Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

@lbuster

W Chinach zachorował ledwie jeden na 17000 obywateli. We Włoszech zachorował jeden na 1700!!! 10 razy więcej!

Jak u nas będzie 2200 chorych, czyli w przyszłym tygodniu, to już osiągniemy wynik chiński. 

Gospodarka chińska przez chorobę u sobie nie ucierpi prawie wcale, bo skoro produkują "wszystko dla wszystkich" to wszyscy poczekają bo innego wyjścia nie mają.

Problem pewien dla nich sprawi choroba w Europie i USA, bo mimo że u nich wróciła zdolność produkcyjna, to te dwa rynki będą mniej kupowały. A jak długo? 

Granic do końca kwietnia na pewno nie otworzą. Szkół myślę że jeszcze dłużej. Jeśli w Italii gdzie trup się ściele, uważają że to jeszcze nie kulminacja to strach myśleć. 

Ciekawa będzie konfrontacja z "wyznawcami" którym nie pozwoli się obchodzić X rocznicy. Druga konfrontacja będzie z biskupami w sprawie pustych kościołów podczas najważniejszego święta w roku, czyli Wielkanocy. Potem dojdzie z młodzieżą maturalną, a raczej ich nawiedzonymi rodzicami w sprawie odwołania matur.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dudek_t napisał:

U tak zle nie będzie. 

Dlatego z nadzieją w głosie powiedziałem że nie otworzą do końca kwietnia. Chociaż bardziej realne chyba jest nie otwarcie do końca maja, A w scenariuszu włoskim to na pół roku by nas zamknięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maras napisał:

Masz jeszcze wolne miejsca ? :) 

A wracając do tematu...

Jak widzę kogokolwiek z maską to mogę powiedzieć ,że jest to osoba odpowiedzialna ,która dba o siebie oraz o innych.

Sam jak wychodzę tylko do spożywczego okazjonalnie co kilka dni bo nigdzie indziej nie mam potrzeby to zakładam taki zestaw. Może wyglądam jak kosmita  ale mam to gdzieś

      

 

5355.jpg

Ja tak chodzę ???????

IMG_20200319_195935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezarr napisał:

Jeszcze tylko miecz świetlny i może ruszać po papier toaletowy i makaron ????

Oczywiście, zgodnie z tematem - makaron i papier potrzebne są żeby zrealizować plany wakacyjne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomii napisał:

Oczywiście, zgodnie z tematem - makaron i papier potrzebne są żeby zrealizować plany wakacyjne ;)

Podstawa, lepiej pisać o tym a nie czytać co chwilę o prowadzeniu firmy. Myślę że w takim samym stopniu upominasz wszystkich czy tylko ja jestem dla Ciebie chłopcem do bicia ?

Po moim wpisie o nietrzymanie się tematu dalej temat się nie klei,  ale tylko mnie upominasz cały czas. Jesteś tu szefem możesz wszystkie moje posty wykasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Podstawa, lepiej pisać o tym a nie czytać co chwilę o prowadzeniu firmy. Myślę że w takim samym stopniu upominasz wszystkich czy tylko ja jestem dla Ciebie chłopcem do bicia ?

Tomasz piszemy tu o wszystkim co związane jest z wirusem. Zrozum że tam emotka jest na końcu :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Podstawa, lepiej pisać o tym a nie czytać co chwilę o prowadzeniu firmy. Myślę że w takim samym stopniu upominasz wszystkich czy tylko ja jestem dla Ciebie chłopcem do bicia ?

Po moim wpisie o nietrzymanie się tematu dalej temat się nie klei,  ale tylko mnie upominasz cały czas. Jesteś tu szefem możesz wszystkie moje posty wykasować.

Nie przejmuj się Tomku - mi się oberwało za to, że śmiałem skrytykować Kościół za to, że ważniejsze dla niego jest bubu niż bezpieczeństwo owieczek (baranków) i moje posty zostały usunięte, choć jestem wierzący;-)

Widać można namawiać do zakupu broni i dawać wskazówki jak to zrobić, ale krytykować Kościoła za bezprecedensowe, bezduszne, skrajnie nieodpowiedzialne, narażające wszystkich na utratę zdrowia lub życia, durne i motywowane wyłącznie kasą decyzje nie można, bo to jest atak na wiarę;-)

Ja dzień w dzień wszystkim od tygodni powtarzam do znudzenia to samo i tu już kilkukrotnie pisałem - najważniejsze jest ograniczenie aktywności i kontaktu do absolutnie niezbędnego minimum i jedną z najgłupszych decyzji w tym czasie jest decyzja o pójściu na mszę w niedzielę - niestety taka jest prawda. Ludzie, uczestniczący teraz w jakichkolwiek niepotrzebnych zgromadzeniach (nie tylko mszach i nie tylko takich,  o których mówi prawo o zgromadzeniach), są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, nie tylko dla swoich rodzin, ale dla nas wszystkich i czynią walkę z koroną wszystkich, którzy są na jej froncie bezsensowną. Ci, co są na tym froncie narażają codziennie życie dla lekkomyślnych owieczek (baranków), którzy mają to gdzieś...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było, jestem pełen podziwu dla zdecydowanej świadomej większości społeczeństwa, bo generalnie widać jednak zdyscyplinowanie, którego się nie spodziewałem.

No ale tu pomógł niestety negatywny przykład przede wszystkim z Włoch...

4 minuty temu, danielpoz napisał:

No to piąteczek i weekend?

 

Nie denerwuj tych, co na kwarantannie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zulos napisał:

Nie przejmuj się Tomku - mi się oberwało za to, że śmiałem skrytykować Kościół za to, że ważniejsze dla niego jest bubu niż bezpieczeństwo owieczek (baranków) i moje posty zostały usunięte, choć jestem wierzący;-)

Widać można namawiać do zakupu broni i dawać wskazówki jak to zrobić, ale krytykować Kościoła za bezprecedensowe, bezduszne, skrajnie nieodpowiedzialne, narażające wszystkich na utratę zdrowia lub życia, durne i motywowane wyłącznie kasą decyzje nie można, bo to jest atak na wiarę;-)

Ja dzień w dzień wszystkim od tygodni powtarzam do znudzenia to samo i tu już kilkukrotnie pisałem - najważniejsze jest ograniczenie aktywności i kontaktu do absolutnie niezbędnego minimum i jedną z najgłupszych decyzji w tym czasie jest decyzja o pójściu na mszę w niedzielę - niestety taka jest prawda. Ludzie, uczestniczący teraz w jakichkolwiek niepotrzebnych zgromadzeniach (nie tylko mszach i nie tylko takich,  o których mówi prawo o zgromadzeniach), są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, nie tylko dla swoich rodzin, ale dla nas wszystkich i czynią walkę z koroną wszystkich, którzy są na jej froncie bezsensowną. Ci, co są na tym froncie narażają codziennie życie dla lekkomyślnych owieczek (baranków), którzy mają to gdzieś...

Mi się oberwało :) - a dobre, aż tak boli ukrycie cudzych postów niezgodnych z regulaminem? Nawet punkcika ostrzegającego nie było, a teraz publicznie będziemy płakać i użalać się jaka to moderacja jest zła. 

Nie rozumiem też nagonki na broń. Mamy tu na forum nawet kolegę który jeździ z przyczepą na zawody broni czarnoprochowej. Nie kryje się z tym, jest to w jego relacjach - i co on też namawia? Jeden jeździ na campingi inni na strzelnice. Auto też może być niebezpieczne w rękach niewłaściwego człowieka.

To czy ktoś chodzi do kościoła, czy nie przy ukrywaniu postów nie ma dla nas znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.