Skocz do zawartości

Poziomica na stałe


Stu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się, w którym miejscu można przymocować poziomicę, aby nie przeszkadzała i nie była ona narażona na uszkodzenia. Dotychczas stosowałem poziomicę magnetyczną, ale w obecnej przyczepie na dyszlu znajduje się osłona, więc nie ma jej do czego przymocować. Szafki kuchenne odpadają, podobnie podłoga... Zależy mi na tym, żeby była umocowana na stałe, bo codzienne poziomowanie przyczepy jest już wystarczająco czasochłonne...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że muszą być dwie :hop1:

Ja osobiście myślałem o 4 sztukach, mocowanych przy listwie wykończeniowej wokół przyczepy, po sztuce z każdej strony - coś podobnego jak u kolegi Ogrodnik...

Pzdr, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam poziomicę podwójną (wzdłuż/wszerz) jak na zdjęciu. Kupiłem coś takiego przed laty w polskim sklepie ze sprzętem turystycznym - jeśli dobrze pamiętam za 7 zł :ok: . Ważne, by umieścić ją w płaszczyźnie która ma być umownie pozioma - po spoziomowaniu pojazdu, np. przymocować do elementu stałego równoległego do płaszczyzny podłogi (skomplikowany ten opis - ale niekiedy prostą sprawę najtrudniej wyrazić :hop1: ).

post-70549-imported-8e894e5c-3d30-4f71-87c5-e83410f699bb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę mieć poziomicę w ręce z nią pobiegać dookoła przyczepy, bo jak jest przykręcona w jednym miejscu to co chwilę bym musiał chodzić i sprawdzać, czy już jest dobrze a tak przykładam poziomicę do listwy i sprawdzam, jak jest źle to podciągam na jednej łapie i idę dalej.. Z reguły wypoziomowanie przyczepy zajmuje mi jakieś 2 rundki dookoła :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak przykładam poziomicę do listwy i sprawdzam, jak jest źle to podciągam na jednej łapie i idę dalej..

 

A jak listwy są krzywo.

Ja też mam podwójną poziomice (jeszcze nie zamontowaną) , ale jak przyłożę z przodu do ramy i wypoziomuje i przesunę na drugą podłużnice to pokazuje inaczej ,jak bardziej podniosę na przedniej łapie to rama delikatnie się ugnie (prawo fizyki) pokazuje inaczej.

Moje poziomowanie odbywa się za pomocą większego śruta z racji ,że mam gumolit na podłodze ,jak stoi i nie przemieszcza się to jest ok.

Może to głupie ,ale minimalny spadek i śrut leci w kierunku spadku.

Wydaje mi się ,że podłoga to płaszczyzna , bo do niej jest przymocowana budka :hop1:

Śruta kładę w okolicy belki , bo tam jest najbardziej prosta podłoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.