Skocz do zawartości

Al-Ko Carryback - wyciągany hak do bagażnika rowerowego do przyczepy!


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

Można dorobić dodatkową tablicę do pojazdu np. na bagażnik rowerowy.

No można ale do auta.

Do przyczepy nie chcieli mi dorobić.

Bylo wyjście zgubić albo kupić podróbkę

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

 

 

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

 

 

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

 

 

Edytowane przez Pjoter (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 16:16, danielpoz napisał:

To ile to będzie kosztowało? 

Strzelajmy? ja stawiam na 5500zł?

Ja obstawiam 989 EUR czyli jakieś 4350pln

w kombiaku to rowery na dach sie łatwo wkłada. W samochodzie o wysokości prawie 2m już nie jest tak różowo...

Narty zreszta to samo. Ja muszę wejść na koło z tylu żeby zasięg rąk był odpowiedni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem sobie składany stopień „curvera” i od tego momentu jakikolwiek problem z wrzucaniem rowerow na dach przestał istnieć. 
Jeśli chodzi o to rozwiązanie Al-Ko - dobrze że powstało ale skierowane jest do wąskiej grupy odbiorców. Wuj tam z ceną ale pozostaje problem ładowności. Mało przyczep ma wystarczającą na tyle żeby sobie jeszcze dołożyć te 20-30 za hak, 5 na bagaznik i z 30 na rowery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Ja kupilem sobie składany stopień „curvera” i od tego momentu jakikolwiek problem z wrzucaniem rowerow na dach przestał istnieć. 

Mam taki stopień i jest chyba za niski. Wrzuć zdjęcie, może masz jakiś inny.

Swoja droga to dobry pomysł z tym stopniem wypróbuje go

EDIT, który mam chyba się nada, dzięki za pomysł 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Już kiedyś chodził mi po głowie taki projekt, nawet podzieliłem się tym pomysłem na forum. Miał to być hak,  nie wyciągany jak ten z Alko, tylko zamontowany na stałe, a kula haka miała wystawać ponad tablicą rejestracyjną. To miało rozwiązać problem dodatkowej tablicy rejestracyjnej. Ktoś zasugerował (i słusznie), że montaż takiego urządzenia bez atestów i homologacji, może przyprawić kłopotów, w razie jakiegoś zdarzenia drogowego, np. najechanie na tył przyczepy przez innego użytkownika drogi. 

Bez homologacji zamontowałem taki podeścik na dyszlu. Służy mi jako suszarka do naczyń, albo jako podest, na który mogę stanąć podczas mycia przedniej części przyczepy.

spacer.png

20200524_175228.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2020 o 06:24, automaciek napisał:

Powieszenie rowerów na tylnej ścianie to mogło by mieć negatywny wpływ na poszycie. Ale do ramy, która ma wielokrotnie większą wytrzymałość, i z tego co pamietam buda nie opiera się na całej powierzchni ramy więc naprężenia się nie przenoszą z ramy na budę. Ja bym bardziej zaufał temu rozwiązaniu.

Przypatrzcie się dokładnie jak to jest rozwiązane.

Tam w zasadzie jeden punkt mocowania przyczepiony jest do ramy, a drugi do podłogi. Tak na prawdę ten element przymocowany do podłogi będzie robił największą robotę. 

Z tego co wiem rozwiązanie jest, a raczej chyba będzie dostępne tylko w przyczepach Fendt. Ciekawe czy producent przewidział jakieś wzmocnienie podłogi w celu instalacji tego systemu Al-Ko. Konfigurator milczy jeśli chodzi o cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomii napisał:

Ciekawe czy producent przewidział jakieś wzmocnienie podłogi w celu instalacji tego systemu Al-Ko. Konfigurator milczy jeśli chodzi o cenę. 

Ta jasne, drugi taki ceownik na podłodze od góry :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 13:58, Tomii napisał:

Tam w zasadzie jeden punkt mocowania przyczepiony jest do ramy, a drugi do podłogi. Tak na prawdę ten element przymocowany do podłogi będzie robił największą robotę. 

Dokładnie tak. Do tego długa dźwignia i nawet największe wkręty czy nawet listwa na podłodze będzie wyrywać podłogę przy każdej nierówności :(

image.thumb.png.e12d4e53117adb4afde38bb481c147d4.png

Jak dla mnie, to to rozwiązanie jest stworzone do zniszczenia każdej cepki :( 

Choć pomysł całkiem fajny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie na zdjęciu zaproponował wyjątkowo marny inżynier. Normalny facet wyłamie to z podłogi stając na haku a co dopiero taki grubas jak ja.

Ostatnie pół metra w cepkach jest niczym nie podparte. Rama kończy się wcześniej. Podłoga nie wytrzyma obciążenia nawet gdy będą śruby na wylot i większe podkładki.

Gdyby producent chciał zastosować  to fajne rozwiązanie to z pewnością wydłużyłby tylną część ramy i zastosował wyższy profil - wszak spory ciężar wisiałby na końcu ramy i

poddawany byłby zmiennym obciążeniom. To zwiększy masę cepki i będzie działać jak wahadło.

Jeżeli jednak ktoś się uprze to powinien zastosować długi, wysoki aluminiowy profil i przykręcić go do ramy a nie do podłogi

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to rzeczywiście ciekawie jest pomyślana ta rama w Fendtcie. Bo to chyba Fendt na obrazku. U mnie rama jest prawie do samego końca podłogi.

@AdamH założenie jest chyba takie że to jest bagażnik tylko na rowery wiec pewnie nie zakładają większego obciążenia niż 45kg. 

A tak przy okazji to to jest takie zdjęcie czy ten hak ma taką jakby czapeczkę metalową, jak się na to zakłada bagażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vrs napisał:

A tak przy okazji to to jest takie zdjęcie czy ten hak ma taką jakby czapeczkę metalową, jak się na to zakłada bagażnik?

Bo to taki niezdejmowalny kondomik mówiący o tym, że nic nie wolno na niego zakładać ?

A na poważnie, to jest jeszcze jedna wada tego rozwiązania. Obniża się prześwit i przy dłuższych przyczepach o wiele szybciej przywalimy zadkiem ? A jak jeszcze przyjrzymy się kształtowi tego mocowania, to już widzę zbierane wszytkie wystające elementy np. pieńki ? Czyli możemy zgubić pupcie przyczepki :klnie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.