja przyczepę postawić na aluski niby ma założone opony 13 felga 4x100 a chciałem jej założyć aluski 14 co o tym myślicie czy muszą być jakieś wzmacniane aluski czy też może opony pytam bo trafiła mi się okazja i może bym to wykorzystał do upiększenia mojej czepy jak to mój syn mówi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.04.2021 o 00:11, DarekSłupsk napisał:

Dajcie proszę jakiś link gdzie kupię uszczelki do drzwi wejściowych?  Przyczepa angielska

Darku namierzyłeś gdzieś? 

Też szukamy... i jeszcze chcemy wokól kratek od lodówki itd powymieniać... do niemieckich od pyty, a do angielek znaleźć nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AnnaK napisał:

Darku namierzyłeś gdzieś? 

Też szukamy... i jeszcze chcemy wokól kratek od lodówki itd powymieniać... do niemieckich od pyty, a do angielek znaleźć nie mogę. 

Nie szukałem jeszcze, tak na szybko ceny dedykowanych to jakieś nieporozumienie. Więc kupie zapewne podobną na metry tyle ile będzie trzeba w sklepie z częściami samochodowymi a nie kempingowymi. Jak zrobię i tutaj nie dodam relacji to będzie w moim temacie działu "nasze pojazdy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.