Skocz do zawartości

Cl Wilk 2001 r.


Arsen

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, kuzzb napisał:

Jak pojedziesz to zobaczysz czy buja przyczepą czy raczej prosto idzie i równo za samochodem. Uważam, że prawdopodobnie są kiepskie bo ściski kuli przy zaczepie są mocno wyblakłe co świadczy o ich wieku rączka i pokrętło powinny być koloru bordowego.

Dobrze, dziękuję za odpowiedź. Zdam relacje z pierwszej podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kuzzb napisał:

Jak pojedziesz to zobaczysz czy buja przyczepą czy raczej prosto idzie i równo za samochodem. Uważam, że prawdopodobnie są kiepskie bo ściski kuli przy zaczepie są mocno wyblakłe co świadczy o ich wieku rączka i pokrętło powinny być koloru bordowego.

Uważam, że takimi poradami wprowadzasz kolegę w błąd. 

Jeżdżę 4-ty rok bez stabilizatora i nigdy mi budą nie bujało w trakcie jazdy. 

Na zapięciu stabilizatora są wskaźniki zużycia okładzin chyba i to powinno być wyznacznikiem ewentualnej wymiany. Kolor plastików nie ma najmniejszego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kuzzb napisał:

 Uważam, że prawdopodobnie są kiepskie bo ściski kuli przy zaczepie są mocno wyblakłe co świadczy o ich wieku rączka i pokrętło powinny być koloru bordowego.

Eeee, co znaczy że ściski kuli przy zaczepie są mocno wyblakłe? Od kiedy kolor rączki czy pokrętła świadczy o stanie okładzin? Przecież okładziny mogły być wymieniane już kilkukrotnie - nikt nie wymienia pokrętła tylko dlatego, że to straciło kolor. 

8 godzin temu, kuzzb napisał:

Jak pojedziesz to zobaczysz czy buja przyczepą czy raczej prosto idzie i równo za samochodem. 

To czy przyczepą buja i czy idzie prosto nie zależy od stabilizatora! Możesz jeździć i bez stabilizatora, a przyczepą też nie będzie bujać i też będzie szła równo za samochodem. I możesz jeździć nawet z najnowszym stabilizatorem, najnowszymi okładzinami a przyczepę będzie bujać i miotać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem jeżdżę z przyczepą od lat i ze stabilizatorem przyczepa lepiej się prowadzi niż bez niego nie ma tendencji do uciekania na haku. Dosłownie bujanie jest bardziej uzależnione od wiatru i natężenia ruchu na drodze mnie raz laweta z samochodem obróciła przy prędkości między 70 a 80 km/godz poczułem tylko ruch lawety góra, dół i stało się nie było stabilizatora ani wiatru i na szczęście nikt mnie nie wyprzedzał i nikogo nie było przede mną skończyło się tylko na obrocie o 180 st samochód nie był na tyle mocny i szybki i aby pociągnąć do przodu. Widząc kolor elementów stabilizatora zwróciłem tylko uwagę aby zainteresować się nim przecież jest już leciwy, a jeżeli jest niech prawidłowo spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy lawecie to ciężko określić nacisk na hak, nikt tego nie mierzy a wystarczy parenaście cm auto na lawecie dać w przód czy w tył i nacisk zmienia się o paredziesiąt kg. Bardziej obstawiam u Ciebie wlasnie zły nacisk a nie okładziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oko to wiesz co....

 

poza tym przy dwuośce całkiem inaczej ,,czuć,, nacisk pod ręką

 

4 minuty temu, kuzzb napisał:

raczej dobry

Słowo klucz

 

Godzinę temu, kuzzb napisał:

między 70 a 80 km/godz

Przy dobrze wyważonej przyczepie, jaka by nie była, nic takiego się nie stanie. Chyba że wyjechałbyś zza ekranu wprost na boczny huragan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kuzzb napisał:

Nacisk raczej dobry co prawda wagi nie miałem ale zaczep podnosiłem ręcznie, a mniej więcej mam rozeznanie.

w załadowanej lawecie byleś w stanie podnieść dyszel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.