Skocz do zawartości

Katalog kempingów całorocznych + całoroczne miejsca serwisowe


Suzu4x4

Rekomendowane odpowiedzi

@peja76 kratki na zlewniach się nie spisywały, zawsze "zawieszały się na nich resztki" i trzeba było bardzo dużo wody zużywać, by zostawić czystym stanowisko, no chyba że ktoś tylko zlał i w drogę dalej, ale najgorzej miał "ten następny" bo przez zaklejoną kratkę mało co leciało i najlepiej było ją wyciągnąć i wytrzepać ;). Z "lejkami" nie ma tego problemu - bardziej higieniczne są wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

wrzuciłem na pierwszej stronie  linki do map całorocznych punktów serwisowych firm Eurodrop i Campersystem  oraz link do mapy parkingów i MOP zarządzanych przez GDDKiA , jest ich łącznie ponad 300 na wielu z nich są miejsca do zrzutu nieczystości, trzeba wejść na mapę , zaznaczyć w legendzie po prawej strony mapy "P" i kliknąć interesujący nas parking w opisie mamy wyszczególnione wszystkie udogodnienia oraz informacje czy na danym parkingu jest zrzut ;)

bardzo fajnie. Właśnie sprawdziłem, że na najbliższym od domu nowym mopie na A1 mam teoretycznie zrzut. Zajadę w najbliższych dniach sprawdzić. Raz tam wjechałem osobówką w biegu i nie widziałem znaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maarec napisał:

bardzo fajnie. Właśnie sprawdziłem, że na najbliższym od domu nowym mopie na A1 mam teoretycznie zrzut. Zajadę w najbliższych dniach sprawdzić. Raz tam wjechałem osobówką w biegu i nie widziałem znaku.

sam jak wracam do domu autostradą czy S-ką to robię zrzut na MOP-ie , wygodniej i szybciej niż "pod domem" tyle że na tych starych MOP-ach gdzie nie ma słupków serwisowych często w zimie woda jest zakręcona ale wiadomo wtedy do płukania kasaty idzie szara :)

8 minut temu, polo63 napisał:

@Suzu4x4Suzu4x4 dobra robota, tylko dałbym ją po liście kempingów całorocznych- dzięki. 

ok, przeniosłem na górę  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda zawsze jest w łazienkach ocieplanych;) - ja tyż zawsze jak tylko mogę serwisuję się na MOP-ach albo stacjach paliw ze zrzutami "WC BUS".

Zostało tylko "stary" nagłówek usunąć i wszystko jak talala będzie ;)- dzięki. 

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, peja76 napisał:

Jakie resztki :niewiem: U mnie tylko woda.

jak ktoś używa słabej jakosci chemii i papier lub zużywa duże ilości papieru który nie zdąży się rozpuścić to na kratkach potem jest gęsto :-]

 też wolę zlewnie z otworem zamykanym klapą niż kratkę na której zawsze zostają falbanki a czasem nawet coś grubszego :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capture+_2022-11-29-18-30-02.png

Tutaj @Suzu4x4

@peja76 jest jak pisze @Suzu4x4

Poprawka.

Mój błąd @Suzu4x4, ale najepało się tam trochę "mapa - lista - miejsc serwisowych" przeorana z campingami całorocznymi. To mnie "pomyliło".;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, polo63 napisał:

Mój błąd @Suzu4x4, ale najepało się tam trochę "mapa - lista - miejsc serwisowych" przeorana z campingami całorocznymi. To mnie "pomyliło".;)

poprawiłem, teraz zarówno na telefonie jak i na komputerze powinno być czytelnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra;) nie patrz na mnie, ja i tak zimą nie jeżdżę ;) a jak ktoś będzie chciał to po MAPIE miejsc serwisowych, przeglądanie LISTE kempingów i na koniec znajdzie jeszcze LISTE miejsc serwisowych - może źle myślę ale wg mnie MAPA i LISTA miejsc serwisowych powinny być razem (jak to miejsce miało w chwili powstania MAPY). ;)

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, polo63 napisał:

Dobra;) nie patrz na mnie, ja i tak zimą nie jeżdżę ;) a jak ktoś będzie chciał to po MAPIE miejsc serwisowych, przeglądanie LISTE kempingów i na koniec znajdzie jeszcze LISTE miejsc serwisowych - może źle myślę ale wg mnie MAPA i LISTA miejsc serwisowych powinny być razem (jak to miejsce miało w chwili powstania MAPY). ;)

zostawiam już jak jest. Dla mnie teraz jest czytelne zarówno na kompie, telefonie przez przeglądarkę jak i tapatalka  ;)

10 minut temu, peja76 napisał:

Zaczynają Mi się te mapy podobać, troszkę mało punktów w dużych miastach lub wcale, ale może małymi kroczkami coś z tego wyjdzie.

jest jeszcze mapa Grupy Biwakowej gdzie też można w legendzie wybrać miejsca serwisowe ale nie wrzucałem linka bo piszą że nie życzą sobie żeby udostępniać bez ich zgody :rolleyes:

W miastach jest problem to fakt, czasem są dostępne  zrzuty przy oczyszczalniach ścieków  ale to już trzeba szukać lokalnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2022 o 19:13, Suzu4x4 napisał:

 

jest jeszcze mapa Grupy Biwakowej gdzie też można w legendzie wybrać miejsca serwisowe ale nie wrzucałem linka bo piszą że nie życzą sobie żeby udostępniać bez ich zgody :rolleyes:

 

Tak wiem.

 

W dniu 29.11.2022 o 19:13, Suzu4x4 napisał:

W miastach jest problem to fakt, czasem są dostępne  zrzuty przy oczyszczalniach ścieków  ale to już trzeba szukać lokalnie ;)

 

W dużych miastach też jest problem żeby stanąć kamperem i nie chodzi mi żeby było 20-30miejsc postojowych, wystarczy max 5-10 dostęp do wody, zrzut i prąd czyli zwykły słupek i tyle, CZY TO TAK DUŻO???? (oczywiście płatne) no i jakieś kamery żeby było bezpiecznie:)   Włodarze miast nic z tym nie robią, takich jak My co kierdamy cały rok i to większość po dużych miastach troszkę jest(sam się przekonałem) a jak by były takie miejsca było by dużo więcej. Nie zauważają nas choć jesteśmy dobrym klientem zostawiamy pieniądze w restauracjach, muzeach pubach itp. widzę po sobie. Klient który bukuje hotel nie zostawia pieniędzy na mieście bo wszystko ma w hotelu (tak zwany inclusive) i jak już płaci za hotel to korzysta za co zapłacił w hotelu. My zwiedzamy miasto do  późnego wieczora i można powiedzieć że też je reklamujemy ponieważ jeden karawaningowiec przekazuje informację drugiemu gdzie jechać, gdzie jest fajnie bo jesteśmy otwartą kontaktową społecznością, w hotelach tego nie ma. Ogólnie to nieraz czuję się jak ubogi krewnych w tych dużych miastach, no chyba że jest niedziela koło 11h i my jeszcze spacerujemy korzystamy a reszta pędzi z walizkami na dworzec:lol:

W dużych miastach i tak staramy się stawać na parkingach strzeżonych więc dla mnie nie ma różnicy komu zapłacę, ale jak jest fajne miejsce żeby stanąć to człowiek częściej wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwładność gmin i dużych miast (miast na prawach powiatu) jest w tym temacie duża, bo temat niewygodny politycznie (na co poszły takie środki, a więcej ważniejszych potrzeb jest do zaspokojenia). Nie wkomponowuje sie to wprost w działania gminy/miasta jako nakierowane na zaspokajanie potrzeb społeczności lokalnej (dla innostrańców przecież...). Przedsięwzięcie prawdopodobnie i tak będzie pod kreską, więc dodatkowe dalsze nakłady...  I wychyl się, to będziesz to robił, jak zrobisz i będzie "żarło" - to inni wystawią pierś po ordery, jak nie będzie żarło - winowajca będzie jasny... Wydziały/biura promocji powinny się za to wziąć, ale jak, oni to mogą folderki zamówić, pełnia szczęścia już jak się uda bez rażących błędów ortograficznych - to się da zmierzyć w sztukach, złotych wydanych na promocję, liczbie publikacji, jest czym się pochwalić na twardych liczbach. A takie tam dyrdymały jak kamperpark itp. - nie da się zmierzyć, zważyć, wycenić, wszystkim to tylko będzie po wsze czasy ciążyć w raportowaniu i rozliczaniu, jeszcze etaty potrzebne, utrzymanie - kolejne przetargi trzeba rozpisać itede itepe...

Siłą rzeczy, gdyby dało się na tym zarobić, wzięłaby się za to tzw. "prywatna inicjatywa", ale starczy pomyśleć - zwłaszcza w dużych miastach - skąd wziąć na to teren i jakie to będą koszty (użytkowanie wieczyste lub zakup, podatek od nieruchomości od gruntu pod działalnosć gospodarczą), żeby dać sobie spokój.

Więc i tak największe szanse prowadzenia tego na zasadzie not for profit, mają faktycznie gminy/miasta.

Jak to ruszy, i okaże się że żre, od razu zaczną się polityczne podchody, kto ma się przy tym ogniu ogrzać, więc patrz punkt pierwszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.