Skocz do zawartości

ogrzewanie przedsionka - podczerwień


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 godzin temu, Karawaning napisał:

A potem zdziwko i płacz na forach jak cena prądu na kempingu w góre.

A myślisz, że 5 czy 3 lata temu nikt na kempingu nie używał takich grzałek? 

Ogólnie teraz zużywa się coraz więcej prądu na kempingu, a to hulajnoga, a to rower, a to klimatyzacja czy 3 dodatkowe lodówki. 

Jak dla kogoś będzie za droga to zawsze pozostaje zbudowanie swojego zapasu enegrii i nie podłączanie się do słupka. Myślę, że to szybko nauczy oszczędzania prądu ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Karawaning napisał:

A potem zdziwko i płacz na forach jak cena prądu na kempingu w góre.

Dlatego ja raczej nie jeżdżę po kempingach, a jak z jakiś powodów jestem to i tak nie podpinam się do słupka...

20 minut temu, olas1 napisał:

Jak dla kogoś będzie za droga to zawsze pozostaje zbudowanie swojego zapasu enegrii i nie podłączanie się do słupka. Myślę, że to szybko nauczy oszczędzania prądu ;) 

dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 08:20, olas1 napisał:

A myślisz, że 5 czy 3 lata temu nikt na kempingu nie używał takich grzałek? 

Ogólnie teraz zużywa się coraz więcej prądu na kempingu, a to hulajnoga, a to rower, a to klimatyzacja czy 3 dodatkowe lodówki. 

Jak dla kogoś będzie za droga to zawsze pozostaje zbudowanie swojego zapasu enegrii i nie podłączanie się do słupka. Myślę, że to szybko nauczy oszczędzania prądu ;)  

A czy ja gdzieś napisałem że nie używano?

Ja co do ceny prądu nie jestem zdziwiony. tylko ja kosztował 15 zł to odpalali wszystko co się dało a później narzekali ze cena za prąd jest wyższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karawaning napisał:

 

Ja co do ceny prądu nie jestem zdziwiony. tylko ja kosztował 15 zł to odpalali wszystko co się dało a później narzekali ze cena za prąd jest wyższa. 

Dlatego jestem za podlicznikami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 19:05, seba222 napisał:

Ja mam 2 sztuki takich - w przyczepie dają rade. Ustawiasz 400 lub 800 WAT (1 lub 2 grzałki grzeją).  Nie licz jednak na to, że to grzeje jakoś super mocno :)

Pierwsza z brzegu oferta z allegro :)

https://allegro.pl/oferta/grzejnik-kwarcowy-elektryczny-farelka-piecyk-800w-12907021012

Bałbym się to zostawić na noc czy w dzień bez kontroli.  Grzeje to dość mocno blisko obudowy. 

W dniu 4.12.2022 o 19:05, seba222 napisał:

Ja mam 2 sztuki takich - w przyczepie dają rade. Ustawiasz 400 lub 800 WAT (1 lub 2 grzałki grzeją).  Nie licz jednak na to, że to grzeje jakoś super mocno :)

Pierwsza z brzegu oferta z allegro :)

https://allegro.pl/oferta/grzejnik-kwarcowy-elektryczny-farelka-piecyk-800w-12907021012

Bałbym się to zostawić na noc czy w dzień bez kontroli.  Grzeje to dość mocno blisko obudowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maarec napisał:

Bałbym się to zostawić na noc czy w dzień bez kontroli.  Grzeje to dość mocno blisko obudowy. 

Bo tego się nie zostawia bez kontroli, tylko tak jak @Misio pisał - jak jest zmarznięty po spacerze, żeby się ogrzać trochę - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seba222 napisał:

Bo tego się nie zostawia bez kontroli, tylko tak jak @Misio pisał - jak jest zmarznięty po spacerze, żeby się ogrzać trochę - nic więcej.

Musimy o tym często wspominać. Ktoś podchwyci , niedoczyta i będzie nowy artykuł o spalonej budce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał:

Urządzenie ma zabezpieczenie - jak się wywróci to się wyłączy

Mam coś takiego. Ma włącznik ale jak się wywróci to temperatura nie spada do zera w ciągu sekundy.  Więc jest niebezpieczne.   Podstawa nie jest duża całość jest mało stabilna.  Na dwójce grzeje tak mocno, że mam obawy o otoczenie. Na jedynce za słabo.   Ogólnie nie polecam.  Lepsze są takie jak w piwogródkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maarec napisał:

Musimy o tym często wspominać. Ktoś podchwyci , niedoczyta i będzie nowy artykuł o spalonej budce.

Święta racja - trzeba to często powtarzać i przypominać.

Godzinę temu, AdamH napisał:

Mam coś takiego. Ma włącznik ale jak się wywróci to temperatura nie spada do zera w ciągu sekundy.  Więc jest niebezpieczne.   Podstawa nie jest duża całość jest mało stabilna.  Na dwójce grzeje tak mocno, że mam obawy o otoczenie. Na jedynce za słabo.   Ogólnie nie polecam.  Lepsze są takie jak w piwogródkach. 

Ja swoją po zakupie przerabiałem tak, żeby na "1 biegu" grzała górna grzałka, bo było na odwrót, a nagrzewa się od niej powierzchnia na której stoi. Fakt, jest mało stabilna, plastikowa obudowa nie wzbudza zaufania :( Mając jednak na względzie cenę i przeznaczenie, nie ma tragedii, trzeba używać tylko z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez lata przerabiałem różne wynalazki i od kilku już lat używam tego : lekki , malutki ale wariat , daje kopa momentalnie , ma zabezpieczenie przed przegrzaniem i jak się nawet za mocno przechyli to się wyłączy , wentylatorek w miarę cichy , poleci na małych zabezpieczeniach , obudowa z jakiegoś duralu - rewelacja do przedsionka i do przyczepy :) :hej:

20221211_131657.jpg

20221211_131605.jpg

20221211_131634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, janm napisał:

Przez lata przerabiałem różne wynalazki i od kilku już lat używam tego : lekki , malutki ale wariat , daje kopa momentalnie , ma zabezpieczenie przed przegrzaniem i jak się nawet za mocno przechyli to się wyłączy , wentylatorek w miarę cichy , poleci na małych zabezpieczeniach , obudowa z jakiegoś duralu - rewelacja do przedsionka i do przyczepy :) :hej:

20221211_131657.jpg

20221211_131605.jpg

20221211_131634.jpg

Ale jak rozumiem to zwykła farelka, czyli termowentylator po polsku? Czy jakiś inny bajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podczerwień grzeje jednak głównie "coś" niż powietrze...

No i nie ma wentylatora...

 

Ja myślę nad zamontowaniem "na sztywno" pod stołem ... słaba moc na 1 żarniku, dziwne, myśmy mieli inne odczucia, a ja jeszcze myślę żeby ograniczyć moc...ale nie wiem czy to nie będzie za słabe...

Oczywiście

5 godzin temu, AdamH napisał:

Lepsze są takie jak w piwogródkach. 

zgadzam się w 100%

ale tam moc rzędu 1,2 a czasem i 3kW...

Ja chce mieć takie na szybkie dogrzanie zanim "rozhula" się piec gazowy - no i to chcę zasilić z akumulatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.