Skocz do zawartości

Cześć, jestem Olek, szukam przyczepy


shotokan

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim.

Jestem Olek. Tak naprawdę jestem Lech, jeżeli prawidłowo to tłumaczyć z ukraińskiego. Ale u nas w Ukrainie tak się mówi, że możecie nazywać mnie nawet garnkiem, tylko ne wstawiacie mnie do pieca. :)

Od razu przepraszam za mój polski. Mieszkamy tu 5 lat, ale jednak ta pisownia i syntaktyczna budowa zdań jest trochę trudna. Z tej okazji nawet miałem kilka niezłych i śmiesznych wpadek. W sumie,  jak coś przemawiam do ludzi, to zawsze mówię że mogą ode mnie nauczyć nowych polskich słów. Nie obrażam się jak ktoś mnie poprawia.

 

Mieszkamy z zoną i dzieckiem oraz psem w Gdańsku.

Na przyczepy oraz kampery patrzymy od wielu lat. I całe życie podróżujemy z namiotem. W krótkich wycieczkach nocujemy w samochodzie (MB W203 Kombi). W zeszłym roku zdecydowałem że nazbieram kasę i kupię.

I w taki sposób, wyszło u mnie ok. 10 tys. zł.

Ale czytając forum, coś u mnie zaczęli pojawiać wątpliwości, o tym, że ja kupie coś dobrego w tej cenie. Chociaż wymagania mam bardzo proste: sprawna i sucha budka z 3 miejscami do spania.

Na razie mam w głowie 3 warianty w okolicy od miejsca zamieszkania:

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-prestige-przyczepa-kempingowa-hobby-prestige-ID6CMKdE.html#f239532413

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-sprzedam-przyczepe-kempingowa-buccaneer-elan-14-wszystko-sprawne-ID6D1Wh5.html#f239532413

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-370-de-luxe-hobby-370-de-luxe-ID6CQN5y.html#gallery-open

 

Ewentualnie jeżeli trochę dołożyć to ta https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-sprinter-430-pomysl-o-bezpiecznych-wakacjach-we-wlasnej-przyczepie-ID6CYn5t.html#f239532413

Może ktoś ma ochotę popatrzeć na te zdjęcia? Może tam od razu widać, że nie warto patrzeć.

Jeżeli nie warto to wtedy jeszcze jeden rok zbierania kasy przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Cześć Olek  
sorry krakusowi jakoś takoś  tak Lech nie bardzo mi pasi - poza tym Olek jakoś bardziej naturalnie ukraińsko mi brzmi aczkolwiek po 5ciu latach toś już prawie tutejszy  :) 
Kolejna sprawa - chłopie bez kompleksów - życzyć sobie żeby j. polski był we wszystkich postach tak jak Twój :)

Godzinę temu, shotokan napisał:

Ale czytając forum, coś u mnie zaczęli pojawiać wątpliwości, o tym, że ja kupie coś dobrego w tej cenie. Chociaż wymagania mam bardzo proste: sprawna i sucha budka z 3 miejscami do spania.

Fakt podaż małych przyczep jest słaba. Ale nie jest to niewykonalne - niech żywi nie tracą nadziei :) 
Super że wiesz konkretnie czego chcesz i że określasz budżet ale do Twoich założeń natomiast potrzeba jeszcze 3 dodatkowych informacji 
1 - łazienka i prysznic - zbędne, pożądane, konieczne  -  jeśli mogę radzić przyjmij przynajmniej pożądane 
2 - układ wnętrza salonka  czyli 1 duże wspólne wyro czy 2+1 - wg mnie układ 2+1 jest dużo funkcjonalniejszy
nie wiem jaki wiek dziecka ale wiem że dziecko rośnie szybko i z czasem potrzebne jest osobne spanie :)  poza tym taki układ wg mnie jest wygodniejszy i nie wymusza składania beciarni na dzień żeby zrobić stół i siedzenie  - a ja jestem kempingowy leń :) 
3 - czym to będzie ciągnięte ale to już mniej ważne bo przyczepy w tym przedziale nie są bardzo ciężkie ani fest duże
W każdej kupowanej budzie grube sprzęty czyli  ogrzewanie, lodówka na wszystkich 3 zasilaniach  koniecznie sprawne bo wydasz kupę  szmalu albo będziesz się męczył 
Pamiętaj ze im więcej bud oglądniesz tym mniejsze ryzyko nadziania się na minę - spokój i długie ruchy tu najlepsza metodą 

Nim popatrzę bardziej szczegółowo - Burstner nie jest Burstnerem tylko angielką  - to przyczepy kuszące wyposażeniem i jak komuś się to podoba wystrojem ale o podwyższonym ryzyku zgnilizny - ta nie musi  być zgniłkiem ale kupujesz pierwszą nie masz doświadczenia w ocenie - moja rada odpuść

Hobby 370 De Luxe - forumowa naklejka może ktoś się odezwie i powie Ci o niej coś więcej może nawet trafisz tu poprzedniego właściciela  zrób watek że go szukasz to oczywiście nie stanowi pewności jakości ale możne z forum wywnioskujesz jak była eksploatowana i co w niej było robione
Na pierwszy rzut oka  - nie widzę skandalicznych rzeczy i oglądnąłbym  ale ja nigdy nie miałem Hobby niech się wypowiedzą ludzie co mieli te markę - wiedzą gdzie knifów szukać ocenia lepiej.  Nie jestem pewien czy nie była to przyczepa dość stacjonarna na działeczce

Beyerland - powiem tak chyba za duża dla Ciebie - jak masz małego dzieciaka i trafi Ci się niepogoda rozniesie Ci budę. Markiza fajna rzecz ale przedsionek pełny też ma swoje zalety a daszek słoneczny wciągany w kadrę a la markiza nie kosztuje duzo. Plusem na pewno wc kaseta - przeleciałem pobieżnie skandalicznych rzeczy nie widzę . 

Hobby Prestige nie mój typ wnętrza i wystroju ale to rzecz gustu - podobnie jak  poprzednia Hobby na pierwszy bardzo pobieżny rzut okiem nie widzę skandalu , brak przedsionka minusem - najtaniej kupuje się go z przyczepa.

Oglądałem foty na szybko nawet nie powiększając - traktuj moje opinie jako bardzo wstępne i obarczone dużą możliwością błędu - dziś już za  późno żeby patrzeć dokładniej

Dopisz założenia, pisz pytania jakie masz  -  jutro możemy pooglądać i pogadać dokładniej  - ceny mniej więcej trzymają się kupy - zbieżne są ze stanem i wiekiem przyczep  cos pewnie do urwania też jest  na tle rynku z grubsza normalne

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie za ta kasę kupisz coś na pierwszy raz tylko dużo cierpliwości i rozwagi :)

Wcale nie jest powiedziane, że mając 20 tys. łatwiej kupić pewniaka ale jak się uprzesz na ciepłą wodę i prysznic to za 10 tys może być ciężko.

Tak jak @smok_wawelski pisze odpuść bez doświadczenia stare angielki. Forumowa Hobby chyba nie ma kibelka ale nie jestem pewny bo ze zdjęć do końca nie wynika układ. Ta pierwsza Hobby z jednym łóżkiem dla rodziny z dzieckiem faktycznie może być mało wygodna.

7 godzin temu, shotokan napisał:

A dlaczego dołożyć? Akurat 1000 do utargowania. Nie rozumiem argumentu Smoka, że za duża, moim zdaniem najciekawszy układ i dający najwięcej komfortu z wszystkich zalinkowanych ale to Ty zdecydujesz. Mnie do końca ten "zimny" typ wnętrza nie pasuje ;) 

Zwróć uwagę na ogromną ładowność w dwóch ostatnich przyczepach (ponad 300kg) to niewątpliwie ogromny atut bo w tym przedziale wagowym przyczepki potrafią mieć nawet 100 a realnie kilkadziesiąt kilogramów ładowności. Niemniej warto zawsze przed zakupem zważyć przyczepę na składzie węgla lub złomie aby nie było przykrej niespodzianki.

Jak masz czas i maseczki to jedź i oglądaj dużo przyczep na chłodno, dobrze zajechać też na jakiś plac do handlarza bo tam dużo i na gorąco do porównania układów, stanów i roczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smok_wawelski, @filipert Dziękuję za odpowiedzi. Widać że nie pomyliłem z forumem, bo atmosfera przyjazna :). Uważnie przeczytałem każde słowko.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania:

Toaleta/prysznic - może być, ale nie obowiązkowo. Mogę kupić osobno taki kibelek turystyczny. Przysnić mamy przenosny.

Miejsce dla spania - tu raczej 2+1, ponieważ dziecko ma 11 lat. Ale można rozważyć również 3 na pierwszy rok. Co prawda rynku nie znam i nie wiem, czy przyczepy latwo sie sprzedają. Jak będę chciał wymienić za rok czy to dobry trop? Czy od razu kupować 2+1?

A jesczce jak dodać do tego, że zawsze dąże do idealu, więc może być sytuacja że kupie budę i będę wkladal kasę a za parę lat sprzedam bo za malo miejsca, to jednak 90% po stronie 2+1.

Działające ogrzewanie to dla mnie "musi być". Podrozujemy nawet w zimę. Nocujemy w takim przypadku w aucie. Ale z 11-latkiem to zaczyna brakować miejsca.

A może jescze powiem o celu na ten rok i może to pomoże : W obecnym roku latem planujemy objechać te miesca w Polsce, gdzie nie bylyśmy do tej pory. Więć to będzie podroż raczej z krótkimi przejazdami pomiędzy miastami/wioskami w centrum oraz na poludniu Polski z postojem 2-3 dni na jednym miejscu. Jesien/zima - pojedziemy gdzies dalej: Czechy/Slowacja. Ponieważ mogę pracować zdalnie, to będę to robił w podroży.

Ciągnik to Mercedes Benz W203 C240 z automatem. Czyli mam 170koni/240nm. Moim zdaniem wystarczy dla małych przyczep. Na zdjęciu nasza "Black Mary" w podroży w Austrii. Zawsze w idealnym stanie i gotowa jechać na jakiekolwiek dystansy. 

Austria.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zmienił(a) tytuł na Cześć, jestem Olek, szukam przyczepy
44 minuty temu, shotokan napisał:

W obecnym roku latem planujemy objechać te miesca w Polsce, gdzie nie bylyśmy do tej pory. Więć to będzie podroż raczej z krótkimi przejazdami pomiędzy miastami/wioskami w centrum oraz na poludniu Polski z postojem 2-3 dni na jednym miejscu

No to markiza/daszek letni jak znalazł bo rozstawianie pełnego przedsionka na 2/3 dni jest nieco upierdliwe ;)

Swoją drogą ta markiza workowa w zalinkowanym Beyerlandzie jest na dodatkowej listwie wiec nie powinno być problemu z ewentualnym dopięciem przedsionka.

A holownik idealny do takich przyczep zwłaszcza, że powinien się mieścić w 3,5t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Przyczepy Hobby są całkiem niezłe i popularne w PL na pewno znajdziesz odpowiednią, 30 letnia budka nie będzie w idealnym stanie ale hobitki są proste w budowie i naprawy są banalnie proste. Budżet jak najbardziej realny spokojnie coś znajdziesz. Masz dziecko więc zainteresuj się przyczepami z dwoma rozkładanymi łóżkami  ( np. Hobby 420 d ) i koniecznie z kibelkiem. Przyczepy angielskie omijaj szerokim łukiem ( łatwo poznasz bo w większości przypadków drzwi wejściowe maja od strony środka jezdni ). Wrzucaj tutaj linki będziemy oceniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Thomas napisał:

Hej. Przyczepy Hobby są całkiem niezłe i popularne w PL na pewno znajdziesz odpowiednią, 30 letnia budka nie będzie w idealnym stanie ale hobitki są proste w budowie i naprawy są banalnie proste. Budżet jak najbardziej realny spokojnie coś znajdziesz. Masz dziecko więc zainteresuj się przyczepami z dwoma rozkładanymi łóżkami  ( np. Hobby 420 d ) i koniecznie z kibelkiem. Przyczepy angielskie omijaj szerokim łukiem ( łatwo poznasz bo w większości przypadków drzwi wejściowe maja od strony środka jezdni ). Wrzucaj tutaj linki będziemy oceniać. 

Dziękuje. Planuje dzis pojechać popatrzeć na ten Hobby 370 deluxe oraz Beyerland Sprinter 430 z powiadomień wyżej.

Kasy z sobą nie będę bral.

Również poszukam po drodzę jakiegos handlarza, popatrze co onie sprzedają. Ale jednak większe zaufanie mam do prywatnych sprzedawców.

Chyba że handlarz sam będzie pasjonatem karawaningu. Wtedy raczej nie sprzeda mi szalki Petriego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shotokan napisał:

Wtedy raczej nie sprzeda mi szalki Petriego

?

10 godzin temu, shotokan napisał:

Nie obrażam się jak ktoś mnie poprawia

Wiec mam śmiałość zapytać czy to celowe odniesienie do karawaningu? Czy jakiś lapsus językowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shotokan napisał:

Planuje dzis pojechać popatrzeć na ten Hobby 370 deluxe

Wszystkie przyczepy Hobby z tych lat maja problemy z przednim oknem ( tym od dyszla). Koniecznie trzeba sprawdzić stan ramy (odchylić uszczelki ), narożniki wewnętrzne, odchylić wykładzinę,  sprawdzić parapet. Od spodu tak samo narożniki i ogólny stan podłogi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego doświadczenia.  Najkorzystniejszy układ, gdyjest dziecko,  u Ciebie już ma  11 lat, za chwilę 12 - 15  to jest układ:

2 - układ wnętrza salonka  czyli 1 duże małżeńskie łóżko, na stałe rozłożone + dodatkowe łózko,   po rozłożeniu "kameralnego stolika"  z siedziskami.   Zawsze będzie "jadalnia",  a na noc posłuży jako łózko !

Ewentualnie jeżeli trochę dołożyć to ta https://www.otomoto.pl/oferta/beyerland-sprinter-430-pomysl-o-bezpiecznych-wakacjach-we-wlasnej-przyczepie-ID6CYn5t.html#f239532413

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na Hobby 370 oraz Beyerland.

Beyerland okazał się własnie tym, który na zdjęciach wygląda lepiej niż kiedy na niego patrzysz okiem. Nawet przy moim doświadczeniu (czy raczej jego braku)

Hobby 370 jednak jest spoko.

Zapisałem się na instalacjie haka holowniczego na przyśły wtorek. Więc do wtorku cos jescze poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć spójrz na tą https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kempingowa-hobby-de-luxe-1000dmc-CID5-IDEz6qv.html#3500416ac8 moim zdaniem dobra cena i dobry układ. Gdyby ktoś z okolic mógł rzucić na nią okiem, abyś nie musiał jechać całkiem w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jerzy i Beata napisał:

Cześć spójrz na tą https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kempingowa-hobby-de-luxe-1000dmc-CID5-IDEz6qv.html#3500416ac8 moim zdaniem dobra cena i dobry układ. Gdyby ktoś z okolic mógł rzucić na nią okiem, abyś nie musiał jechać całkiem w ciemno.

Dziękuje. Do piątku planuje szukać bliżej. W piątek wystartuje trochę dalej od Trójmiasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.