Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, dudek_t napisał:

Ja mam prośbę do osób które twierdzą że izolacja nie jest potrzebna i ten wirus to jest pikuś

Trochę źle mnie interpretujesz. Wirus jest, powiedzmy, że jest groźny (bo różne statystyki różnie mówią) i należy się izolować :ok:

 Natomiast taka izolacja jaką mamy teraz do niczego dobrego nie doprowadzi. Według Ciebie ile czasu powinniśmy być w takim stanie jak teraz? Miesiąc? Pół roku? Rok?

Jak dla mnie dalej można się starać izolować, zachowując wszystkie środki higieny, jednak wracając do normalnego życia. Oczywiście nie mówię, że od razu mamy iść na jakiś koncert. 

Prawdopodobniej będzie więcej zarażonych, ale czy masz jakąś alternatywę?

Patrzmy na sytuację zdroworozsądkowo. Czy osoby w sile wieku mają siedzieć w domach miesiącami? Albo osoby które bezobjawowo przeszły wirusa?

Według mnie trzeba zapewnić maksymalną ochronę dla osób z podwyższonego ryzyka a pozostali muszą wracać do "normalności". Choć tej normalności niestety długo jeszcze nie będzie.

Już nie wspomnę o debilnych zakazach wstępu do lasu, parku :mlot: Ale nie będę się powtarzał.

13 minut temu, witus napisał:

Coś trzeba robić żeby nie zwariować.

No właśnie, ja już od 4 tygodni jestem w domu i mi także odwala. Mam pracę zdalną, ale mam wrażenie, że jestem bardziej zmęczony niż jak dojeżdżałem do roboty (a to ze 2 godziny dziennie).

I mnie także coś strzela, jak widzę przez okno stojących pod sklepem i pijących po studencku (nie mleko) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PaulinaS napisał:

Zanim jeszcze coś złego napiszesz o służbie zdrowia zastanów się czy twoich postów nie czytają osoby, które drugą dobę siedzą w szpitalu i ratują czyjeś życie.

Myślę, że tu nie chodzi o atak na lekarzy i szpitale, bo chyba jest oczywistym, że wszystkie szpitale poza jednoimiennymi działają tak jak dotychczas, przy czym borykają się z problemami kadrowymi (właśnie kwarantanna, opieki, chorobowe, polecenia pracy od wojewody).

Problem jest głównie z dostępnością transportu medycznego. Ten (wraz z obsadami) jest zaprzęgnięty właśnie głównie do walki z epidemią.

Ale właśnie z tego powodu mogą też ludzie umierać i tak się niestety też dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dudek_t napisał:

Panowie. Ja mam prośbę do osób które twierdzą że izolacja nie jest potrzebna i ten wirus to jest pikuś bo przecież kiedyś w podobnym okresie więcej ludzi zmarło. 
Więc proszę! Zostancie wolontariuszami. Każda para rąk się przyda w szpitalach, domach opieki itp. Dodatkowo wolotariuszy zakazy przemieszczania nie dotyczą. Sytuacha win win. To jak, zgoda?

Jedyne mądre słowa jakie przeczytałam w tym wątku. Piszą sami znawcy prawa, medycyny, fantastyki i kto wie czego jeszcze. A   " głupi naród " nie chce im wierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, witus napisał:

Testów też wcale tak mało nie robimy ... nie wygląda to źle na tle cywilizowanych krajów. 

No błagam... Jak byś nie czytał tych statystyk, a zwłaszcza w odniesieniu do liczby ludności w danym kraju, to wypadamy - delikatnie mówiąc - niezbyt dobrze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, witus napisał:

Testów też wcale tak mało nie robimy ... nie wygląda to źle na tle cywilizowanych krajów. 

patrząc na naszych najbliższych sąsiadów  ilość wykonanych testów na 1 mln mieszańców to :

- Niemcy - 15,730

- Litwa - 15,384

- Czechy - 12,283

- Białoruś - 7,606

- Słowacja - 5,504

- Polska - 3,919

- Ukraina - 804

więc mamy jeszcze sporo do zrobienia ;)

 

izolacja na dłuższą metę przyniesie  katastrofalne skutki nie tylko gospodarcze ale i społeczne.

wzrost przemocy domowej, brak działań profilaktycznych prozdrowotnych , utrudniony dostęp do służby zdrowia to tylko kilka niektórych rzeczy ,  ciężko powiedzieć na dzień dzisiejszy jakie to będzie miało konsekwencje w przyszłości i ująć to wszystko w statystykach.

ogólnie to nie ma złotej recepty.

 

 

 

 

 

1 minutę temu, Zulos napisał:

No błagam... Jak byś nie czytał tych statystyk, a zwłaszcza w odniesieniu do liczby ludności w danym kraju, to wypadamy - delikatnie mówiąc - niezbyt dobrze...

 

uprzedziłeś mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elaola napisał:

Jedyne mądre słowa jakie przeczytałam w tym wątku. Piszą sami znawcy prawa, medycyny, fantastyki i kto wie czego jeszcze. A   " głupi naród " nie chce im wierzyć

Oprócz tego, że łączy nas wszystkich karawaning, to dzieli nas mnóstwo innych rzeczy i nie możesz zakładać że nie ma wśród nas lekarzy, prawników i innego sortu, bo oczywiście, że są... A to, że są tacy, co uważają, że zjedli wszystkie rozumy to oczywiście wszędzie są tacy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zulos napisał:

A to, że są tacy, co uważają, że zjedli wszystkie rozumy to oczywiście wszędzie są tacy

Właśnie o takich piszę. Nie chcę wymieniać dokładnie.

Dodam jeszcze moje przemyślenia odnośnie statystyk umieralności np. we Włoszech.  Wielu z Was  /ja też/  spędzało wakacje w Italii. Ciekawa jestem kto widział takie kawalkady jak na załączonym zdjęciu. Przecież wg załączonych tu statystyk to jest normalna ilość zgonów. Ja jakoś dziwnie się z tym nie spotkałam.

transport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na dzisiaj ostatni mój post w tym temacie. Nawet w onecie, co to dla mnie mniej niż zero jeżeli chodzi o autorytet, piszą o tym co ja wcześniej pisałem 

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-prof-dariusz-dudek-grozi-nam-gwaltowna-liczba-zgonow-wywolanych/kq3e1pw
 

nie chciałbym teraz dostać jakiegoś udaru albo zawału, roślinka albo śmierć gwarantowana

3 minuty temu, elaola napisał:

Właśnie o takich piszę. Nie chcę wymieniać dokładnie.

Dodam jeszcze moje przemyślenia odnośnie statystyk umieralności np. we Włoszech.  Wielu z Was  /ja też/  spędzało wakacje w Italii. Ciekawa jestem kto widział takie kawalkady jak na załączonym zdjęciu. Przecież wg załączonych tu statystyk to jest normalna ilość zgonów. Ja jakoś dziwnie się z tym nie spotkałam.

transport.jpg

To jednak jeszcze dodam

@elaola

a kto wcześniej widział w chinach takie zbiorowe mogiły 27984C26-45F9-42DE-B62C-D7D919EA9180.thumb.jpeg.0b15a1cbc7db17e6e28adf9d7e5bdf06.jpeg
 

Wszystkie media o tym trąbiły, jak dobrze poszukasz to dojdziesz co to za zdjęcie

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacekzoo napisał:

Wszystkie media o tym trąbiły, jak dobrze poszukasz to dojdziesz co to za zdjęcie

Nie wiem czy piszesz o zdjęciu, które zamieściłam ja czy Ty. Jeśli o moim to może i nie jest autentyczne / nie wiem/ . Wiem natomiast co się tam dzieje i to bardzo dokładnie z codziennych rozmów z przyjaciółką,  która mieszka Bergamo czyli w samym centrum pandemii. Szczegółów nie będę opisywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, elaola napisał:

Nie wiem czy piszesz o zdjęciu, które zamieściłam ja czy Ty. Jeśli o moim to może i nie jest autentyczne / nie wiem/ . Wiem natomiast co się tam dzieje i to bardzo dokładnie z codziennych rozmów z przyjaciółką,  która mieszka Bergamo czyli w samym centrum pandemii. Szczegółów nie będę opisywała.

Pisałem o moim, napisałem o nim bo trafiłem na opis co to za zdjęcie 

76837B4D-975B-4110-809F-97750F1FF077.thumb.png.9b9a441957063685a8e44e9b97632173.png

 

także ja faktycznie już kończę :) 

 

duuuuużo zdrówka wszystkim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O problemach z dostępem do lekarza z czymś innym niż aktualny wirus też i ja pisałem, bo takiego problemu doświadczyłem, więc nie są to bajki czy opowieści znajomych, którzy ubarwiają rzeczywistość.

Więc to o czym pisał Jacekzoo i co podrzuca w linku nie chciałbym żeby stało się smutna codziennością.

 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego czy ktoś naszą  władzę kocha, czy też nasze społeczeństwo to w porównaniu do innych państw europejskich jest u nas póki co nieźle w temacie wirusa. Podobne ludnościowo kraje jak Włochy, Hiszpania czy większe  od nas Niemcy są  w czarnej dupiej. O Wielkiej Brytanii nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michał2016 napisał:

Niezależnie od tego czy ktoś naszą  władzę kocha, czy też nasze społeczeństwo to w porównaniu do innych państw europejskich jest u nas póki co nieźle w temacie wirusa. Podobne ludnościowo kraje jak Włochy, Hiszpania czy większe  od nas Niemcy są  w czarnej dupiej. O Wielkiej Brytanii nie wspomnę...

E no, bez jaj.

Nim porównasz, zapytaj proszę choćby wujka google o liczbę mieszkańców przywołanych krajów.

Ani Włochy ani Hiszpania nie mogą być porównywane z Polską, ponieważ mają znacznie większą, aniżeli my mamy, liczebność ludności. Nie wspomnę już o Niemczech i W. Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał2016 napisał:

Niezależnie od tego czy ktoś naszą  władzę kocha, czy też nasze społeczeństwo to w porównaniu do innych państw europejskich jest u nas póki co nieźle w temacie wirusa. Podobne ludnościowo kraje jak Włochy, Hiszpania czy większe  od nas Niemcy są  w czarnej dupiej. O Wielkiej Brytanii nie wspomnę...

Chyba Ci się telewizor na TVP 1 zablokował na wiadomościach. :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od kochania ......
Nawet proporcjonalnie do ludności - nie jest źle ale....
Tak naprawdę można oceniać tylko po zgonach - dane o zakażeniach nigdzie nie są wiarygodne,  powód prosty brak testów a w PL ilość wykonywanych ostatnio zleciała o połowę, co mocno fałszuje obraz.  Jak to się ma do tego co mówi w TV Pan Brodaty ??????
Życząc wszystkim i sobie jak najlepiej - jednak nie mówmy hop nim nie przeskoczymy, bo te zapowiadane luzowania mogą się zemścić, oby nie....

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.