Skocz do zawartości

Jakim środkiem czyścić instalacje wodną


Rekomendowane odpowiedzi

Zblża się sezon i chce wyczyścić zbiornik i wszystkie rurki w instalacji, czym najlepiej to zrobić.Środków jes dużo ale czy nie są szkodliwe. Kiedyś czytałam o jakimś środku do czyszczenia akwarii ale nie moge go znależć.Prosze o pomoc. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobra jest rozpuszczona w zbiorniku wody tabletka od zmywarki
Najlepszy i najtańszy sposób. Chyba że stać Cię aby wydać trochę na orginalne płyny. Skoro jednak nie ma różnicy to po co przepłacać?

 

Też uważam, że to świetny sposób na odczyszczenie instalacji. A przede wszystkim tani.

 

Koregatabs może też by się sprawdził, grunt to kreatywne myślenie :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwaskiem cytrynowym czyszczę ekspres do kawy w domu, bo takim paniskiem, co ma bojlery w przyczepie, to nie jestem :?

Podobny skład ma płyn nabłyszczający do zmywarek.

Podsumowując : kwasek działa bardzo skutecznie, nie śmierdzi, jak np. ocet i nie widać, by żarł metal w tak krótkim czasie, czyli jest bezpieczny.

Tabletki do zmywarek mogą się nie rozpuścić w niezbyt ciepłej wodzie i ...dupa blada, rurka zatkana :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletki do zmywarek mogą się nie rozpuścić w niezbyt ciepłej wodzie i ...dupa blada, rurka zatkana

 

Wierz mi rozpuszczają się :ok: :ok: Ale napewno warto nieco podgrzać wodę, np. do około 30 stopni aby zwiększyć skuteczność mycia.

 

Z kwaskiem również eksperymentowaliśmy - dobry i tani patent na kamień w czainikach :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwaskiem cytrynowym czyszczę ekspres do kawy w domu, bo takim paniskiem, co ma bojlery w przyczepie, to nie jestem :?

 

Muszę zaznaczyć że nie trzeba być paniskiem aby mieć bojler w przyczepie. :ok:

Właśnie jestem na etapie montowania małego, używanego (nie oryginalnego za jakieś 1200zł albo więcej) bojlera do ogrzewania wody, bezpośrednio przed wylewką w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dywagować czy użyć tego czy tamtego.Każdy z tych sposobów jest dobry.ale nie ma co się pakować w środki oferowane przez stoiska karawaningowe bo cena przekracza 3-krotnie ich realną wartość.Chloraminę można dostać w każdej aptece.W takiej instalacji kamień się raczej nie osadzi bo to głównie tworzywo i woda nie jest gorąca.Problem to pozostałości po glonach a te można usunąć wszystkim co jest minimalnie żrące.w ciepłej wodzie rozpuścić chloraminę,tabletkę do zmywarki,czy odkamieniacz do ekspresów.Wsadzić w to pompkę zanurzeniową i odkręcać każdy kran aż poleci woda.Po zalaniu odczekać pół godziny,pompkę zanurzyc w czystej wodzie i odkręcac krany aż czysta woda wypchnie tą ,,zużytą,,Nie ma się co obawiać o grzałki i metalowe złączki-to nie są stężone kwasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.