Skocz do zawartości

Kupię Niewiadów typu N


Powsinogi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy przyczepki Niewiadów typu N - zależy nam chociażby na symbolicznych szafkach u góry :)
Chcielibyśmy, by nie wymagała remontu (brak czasu), ew. drobne naprawy typu wymiana uchwytów do szafek etc. to możemy zrobić.
Sprawne instalacje, kuchenka, zlew, lodówka. Nie wymagająca podklejania okładziny sufitowej ;) ani wymiany podłogowej.
Jedną w ogłoszeniach widzieliśmy z ogrzewaniem - fajnie by było mieć. Podobnie fajnie byłoby mieć hak najazdowy - nie wiem, wszystkie miały? czy niektóre?


Oglądam ogłoszenia na OLX i:

1) Zgierz - cepka ma znaczek karawaningowy (nie widzę dokładnie jaki)  https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126n-nowa-tapicerka-przedsionek-CID5-IDEljMH.html
2) Sosnowiec - ta ma jeszcze czarne tablice:)   https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-niewiadow-CID5-IDEFHnX.html
3) Radomsko - https://www.olx.pl/oferta/przyczepka-przyczepa-niewiadow-kamping-zarejestrowana-wyposazona-CID5-IDEfJy7.html
4) Poznań - ta jest z ogrzewaniem, nie wiem, czy sprawnym - https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-niewiadow-n121n-z-przedsionkiem-CID5-IDDT5tZ.html

znacie je może? Jeśli czyta to właściciel którejś z nich to dzwonić planuję jutro.

Małe wyjaśnienie, mieliśmy kiedyś knaussa, potem kampera, teraz potrzebujemy małej, lekkiej przyczepki, pełniącej rolę namiotu na kółkach, którego nie trzeba rozkładać. Nie liczymy na wygody w Niewiadówce, liczymy, że w czasie deszczu można wejść i jest sucho, że rzeczy nie zamokną, że nasz holownik pociągnie bez problemu (dacia duster).  Podróżujemy z minimalną ilością rzeczy, zmieścimy się.

Jeśli macie do sprzedania, albo jakaś fajna jest w okolicy - dolnośląskie, opolskie, śląskie, ew. małopolskie i wielkopolskie, łódzkie - dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jezeli przyczepa ze Zgierza to zalecam ostroznosc.  Gosc podchodzi do tematu bardzo ozieble, wiekszosc przyczep to szroty. Poogladaj jego profil na FB.. na jednym jest fotka przyczepy spietej pasami a dwa km przed dostawa psy zdjete.. hihihi.. duza czujnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ufolz napisał:

Gosc podchodzi do tematu bardzo ozieble, wiekszosc przyczep to szroty.

Ze zdjęć na FB to taki przykry widok - zdjęcia można by opisać w jeden sposób "tak kończą niekochane przyczepy" :( - gdybym mieszkał w okolicy to chyba na 1 listopada bym odwiedzał to miejsce ze świeczkami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Powsinogi napisał:

A pozostałe? Jak Wam się widzą? do każdej mam min. 2h jazdy.

Dwie godziny to nie aż tak dużo. Może warto pojechać i obejrzeć. Sprawdź stan ramy w miejscu mocowania dyszla. Obejrzyj okna, pomimo ze dostępne, są stosunkowo drogie. Stan najazdu. Sprawdź czy dach nie "siedzi"na szafie

spacer.png

 

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często te przyczepy zimują pod chmurką i ciężar śniegu nadwyręża konstrukcje dachu. Pomiędzy dachem a szafą ubraniową tą przy drzwiach powinna być szczelina około 1-1,5cm.  Ale 80-90 % przyczep tej szczeliny nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że kupiliśmy tę przyczepkę z Poznania. Ma lodówkę 3-funkcyjną i ogrzewanie Truma, przed-poprzedni właściciel zrobił, chwała mu za to :) .
Przyczepka w fajnym stanie, ramy, okna w porządku, dach siedzi na szafie ale nie cały. Wnętrze bardzo PRL, ale wszystko sprawne, widać dużo udogodnień przed-poprzedniego właściciela. Jest oryginalny namiot, ale my będziemy używać dużego namiotu-przedsionka z Decathlona chyba, przy tych rurkach z oryginalnego przedsionka nerwy mi szybko puszczają.
heh i chyba udało nam legendę złapać - my kupiliśmy od człowieka, który NAPRAWDĘ kupił ją, by na ryby jeździć :D

Teraz pucujemy wnętrze i zewnętrze - rok nieużywana stała. Do zrobienia jakieś fajne LEDy jako oświetlenie i przegląd gazu.

Serdecznie dziękujemy Wam za pomoc !
I szukamy poprzednich właścicieli, drzwi cepka ma fajnie obklejone nalepkami ze zlotów... '89 ale też 2016. Jeśli to czytają poprzedni Właściciele to serdecznie dziękujemy za dbanie i do zobaczenia gdzieś w Polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i wielu udanych wyjazdów z Niewiadówką. I tak 'awansowaliście" do grona tych "gorszych" ?spacer.png

Zapraszam do jak to określają "niszowego" forum lub na "blog" Heńka

www.niewiadowki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje :ok: Niech przynosi Wam wiele frajdy z użytkowania :) 

W ubiegłym roku  też kupiłem w naprawdę fantastycznym stanie N126N cieszyłem się z niej nie mniej jak kupowaliśmy Knausa. Mimo ,że jest w pełni sprawna to i tak podsufitka będzie wymieniona -po tylu latach to pewnie standard - na nową plus wiele możliwych do wykonania przeróbek i modyfikacji ,które to przyjdą mi do głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafny wybór,myślałem że podpowiem przed zakupem ale nie zdążyłem. A jak to jest z siadaniem dachu?Czy to zwisa podsufitka czy ten plastikowy dach cały się ugiął i dlaczego akurat nad szafą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy :)
nie wiem, czy awansowaliśmy do grona gorszych - młodszy syn powiedział "to co dalej? VW bouli?" :D
Ta Niewiadówka to jest potrzeba na teraz, posłuży nam pewnie 4-6 lat.

Jak na 32 letnią przyczepkę, to jest w fajnym stanie. 
Co do siadania dachu - siedzi na szafie bo szafa jest najwyższą konstrukcją w środku przyczepki. I jak mi tu powiedziano - dach siadł od śniegu zimą, pod wpływem obciążenia. 

Dziękuję za namiary na forum i bloga, będziemy korzystać :)
Mąż zrobił przegląd skorupy, ubytki (malusie) już naprawione, teraz siedzi i zamawia panele fotovoltaicznie, będzie prąd do ładowania telefonów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.