Skocz do zawartości

Bajkał 2009


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Chętnie ale brak czasu mi nie pozwoli.

Jechałem tą trasą we wrześniu 2007 roku. Europejska część mniej ciekawa i duży ruch.

Za Uralem dużo było szutrów i bajka puste odcinki. Ale dużo się buduje i piękne szutry znikają. Trzeba jechać przynajmniej w dwa auta.

My zrobiliśmy w 13 dni Irkuck- Nowy sącz. Ale jazda przemysłowa była, bez zwiedzania a kimanie w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżamy temat. W naszej Grupie Podróżniczej robimy przymiarki na kolejne wakacje. Wczoraj padło BAJKAŁ :drive::przyczepa: ?. Czy oprócz dwóch archiwalnych wpisów znajdziemy na forum kogoś, kto podzieli się doświadczeniem?

:google:

 

Pozdrawiamy i czekamy :tuptup:

 

Skalniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bajkał chodzi mi po głowie już od dawna. Ostatnio jakoś bardziej intensywnie. Czytam, zbieram informacje i planuję. Mam już nawet listę wyposażenia. Na pewno jednak w tym roku nie pojadę. Wstępny plan taki: wyjazd bez przyczepy, autem 4 x 4 z namiotem dachowym, Szaraja dołącza się w Irkucku, gdzie przylatuje samolotem, zwiedzamy Bajkał i okolice, powrót przez Mongolię i być może Kazachstan. Czas: około 2 miesiące, termin - lipiec, wrzesień. Problemy: ogromne odległości, jakość paliwa (zwłaszcza Kazachstan), brak serwisu, trudności z zatankowaniem (potrzebne dodatkowe kanistry na paliwo), konieczność przedłużenia wizy turystycznej w trakcie wyjazdu (dają tylko na trzydzieści dni). To tak grubą kreską naszkicowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyprawa!

 

A wyobrazacie sobie jakie kiedys tam beda kempingi, bo jakby potencjal krajobrazowo - miejscowy to maja tam bezgraniczny...

 

Pozdrawiam Jacek.

 

Ten Bajkonur fajny...

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odwaznych i spragnionych przygód swiat ten stoi otworem marzyła by się taka wyprawa ale trzeba obejsc się smakiem ale Tobie i reszcie zyczę ponownej wyprawy ,tym bardziej ze sprzęt jaki masz to serwis zagwarantowany na całej trasie,fotki super -super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wspaniała wyprawa, cudowne zdjęcia!!! W tym momencie pozostaje nam tylko pomarzyć o takiej wyprawie beksa.gif Zazdraszam!!!! Kiedyś tam jednak będę :bevil:

 

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych trochę fotek z mojej wyprawy. W razie pytań chętnie odpowiem, coś tam jeszcze pamiętam

 

Chylę czoła.

Widzę, ze wybrałeś jedyny słuszny tam samochód :)

 

Opisz ogólnie - przebieg trasy, koszty, co warto zobaczyć, czego się wystrzegać itp.

 

Oj stare dobre czasy :D

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiemy, że samochód musi być "odpowiedni". Myślicie, że istnieją wypożyczalnie takich sprzętów. Kampera można wypożyczyć, przyczepę też. Ciekawe czy jest wypożyczalnia terenówek :hmm:

 

Skalniaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLO - chylę czoła! Piękna wyprawa, zazdroszczę. Te zdjęcia utwierdzają mnie w moich zamiarach wyprawowych. Ja też tam chcę! Jednak z uwagi na uwarunkowania rodzinne i gospodarcze - dopiero za 3 lata (może cztery) - ale pojadę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.