Skocz do zawartości

Poziomica na stałe


Stu

Rekomendowane odpowiedzi

A jak listwy są krzywo.

To jest tylko przyczepa na kempingu, a nie statek kosmiczny. Taka dokładność wystarczy. Poza tym poziomica ma swój błąd, oko (to ludzkie, nie poziomicy) też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko przyczepa na kempingu, a nie statek kosmiczny

 

Ja swoją jak rozbebeszyłem do remontu to wyglądała jak ARMAGEDON :hop1:

 

Ja jeszcze ustawiam tak aby woda z brodzika spływała do wylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos tych wielofunkcyjnych podwójnych i tanich poziomic to ja bym się nie cieszył, że pokazują dobrze. Trzeba na nie mieć poprawkę. Kiedyś chciałem taką kupić. Miała dwie libelle (wzdłuż i w poprzek) zamocowane na plastikowej płytce powiedzmy ok 10 x 10. Zakupu dokonywałem w Castoramie. Położyłem sobie takich kilka na podłodze, która jest przecież wypoziomowana i każda z nich wskazywała co innego. Różnice były na tyle duże, że zrezygnowałem z tego i kupiłem zwykłą poziomice budowlaną 40cm porządnej firmy. Teraz poziomuję przyczepę ręcznie za pomocą tejże listwy. Szczerze mówiąc to lepiej się wyrówna przyczepę na oko, niż przy pomocy fałszywej poziomicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem sobie takich kilka na podłodze, która jest przecież wypoziomowana i każda z nich wskazywała co innego

 

I nie należy się dziwić, ze każda pokazywała co innego, bo jak zobaczyły jak równo jest położona ta płytka podłogowa to ze śmiechu nie mogły wskazać jej "równości" :hop1::ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to taka, że akurat tam nie było płytek tylko wylewka zacierana - bardzo równa. A druga to taka, że nawet gdyby była nierówność to wszystkie powinny pokazywać odchylenie w jedną stronę, a nie każda w inną. Nie jestem przekonany do tych krótkich poziomic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa, to taka, że akurat tam nie było płytek tylko wylewka zacierana - bardzo równa. A druga to taka, że nawet gdyby była nierówność to wszystkie powinny pokazywać odchylenie w jedną stronę, a nie każda w inną. Nie jestem przekonany do tych krótkich poziomic.

 

Kolego takie testy to sobie rób na wrastacie ,bo te poziomice są zbyt małe aby testować na podłodze ,wystarczy ziarenko piasku i już pokarze inaczej , a na podłodze zacieranej jest tego wiele.

Druga sprawa gdyby miałe one być dokładne przy ich wymiarach to musiały być już jako laboratoryjne.

Trzecia sprawa to gadacie głupoty ,w domach większość ma krzywe ściany ,podłogi ,a chcecie mieć idealnie wypoziomowaną przyczepę :piwko:

Chyba ludzkie oko i spanie na równi tłumaczy wszystko :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie i tyle :piwko:

Ale Trafko masz rację, tak duża dokładność nie jest w przyczepie potrzebna. Ja to popieram, tylko chciałem zwrócić uwagę na niedoskonałości tych "uniwersalnych" poziomic, na których wiele osób polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.