Skocz do zawartości

Okładkowe Zdjęcia do Polskiego Caravaningu.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

O tych okładkach miałem napisać, więc jest tak:

 

Przypadkiem nawiązałem kontakt mailowy z Redaktorem pisma Polski Caravaning, Panem Dariuszem.

Zapytałem, czy już zawsze bedziemy skazani na reklamowe okładki nie mające nic wspólnego z polskim karawaningiem czyli z nasza bajką.

No to Redaktor Dariusz odpisał w takim duchu, że nie musimy być skazani tylko skąd oni mają wziąć te zdjęcia - przecież z nami nie jeżdżą. W sumie racja.

No to sie zapytałem, czy jak my prześlemy jakieś fajne zdjęcia na okładkę to oni to wydrukują i w ogóle.

To Redaktor napisał, że chętnie i jak bedą dobre to na pewno.

 

To się ucieszyłem. :-]:):):)

I tak sobie pomyślałem, że wyślę parę naszych zdjęć z Wyprawy na Litwę, to sie może nadadzą - zobaczymy.

 

Ale nie chodzi o to, żeby sie chwalić - tylko, żeby okładki polskie były.

Myślę, że w tym temacie moglibyśmy zamieszczać zdjęcia nadające sie na okładkę, pozbierane z naszego forum, niekoniecznie zamieszczone przez nas osobiście, ale jak np. uważam, że zdjęcie kolegi xxx sie wg. mnie nadaje to je tu zamieszczam, pytajac czy kolega xxx sie zgadza na publikacje - sądzę, że zamieszczając zdjęcia na ogólnodostepnym forum każdy sie z tym liczy. :ok:

 

Redaktor napisał, że zdjęcia mają być takie:

- zdjęcie musi być bardzo duże - powyżej 300 dpi rozdzielczości

- więcej musi się dziać z jego prawej strony i w środku (z lewej strony

jest na okładce pasek z polecanymi materiałami w numerze)

- najlepiej, by nie było nachalnie prezentowanej nazwy marki pojazdu lub

przyczepy

- pojazdy czy przyczepy nie mogą być przybrudzone lub brudne

- element caravaningowy (przyczepa, kamper, przedsionek czy markiza) jest

konieczny (ciągle okładka spełnia funkcję promocji caravaningu np. na

wystawach w kioskach, dlatego musi się "kojarzyć" z tą formą wypoczynku)

- ludzie są wskazani, aczkolwiek nie jest to warunek konieczny. Gdy

zdjęcie jest dobre, ciekawe, intrygujące - nie musi być na nim człowieka

- zdjęcie musi być ostre - nie może być rozmazane czy niewyraźne

 

Czyli mają raczej nie być z cyklu zgraja przed ogniskiem, łażenie w gaciach po kempingu z piwem w dłoni i kacem w oczach, bałaganu w przedsionku też nie ma co pokazywać -

NA OKŁADKĘ MAJĄ BYĆ i MA PRZYCZEPĘ BYĆ WIDAĆ, najlepiej w ładnych okolicznosciach przyrody, dzieciaki mile na zdjęciu widziane, jakość z cyfrówki powinna wystarczyć.

 

I żeby niejasnosci nie było i jakiś mądry inaczej zaraz z prawami autorskimi i płaceniem nie wyjechał - robimy to za free, satysfakcją jest zamieszczenie zdjęcia i podpis, że robił to kolega xxx z naszego forum.

No, jak redakcja chce to może drobną nagródkę autorowi dać ostatecznie, to nie jest zabronione. :czerwona:

 

No i co Wy na to ?

 

Jacek.

 

Ale długo napisałem, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie za szukanie zabieraj, forum duuże jest. :czerwona: Chyba 12 zdjeć na rok sie uda znależć, a i tak przecież Redakcja wcale nie musi ich wszystkich zamieścić, no jak bedzie wiecej z kamperami, to nie kupuję...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Maras, bo nie kumam, znakiem tego teraz dostałes drugi raz numer 6 z 2008r,

a jeszcze nie dostałeś numeru pierwszego z 2009, bo ten drugi raz to przypomnienie o zapłaceniu za 2009? Taka promocja?

Przecież domyslam się, że zapłaciłeś za 2009 i zamówiłeś prenumeratę.

Kurka, tajemnicza rzecz jest.

Bo ja na ten przykład, 1 numer z 2009 roku kupiłem w Empiku z tydzień temu, to nie możemy wymienic recenzji wcale bo Ty dostaniesz go w marcu?

 

:ok::czerwona:

Tak Jacek dostałem drugi numer (6/2008r) w formie przypomnienia o prenumeracie na 2009r .Zawsze płaciłem do końca roku w tym roku przelew zrobiłem jakoś na koniec stycznia a redakcja w tym czasie właśnie wysyłała przypomnienia i tak to razem wyszło.

Odnośnie promocji to mają być dodatkowo dwa numery ale to w okolicach wakacji.

Aha jeszcze mi 1 numeru z 2009r nie przysłali ale czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO, na takie zdjęcia czekam, śmiało dawajcie, to ma byc na Okładkę Polskiego Caravaningu.

A nie jakieś tam pozowane wydumki czegoś, czego 90 % z nas nie kupi bo z drugiego filaru emerytura to jakaś za duża to nie będzie, nie mówiąc o wejściu na euro... :hop1:

 

Pozdro, Jacek.

 

Jeszcze parę nazbieramy i do Redaktora wysyłam, niech wybiera...

Bo jak nie bedzie polskiego karawaningu to nie kupujemy...

 

Gdzie ten zamek, bo nie chce głupio zgadywać, pięknie wygląda, a pewien nie jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=4138&postdays=0&postorder=asc&start=0

została przeniesiona "dyskusja" na temat zdjęć.

Jak się ktoś chce mądralować, to niech sobie najpierw tam wejdzie. :piwko:

 

AndrzejK - tak myslałem, że to Malbork, nie byłem pewny.

 

Przysyłajcie takie zdjęcia jakie macie, to Redakcja będzie wybierała, potem, jak powiedzą, że coś się nadaje, to się oczywiście zapytam autora czy pozwala na zamieszczenie i jak trzeba będzie, to czy potrzebny oryginał itd.

 

Pozdro, J.

Dziękuję Tomkkowi za wprowadzenie porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się koledzy rozochocili, dalej zdjecia nadsyłają. :piwko:

Redakcja będzie miała z czego wybierać i zobaczyć jak polski karawaning wyglada.

Nadesłali Jędrek 101 i 100pa.

post-71153-imported-5743ebc0-cb09-4242-9270-9910c9c8256f_thumb.jpg

post-71153-imported-a19b1a5c-9738-40a0-b0a4-e914ab3b3c9b_thumb.jpg

post-71153-imported-4fec2af0-0761-4fbd-8fa2-fe7979aa856b_thumb.jpg

post-71153-imported-4d280e44-2b44-41f9-9c7e-48c83efc9846_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.