Skocz do zawartości

Koło podporowe


mmaty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

17 minut temu, mmaty napisał:

Jest dużo filmów z Australii i tam daje radę. Może kupić i przetestować. Będę miał 14 dni na zwrot. 

Ale Bełchatów to Europa .............  Kup i testuj, myślę że szybko je oddasz dopłacając za przesyłkę w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport strony jest wycenie 

Art 10 – Zwroty, rezygnacja i wymiana

W sprawie zwrotu Twojego zamówienia polecamy odnieść się do działu Informacje o zwrotach. Zgodnie z Prawem Ochrony Konsumenta masz prawo anulować swoje zamówienie w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania produktu. W tym przypadku otrzymasz zwrot wszystkich poniesionych kosztów zgodnie z określającymi to przepisami. Dla Twojej wygody oferujemy także dodatkowy czas na zwrot wynoszący 30 dni od momentu otrzymania produktu. Jeśli chcesz anulować zamówienie musisz poinformować nas pisemnie, e-mailem. Zorganizujemy wtedy darmowy odbiór produktu zapakowanego w pierwotne opakowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mmaty napisał:

Myślałem że ktoś miał, a nie na domysły.

Tak zrobię. 

A nad czym tu myśleć, mały nacisk na koło, przyczepa ciężka, podłoże o złej przyczepności to jak myślisz pojedzie :P
Ale kup i przetestuj i podziel się spostrzeżeniami może i będzie działać, ale test wykonaj na mokrej trawie, piasku i pochyłym podłożu
bo na betonie i równej drodze to przyczepę przestawiam sam bez pomocy innych :bevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mmaty napisał:

Witajcie, interesuje mnie takie koło podporowe. Ma ktoś z Was lub czy był taki temat? 

To nie jest Moover. Jeżeli ktoś potrzebuje do manewrowanie koło domu sprawdzi się pewnie w 100%. Na kempingu już pewnie słabo.

Ja bym sobie kupił ( gdyby ustrojstwo było tańsze ) do wjeżdżania do "garażu " czyli stodoły :) Mam wrota na 230, a cepka pewnie 210 "w oknach" więc wpychanie samochodem to męczarnia dla kierowcy i sprzęgła. na razie zainwestowałem 40 złotych i mam moover czołgowy :D Nie ma, że błoto czy pod górę...

IMG_0249.thumb.JPG.909da49472d98b97f057f4f0ab5ff73c.JPG

IMG_0250.thumb.JPG.be2d21b590c281d6c9f41bb3a7c0b7f5.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mmaty napisał:

Myślałem że ktoś miał, a nie na domysły.

Tak zrobię. 

Cześć.

Ja napiszę Ci tak...

Niczym się nie przejmuj, bo takie stękanie to norma na tym forum. Jedni pozjadali rozumy, a inni zazdroszczą wszystkiego co wykracza poza lata 90-te. 

Zapytam kolegów co zrobić jak bez mowera buda jest już przeładowana, albo właściciel ma zrypany kręgosłup i bez garści leków nie wyjdzie z domu do pracy.

Ja też szukam jakieś alternatywy dla mowera w celu wyprowadzenia przyczepy z posesji, więc proszę Cię zrób testy i zamieść rzetelną opinię. Co do mokrego gruntu...może by się udało założyć coś ostrego na bieżnik.... Ale o tym po tym....

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ktoś miał, a nie na domysły.
Tak zrobię. 
Tak, byli tacy co to mieli i szybko sprzedali czy zwrócili. Jeśli chcesz iść tą drogą to idź. Twoje pieniądze, Twoja sprawa.

Tylko jak to już zamontujesz to oddać móc nie będziesz - tak zwrotu nie działają. Analogicznie jak kupisz buty to możesz je przymierzyć, a nie założyć na nogi i ganiać po ulicy przez 14 dni. Movera też nie możesz zamontować i zdemontować i oddać. Z tym będzie tak samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jacek00 napisał:

Analogicznie jak kupisz buty to możesz je przymierzyć, a nie założyć na nogi i ganiać po ulicy przez 14 dni. Movera też nie możesz zamontować i zdemontować i oddać. Z tym będzie tak samo

Podzielałbym to zdanie - owszem zwrot 14dni ok ale artykuł w stanie nieużywanym

Nie wiem czy ten mover na kółku podporowym jest ok, nie mam zamiaru sądzić też ani po teoretycznych opiniach zamieszczonych w wątku ani po subiektywnych opiniach z netu.
Wg mnie normalny mover na osi będzie pracował kilkakrotnie lepiej w każdych okolicznościach i na każdym podłozu - to kwestia nacisku i powierzchni styku koła z podłożem dająca dość dużą przyczepność kół napędzanych z podłożem
Przyczepa ma mase własną powiedzmy 800kg rozkłada się to na dość szerokie  koła osi - w drugim przypadku mamy praktycznie tylko nacisk na hak ok  80kg i wąskie kółko stykające się z powierzchnią gruntu.  Obydwa movery jednak muszą ruszyć taką samą masę przyczepy.
Mnie wzory na tarcie mówią to o tym że przyczepność tego movera przełoży się na jego niska efektywność z powodu wyżej opisanego - czy ta niska przyczepność będzie wystarczająca nie wiem - ale jednak wątpliwości na mokrej trawie bym miał -  wynika to nie z mojej starczej zachowawczości a ze wzoru na tarcie:
 T = f x N       gdzie -   f - współczynnik tarcia (niski na mokrej trawie),   N - siła dociskająca (niska z powodu małego nacisku) - powierzchnię styku tu celowo pomijam aby było prosto - choć ona też jest istotna i zdecydowanie na korzyść normalnego movera
Wiadomo co się dzieje gdy tarcie jest zbyt małe - przyczepność zostaje zerwana i następuje poślizg - w przypadku tego movera na kółku podporowym nawet jeśli założymy f=const. to N zadziała zawsze niekorzystnie nawet wtedy gdyby jego koło miało powierzchnię styku z podłożem równą kołu osi napędzanym jego moverem.
Nie odwodzę od prób, nie przesądzam ich wyniku  - uczulam tylko na sprawę zakupu i zwrotu oraz fizykę - jako aspekty dla decyzji czy to kupować.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.