Skocz do zawartości

Opłaty. Lepiej <3.5T czy >3.5T


Skiperr

Rekomendowane odpowiedzi

Samochod audi a6 c6 3.0 diesel quattro 240km 500nm. Przy zalaczeniu, w moim przypadku na chwile obecna, lawety i podpieciu wtyczki z automatu zmienia sie charakrerystyka pracy automatycznej skrzyni  biegow gdzie kreci nieco wyzej na biegach. Powinien spokojnie dac rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

32 minuty temu, Skiperr napisał:

Samochod audi a6 c6 3.0 diesel quattro 240km 500nm. Przy zalaczeniu, w moim przypadku na chwile obecna, lawety i podpieciu wtyczki z automatu zmienia sie charakrerystyka pracy automatycznej skrzyni  biegow gdzie kreci nieco wyzej na biegach. Powinien spokojnie dac rade. 

Holuję takim samym Audi cepkę o DMC 1300kg i powiem Ci że auto zachowuję się tak jakby jej na haku nie było. Jak masz możliwość to kupuj większą niż DMC 1300kg bo Audi spokojnie da radę. O dziwo u mnie jest w Audi DMC 2490kg. Od razu powiem Ci że przy prędkościach rzędu 100-105km/h z przyczepą musisz liczyć się ze spalaniem pomiędzy 12-13l/100km. No chyba że kupisz większą (czytaj też szerszą przyczepę niż moja) to spalisz jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Przemysław napisał:

Holuję takim samym Audi cepkę o DMC 1300kg i powiem Ci że auto zachowuję się tak jakby jej na haku nie było. Jak masz możliwość to kupuj większą niż DMC 1300kg bo Audi spokojnie da radę. O dziwo u mnie jest w Audi DMC 2490kg. Od razu powiem Ci że przy prędkościach rzędu 100-105km/h z przyczepą musisz liczyć się ze spalaniem pomiędzy 12-13l/100km. No chyba że kupisz większą (czytaj też szerszą przyczepę niż moja) to spalisz jeszcze więcej.

Pewnie masz polifta. Ja mam początek produkcji, 2005r. Ciagnalem lawete samochodowa z masa ok 1500kg i spalanie mialem na poziomie 11l ale moze dlatego ze taki zestaw stawial mniejszy opor jak taka cepka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lawetą spali wyraźnie mniej, to już nie kwestia masy, a oporów powietrza na budzie. Z mała towarówką która chowa się za kombiakiem spalanie nie rośnie mi prawie wcale, ta sama trasa z taką samą wagą cepy, te same prędkości, warunki i wiatr, z cepą wyższą i szerszą, czyli z większą opończą, to już +1,5 l.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemysław napisał:

Holuję takim samym Audi cepkę o DMC 1300kg i powiem Ci że auto zachowuję się tak jakby jej na haku nie było. Jak masz możliwość to kupuj większą niż DMC 1300kg bo Audi spokojnie da radę. O dziwo u mnie jest w Audi DMC 2490kg. Od razu powiem Ci że przy prędkościach rzędu 100-105km/h z przyczepą musisz liczyć się ze spalaniem pomiędzy 12-13l/100km. No chyba że kupisz większą (czytaj też szerszą przyczepę niż moja) to spalisz jeszcze więcej.

Przyczepy tak jakby nie było a 13 litrów ropy idzie... Cos mi tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy tak jakby nie było a 13 litrów ropy idzie... Cos mi tu nie gra.
Ale że co nie gra ??

A ile ma iść wg Ciebie w trzylitrowym 6-cio cylindrowym dieslu w quattro z budą ?

8 l ?

To nie ford Focus :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skiperr napisał:

Pewnie masz polifta. Ja mam początek produkcji, 2005r. Ciagnalem lawete samochodowa z masa ok 1500kg i spalanie mialem na poziomie 11l ale moze dlatego ze taki zestaw stawial mniejszy opor jak taka cepka :)

Myślałem że też masz polifta pisząc 240 KM i 500 Nm bo tyle było w 3 litrach poliftowych CDY. W Twoim pewnie jest 224 KM. Tak czy inaczej moc podobna i kupuj większą przyczepę, holownik da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Ale że co nie gra ??

A ile ma iść wg Ciebie w trzylitrowym 6-cio cylindrowym dieslu w quattro z budą ?

8 l ?

To nie ford Focus :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie.

 

36 minut temu, Commander napisał:

Przyczepy tak jakby nie było a 13 litrów ropy idzie... Cos mi tu nie gra.

A ile ma niby spalić? Pisałem o spalaniu przy prędkości około 100km/h, tzn. na ekspresowych i autostradzie zawsze na tempomacie mam 105km/h, pewnie jadąc zgodnie z przepisami w PL spaliłby dużo mniej, jednak to nie dla mnie. Pisząc powyższe miałem na myśli stabilność prowadzenia przy takiej prędkości, jazdę pod wzniesienia, kwestia przyspieszenia nie jest tu ważna ale też nie jest źle jak trzeba przycisnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisalem ze robilem delikatnego softa programu i stad nieco wyzsza moc. I owszem, w serii 224km. To auto juz niestety ma to do siebie ze lubi spalic troche ropy. Masa wlasna rowne 2t (stalo auto na wadze), do tego quattro czyli dodatkowa os do napedzenia. Swoja droga, będącna hamowni dowiedzialem sie o roznicy w mocy generowanej przez silnik a przenoszonej na kola. W moim przypadku na kola idzie 190km. Na mniejsza moc sklada sie wiele czynnikow takich jak naped, szerokosc i wielkosc kol, opory w skrzyni, nawet zatarte lozysko zabierze czesc mocy.

Edytowane przez Skiperr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

A ile ma iść wg Ciebie w trzylitrowym 6-cio cylindrowym dieslu w quattro z budą ?

U mnie w BMW 3.0 6 rzędów z przyczepą 1300-1400g realnej masy było niecałe 10l/100 km opisałem to chyba
w moim temacie o wakacjach w Szwecji.
Aha silnik był słabszy niż w audi  192KM i 410 Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Cezarr napisał:

U mnie w BMW 3.0 6 rzędów z przyczepą 1300-1400g realnej masy było niecałe 10l/100 km opisałem to chyba
w moim temacie o wakacjach w Szwecji.
Aha silnik był słabszy niż w audi  192KM i 410 Nm.

R6 w BMW pali bez przyczepy mniej niż V6 w Audi. Dwa lata temu zrobiliśmy około 3500km w wakacje kończąc na Danii i spalanie realne z tankowania wyszło niecałe 11l/100km. Być może w Niemczech i Danii mają lepsze paliwo, może wolniej jeździłem wtedy,  nie wiem ale spalił mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suzu4x4 napisał:

Ale że co nie gra ??

A ile ma iść wg Ciebie w trzylitrowym 6-cio cylindrowym dieslu w quattro z budą ?

8 l ?

To nie ford Focus :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Ale mi nie chodzi o spalanie tylko o stwierdzenie że przyczepy nie czuć... Jak ma być nie czuć skoro auto złopie. Nie oszukujmy się. Nie ma czegoś takiego że przyczepy nie czuć, tylko że się komfortowo jedzie. Nawet Ram czuje przyczepkę.... 

Ja staram się jechać 60 jak się tylko da....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cezarr napisał:

Nie wiem jak jakość paliw w innych krajach, ale 13l/100km to raczej przyczepa nie ważyła 1300kg realnie
albo drogi cały czas od górkę. :hmm:

Brat ma bmw 3.0 R6 230km, przy 140 na autostradzie spala mu 6l/100, mi przy tej samej predkosci spali 10l. U niego srednia w roznych trybach to ok 7l u mnie bedzie to 8.5-9l. Takze beemka zdecydowanie mniej spali. Max co mi sie udalo zejsc to 7.3l ale na lokalnych muskanie gazu max 90 na autostradzie (bylo ok 40% drogi) max 110 bo zauwazylem ze wtedy mniej pali.

Co do zwrotu "nic nie czuc". Mozna go spokojnie uzyc. Fakt, auto pali wiecej, ale jest na tyle zapasu mocy ze spokojnie wyprzedzalem z zaladowana laweta inne osobowki itd. Z predkosci ok 80 przy koncu manewru wyprzedzania jednej osobowki potrafilem miec juz ponad 110

I takie pytanko. Mozliwe ze taka przyczepa w takim roczniku realnie moze tyle kosztowac? Jest pare sztuk w granicach kwot 30tys i roczniki 2000-2006 srednio. Podaje przyklad. Chyba ze tandemy maja mniejszy popyt, stad nizsze ceny

https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-swift-conqueror-640-5-6os-mover-i-przedsionek-CID5-IDGaGaR.html?reason=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.