Skocz do zawartości

[Dowód rej.] Przyczepa Camping SAM - dokument znalazłem


Rekomendowane odpowiedzi

Wg art. 88 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych [etcetera...] za przerwę w OC każdym roku kalendarzowym z osobna, w wymiarze opłaty liczonym wg stawki dla danego roku, w okresie nieprzedawnionym (art. 92 ust. 1):

Art. 88. 3. W przypadku posiadaczy pojazdów mechanicznych, którzy nie spełnili obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z warunkami tego ubezpieczenia, wysokość opłaty jest uzależniona od okresu pozostawania tego posiadacza bez ochrony ubezpieczeniowej w każdym roku kalendarzowym i wynosi: 1) 20% opłaty w wysokości określonej w ust. 2 pkt 1 – w przypadku gdy okres ten nie przekracza 3 dni; 2) 50% opłaty w wysokości określonej w ust. 2 pkt 1 – w przypadku gdy okres ten nie przekracza 14 dni; 3) 100% opłaty w wysokości określonej w ust. 2 pkt 1 – w przypadku gdy okres ten przekracza 14 dni.  

Art. 92: 1. Roszczenia z tytułu opłaty ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia dokonania kontroli, nie później jednak niż z upływem 3 lat od ostatniego dnia roku kalendarzowego, w którym nie spełniono obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego, z zastrzeżeniem ust. 2

Czyli dzisiaj można sięgnąć - poza bieżącym AD 2020, do 2019, 2018 i 2017, i jeśli był choć dzień przerwy - chaps, opłata wg właściwego procentu i stosownie do czasu przerwy ("niemania" :) ), za każdy rok z osobna, czyli nie mając OC w ogóle do dziś - nawet za 4 roczki. Oczywiście, poza opłatą, trzeba zawrzeć umowę OC (art. 93 ustawy), ale "bieżącą" - "brakujących" umów ubezpieczenia TU nie zawierają za wsteczne okresy (chociaż kiedyś nawet i zdarzało się że "przytulały" składki "za nic", zwłaszcza poprzez co bardziej "operatywnych" agentów...). Zanim co poniektórzy przyczepią się, że przecież na chłopski rozum przyczepa nie jest pojazdem mechanicznym, to wg art. 2 pkt. 10 lit. a) ustawy, jest :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie mogę zapisać edytowanego posta...wklejam więc całość, a poprzedniego proszę usunąć.



To nie tak, że się nie odzywam, co w którymś poście zostało zarzucone. 

Od ostatniego wpisu dopiero teraz miałem chwilę, żeby siąść przy komputerze - wcześniej sorry, nawet na internety w telefonie nie za bardzo był czas.

Sprawa spadkowa została przeprowadzona w 2017 (przez akt poświadczenia dziedziczenia), przyczepa nie została w niej uwzględniona, bo nikt o niej nie wiedział - wypłynęła kilka dni przed pierwszym postem w tym temacie.

Spadkobierców jest 3 (ja i 2aj bracia).

Czy w WWL mam kogoś w WK? - być może, muszę popytać, a może będzie tam coś więcej niż w raporcie.

Sam raport co do którego były uwagi - w raporcie dot. samochodu również nie ma wpisanego właściciela z imienia i nazwiska, jest tylko odnotowany fakt zmiany właściciela, podobnie fakt wydania nowego DR w rejestrze widać - tylko adnotacja, że miała miejsce wymiana, data i koniec - żadnych danych osobowych. W tym dot. przyczepy jest tylko to co załączyłem - 1 właściciel i data rejestracji, nic więcej, więc ew sprzedaż i nawet jakimś cudem wymiana "zgubionego" DR to byłoby ją widać jak na dłoni, bo loguje się do tego na 3 dane dotyczące pojazdu: nr rej, data pierwszej rejestracji i numer VIN. Wiec skoro w raporcie jest 1 właściciel, to jest to mój ś.p. Tata widniejący w DR, a obecnie ja razem z braćmi jako spadkobiercy nawet jeżeli tej przyczepy fizycznie nie ma - i nad tą kwestią nie ma co dyskutować.

Czy mam ciśnienie na "must have" tej konkretnej przyczepy - nie, nie mam, chodziło mi po głowie ew dobranie czegoś do papierów ale również bez napalania się na to, ale póki co temat odpuszczam, najpierw może uda się "wewnętrznie po cichu" zobaczyć co jest w teczce w WWL dotyczące tej przyczepy. Dopiero ew wtedy będę myślał, czy warto podejmować jakiekolwiek kroki, czy zapomnieć.

A temat jest, bo wolałem się poradzić co ew można zrobić z takim fantem - bo aż tak głupi, żeby lecieć do WK z pytaniem co to jest to nie jestem, bo może i te 800PLN za brak OC to wcale nie jest dużo, ale jednak trochę to jest i jeżeli już to wolałbym to wydać na zupełnie co innego ;)

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.