Skocz do zawartości

Lodówka ciężko odpala na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kolejny wyjazd za mną i kolejne spostrzeżenia.

Lodówka podczas pracy na trzecim stopniu chłodzenia (max) wydziela wyraźny zapach gazu z wylotu spalin, na drugim zero zapachu. Sprawdziłem wielkość płomienia na trzecim stopniu, ogień wysoki +- 8cm niebieski z żółtą końcówką. Co zrobić wymienić dyszę? czy może najpierw wymienić reduktor, powinienem mieć 30mbar, ale może ze starości (nie wiem kiedy był wymieniany jeżeli był) podaje większe ciśnienie? (dodatkowo przejście na Propan może się przyczyniło).  Możecie coś doradzić?

Acha bo nigdy nie podałem lodówka to Elektrolux RM4230 

Edytowane przez AndrzejN69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę strugać ważniaka, ale sugeruję odstawić cepę do specjalisty (serwisu) który ogarnie tę lodówkę. 

Jak wynika z relacji z wyjazdów i przebojów z lodówką, wyraźnie z lodówką albo z instalacją gazową jest coś nie halo, i dziwi mnie, że ryzykujesz zdrowie i życie swoje i rodziny, korzystając "normalnie", jakgdyby nigdy nic, z lodówki podczas wyjazdów, eksperymentując w sumie na sobie i swoich bliskich, i poszukując rozwiązania na ślepo. 

Kupiłeś cepę? Zacznij od podstawowej rzeczy dla bezpieczeństwa, tj. ustal jakie ciśnienia gazu powinny być dla urządzeń w cepie. Sprawdź reduktor, czy jest na właściwe ciśnienie, i karawaningowy (przeznaczenie reduktora wg oznaczeń, plus czy wyjście z reduktora jest na złącze gwintowane [żaen wężyk na cybantach nie wchodzi w grę]). Jeżeli z tego, co na reduktorze nie jesteś w stanie odczytać daty produkcji reduktora, a jeszcze masz na ogląd wątpliwości, czy kiedykolwiek był wymieniany, należałoby go wymienić na nowy o prawidłowych parametrach.

Dalej temat z lodówką. Niesprawne czy uszkodzone części do wymiany na nowe. Z wylotu spalin lodówki jeśli już płomień się pali, nie ma prawa być czuć gazu, bo ile by gazu nie wydmuchało przez dysze do palnika, powinien on się tylko i wyłącznie spalić (dostęp powietrza nie jest dławiony/ograniczony), chyba że leci bokiem (nie przez dyszę i palnik), ale to oznaczałoby nieszczelność w instalacji.

Skoro włącza się sygnalizacja CO w cepie, problem jest poważny, bo obieg spalin jest taki, że ich wewnątrz budy nie powinno być w ogóle, a u Ciebie w cepie jest czad (nie zostawiasz na noc otwartego okna od strony przedsionka, w którym jest lodówka? Ale również wtedy nie powinno wykazać stężeń CO wyzwalających alarm)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 11:01, AndrzejN69 napisał:

- czy pojemnik na skropliny można zastąpić jakąś puszką po mielonce ? bo orginalny mam dziurawy ?

 

Przedłuż wężyk i wypuść go na zewnątrz przez dolną kratkę - Zrezygnowałem ze zbiorniczka - często się przelewały skropliny i zamakała podloga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.