Skocz do zawartości

bagażnik rowerowy na hak


DarkWater

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Co myślicie o takim wynalazku?

https://hollandbikeshop.com/pl-pl/bagazniki-rowerowe/thule-bagaznik-rowerowy/thule-bagaznik-rowerowy-na-2-rowery/thule-bagaznik-rowerowy-xpress-970/

image.png.609d914e4a16d24cf5c0e627ec20f764.png

Cenowo jest to dość korzystnie w stosunku do platformy. A jak z praktycznością? Rowery po prostu się chyba spina taśmą, ale czy się nie obijają?

Jak na razie wożę na dachu, ale wkrótce będzie hak, więc trochę przeglądam inne warianty. Platforma mnie cenowo odstrasza.

Nie otwiezysz bagaznika, 

Rowery dyndaja w trakcie jazdy

Zasłania tablice rejestracyjna i światła (Mozn dokupiic specjalna listwe) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wszystko zależy od potrzeb - Jeśli wozisz rowery okazjonalnie, nie przeszkadza Ci długi czas zakładania, zdejmowania rowerów, utrudniony dostęp do bagażnika - to powinien być ok. jeśli wozisz rowery często i ważna jest komfort używania, to lepiej zainwestować w platformę i to nie z tych najtanszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki. Zabieram go na wakacje, jak trzeba gdzieś podjechać autem bo na samych rowerach za daleko. Sprawdza się w 100%. Normalnie jedzie w bagażniku a rowery są na przyczepie. Tablicy nie zakładam....

To też fajny wentyl bezpieczeństwa jak czyjś rower się zepsuje poza kempingiem..... Zadziałało to już 2 razy.

Montaż jest szybki. Jedyna wada to ta, że damki nie zawiesisz. Musisz mieć adapter.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej z tą różnicą że ja zawieszam na nim dwie damki bez adapterów i jest ok. Listwę oświetleniową z tablicą rejestracyjną zakładam, cenię swoje bezpieczeństwo i szanuję innych użytkowników. Dobrze założone rowery nie dyndają-dodatkowymi paskami spinam koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki. Uważam go za bardzo niewygodny. Bardzo niewygodnie zakładało się na niego rowery, które faktycznie dyndały. Żeby cokolwiek wyciągnąć z bagażnika to trzeba było wszystko demontować. Drugi raz bym na pewno nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za opinie. Mniej więcej pokrywają się z moimi przemyśleniami.

Podoba mi się pomysł Commandera, żeby traktować go jako dodatkowy, jeśli się ma rowery na przyczepie. Po złożeniu dużo miejsca nie zajmuje, a mamy opcję żeby "solo" gdzieś zabrać rowery. Mnie niestety z powodu braku przyczepy na razie to nie dotyczy.

Na razie pozostanę chyba przy uchwytach dachowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim samochodzie mam uchwyty na dachu i to jest nasz wariant nr 1. Gdybym tego nie miał, tak na co dzień to pewnie poszedł bym w platformę.

Odnosząc się do opinii powyżej.... Również mam szacunek do współuczestników ruchu drogowego, a w moim samochodzie rowery nie zasłaniają świateł, a jedynie tablice. Myślę że inni kierujący nie mają mi tego za złe, że że 100 metrów nie widzą od razu skąd jestem....

Podsumowanie jest takie.... jeśli to ma być podstawowy bagażnik to nie ma nic lepszego od platformy.. Ta jest jednak kłopotliwa na postoju i ciężko ją upchnąć w bagażniku.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za opinie. Mniej więcej pokrywają się z moimi przemyśleniami.
Podoba mi się pomysł Commandera, żeby traktować go jako dodatkowy, jeśli się ma rowery na przyczepie. Po złożeniu dużo miejsca nie zajmuje, a mamy opcję żeby "solo" gdzieś zabrać rowery. Mnie niestety z powodu braku przyczepy na razie to nie dotyczy.
Na razie pozostanę chyba przy uchwytach dachowych. 


Też mam, fajne bo można wrzucić do bagażnika jak jedzie się na wycieczkę rowerem. Rowery spinałem pasem i dyndania specjalnie nie zauważyłem, jeździłem z nim szybciej niż z dachowymi. Tablicy dodatkowej nie mam, policja jakoś specjalnie nie zawracała na niego uwagi, jeżdżę głównie w dzień.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.