Skocz do zawartości

Gorący wylot spalin


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.07.2020 o 10:17, dziany9 napisał:

[...]  zauważyłem dwie podejrzane rzeczy:

1- nie mam nad kominem takiego "daszka" oznaczonego literką "B" na schemacie, który wymusza odpływ spalin na zewnątrz przyczepy

2 - nie mam w kominie elementu nr 6, co to za spiralka i jak się fachowo nazywa ?

Tak jeszcze informacyjnie, to jak sugerujesz, nie wyobraziłem sobie tego problemu, jest to moja pierwsza przyczepa ale używałem już kilka, a dokładnie lodówki na gaz w sytuacjach bez dostępu do prądu i nic takiego się nigdy nie działo.

Ten "daszek" był montowany w bardziej "wypasionych" modelach przyczep. Często jest nim po prostu blat szafki, w którą wmontowano lodówkę. Ma to swoje minusy, ale oczywiście nie powinno mieć wpływu na Twój problem, jednak blat (przestrzeń za lodówką) powinna być odseparowana jakimś uszczelnieniem, od wnętrza przyczepy. Inaczej sprawa wygląda w przypadku braku elementu nr 6, ponieważ akurat to może być właśnie przyczyną problemu, a już na pewno jego brak przyczynia się do nieprawidłowej pracy palnika (nieprawidłowy przepływ spalin, czyli zakłócony proces spalania). Przypuszczałem, że możesz mieć niekompletny komin, dlatego właśnie zamieściłem te rysunki. Nr 6, to tzw. "zawirowywacz" spalin, który "ustawia" prawidłowy przepływ spalin przez komin. Jeśli go nie dostaniesz, to łatwo można go zrobić samemu, ale musisz zdobyć na chwilę drugi od kogoś, kto ma podobną lodówkę, aby dokładnie go odwzorować (długość zawieszki/drut oraz długość i sposób spiralnego wygięcia blaszki). Pasek ocynkowanej blachy jest dosyć cienki, więc łatwo go dokładnie wyciąć.

Nie sugeruję, że problem sobie wyobraziłeś, ale osoby tu piszące, nie mają możliwości sprawdzenia na odległość, czy  rzeczywiście jest się czym niepokoić, a wcześniej nie pisałeś, że masz jakąkolwiek skalę porównawczą - zrobiłeś to dopiero teraz ;)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- zrobiłem z ocynku ten daszek nad lodówką, zamontowałem ku górze w stronę kratki aby spaliny samoistnie wylatywał z przyczepy 

- dodałem też wiatraczek z zasilacza aby wymusić szybszą cyrkulację powietrza

obie te zmiany lekko poprawiły sytuację, tj mniej było czuć w przyczepie i  wylot troszkę mniej gorący, natomiast w dalszym ciągu czuć było ten swąd, pożyczyłem nawet profesjonalny wykrywacz dymu, czadu.gazu itp.... i załączał alarm nad wylotem z komina.

       W międzyczasie doszła nowa dysza, i tu HURAAA, sytuacja się poprawiła jak ręką odjął, na tych samych ustawieniach płomyk dużo mniejszy, z wylotu komina czuć tylko ciepło, bez nieprzyjemnego zapachu i temperatura dużo mniejsza, o dziwo nawet czujnik nic nie alarmował, czyli w spalinach nie było nic niepokojącego.

          Kristofer, wielkie dzięki za pomoc, w szczególności za słowa, cyt.; "Piszesz, że dysza w stanie bdb. OK. ale moim zdaniem ocena jest bardzo trudna, ponieważ nie jesteś raczej w stanie zmierzyć otworu dyszy......", natchnąłeś mnie tym na jej wymianę.

Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.