Skocz do zawartości

Przyczepa Tabbert DaVinci + 2 przedsionki!!! DMC 1300


tmx

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, tmx napisał:

mimo że bez łazienki

Źle odczytałeś. Łazienka jest, tylko bez mebli.

Fajna ciekawostka: przyczepa z Francji i wyrzucone WC? Szkoda że nie ma fotek co tam jest zorganizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo kolega twierdzi, że nie za bardzo ogarnia temat, zapowiada się ciekawie. Czekamy na temat ...POMOCY...

W zeszłym tygodniu oglądałem w Bieruniu fajna budkę 2001r za 20tyś. Bardziej skłaniałbym się do zakupu u sprawdzonych handlarzy niż szukanie perełki bez gruntownej wiedzy. Niestety dużo śmieci do nas przyjechało i bardzo łatwo o problemy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Thomas napisał:

dodatkowo kolega twierdzi, że nie za bardzo ogarnia temat, zapowiada się ciekawie. Czekamy na temat ...POMOCY...

W zeszłym tygodniu oglądałem w Bieruniu fajna budkę 2001r za 20tyś. Bardziej skłaniałbym się do zakupu u sprawdzonych handlarzy niż szukanie perełki bez gruntownej wiedzy. Niestety dużo śmieci do nas przyjechało i bardzo łatwo o problemy.  

Coś tam pewnie przyjechało ale jest też "szybka" sprzedaż dopiero co nabytych cukiereczków co to czar prysł po pierwszym wyjeździe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Thomas napisał:

dodatkowo kolega twierdzi, że nie za bardzo ogarnia temat, zapowiada się ciekawie. Czekamy na temat ...POMOCY...

W zeszłym tygodniu oglądałem w Bieruniu fajna budkę 2001r za 20tyś. Bardziej skłaniałbym się do zakupu u sprawdzonych handlarzy niż szukanie perełki bez gruntownej wiedzy. Niestety dużo śmieci do nas przyjechało i bardzo łatwo o problemy.  

Dzięki waszym komentarzom też się  uczę za co serdecznie dziękuję :) i mam nadzieje że  już przy zakupie wiedzę będę miał o tyle większą że  szroty będę omijał z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, danielpoz napisał:

Widac ze wyszukujesz najtansze perelki z danego rocznika. Masakra?

Wyszukuje te które spełniają moje kryteria  a wyszukiwarke mam ustawioną  od 2003 do 25 tyś  czy uważasz że stara budka np 15 letnia powinna kosztować 40tyś? niektóre ceny to jest masakra..
 Czy to jest perełka czy cena za niska?
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kemping-knaus-400-lk-1100kg-hobby-fendt-adria-lmc-CID5-IDCBkH5.html#2143a7e1b7

Edytowane przez tmx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukuje te które spełniają moje kryteria  a wyszukiwarke mam ustawioną  od 2003 do 25 tyś  czy uważasz że stara budka np 15 letnia powinna kosztować 40tyś? niektóre ceny to jest masakra..
 Czy to jest perełka czy cena za niska?
https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-kemping-knaus-400-lk-1100kg-hobby-fendt-adria-lmc-CID5-IDCBkH5.html#2143a7e1b7
Tak to już jest z przyczepami, że bardzo mało tracą na wartości. Nie można tego oceniać np przez pryzmat spadku wartości aut.

Więc tak, 15 letnia buda może kosztować 40k zł i nie powinno to nikogo dziwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tmx napisał:

 Czy to jest perełka czy cena za niska?

W tym problem, że na zdjęciach to one wszystkie piękne, pachnące itd. Przy oględzinach przyczepy musisz pozaglądać we wszystkie newralgiczne miejsca ( narożniki, łączenia blach, ramy okienne, sprawdzić lodówkę, piec... itd tego jest tyle, że i omawiane wielokrotnie, że szkoda klawiatury na przepisywanie). Niestety nie ma tak, że kupie np. Opla i to jest dobre i już. Pierwszą przyczepę kup u sprawdzonego handlarza lub zabierz ze sobą kogoś w temacie. Jak nabierzesz doświadczenia to wtedy inna rozmowa, każdy z nas kiedyś zaczynał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Thomas napisał:

W tym problem, że na zdjęciach to one wszystkie piękne, pachnące itd. Przy oględzinach przyczepy musisz pozaglądać we wszystkie newralgiczne miejsca ( narożniki, łączenia blach, ramy okienne, sprawdzić lodówkę, piec... itd tego jest tyle, że i omawiane wielokrotnie, że szkoda klawiatury na przepisywanie). Niestety nie ma tak, że kupie np. Opla i to jest dobre i już. Pierwszą przyczepę kup u sprawdzonego handlarza lub zabierz ze sobą kogoś w temacie. Jak nabierzesz doświadczenia to wtedy inna rozmowa, każdy z nas kiedyś zaczynał.

Wiem co już sprawdzać troszkę się oczytałem  a mimo to wezmę ze sobą osobę doświadczoną ,szkoda wtopić $$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

Tak to już jest z przyczepami, że bardzo mało tracą na wartości. Nie można tego oceniać np przez pryzmat spadku wartości aut.

Więc tak, 15 letnia buda może kosztować 40k zł i nie powinno to nikogo dziwić

Dodam swoje trzy grosze :)

Buda używana w stanie idealnym od pierwszego właściciela czyli sucha nie poobijana na zewnątrz i w środku. Gdzie gołym okiem widać ,że właściciel dbał i praktycznie nie ma się do czegokolwiek przyczepić to w wieku 10/12 lat jest warta połowę wartości za jaką była kupiona. Tu mówimy o samej budzie.  Dodatki poza fabryczne ,które są razem z budą już nieco mniej co nie oznacza ,że mają być oddane razem z budą za free.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Maras napisał:

Dodam swoje trzy grosze :)

Buda używana w stanie idealnym od pierwszego właściciela czyli sucha nie poobijana na zewnątrz i w środku. Gdzie gołym okiem widać ,że właściciel dbał i praktycznie nie ma się do czegokolwiek przyczepić to w wieku 10/12 lat jest warta połowę wartości za jaką była kupiona. Tu mówimy o samej budzie.  Dodatki poza fabryczne ,które są razem z budą już nieco mniej co nie oznacza ,że mają być oddane razem z budą za free.

Ja próbuję swoją właśnie13 letnią w takim stanie sprzedać jak piszesz za połowę wartości nowej, z dodatkami i wydaje mi się że nikłe szanse na sprzedaż w tej cenie w PL, bo każdy szuka jak najtaniej a później wychodzą różne dziwne rzeczy po zakupie. W sumie to nie spieszy mi się ze sprzedażą stąd ta cena, jak nie sprzedam będę się dalej cieszył że mam suchą, szczelną i sprawną budę :).

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław, wiesz jak jest CCC i nic nie poradzisz. Dużo jest takich przypadków ,że cena adekwatna do stanu nie jest ceną sprzedaży. Bo to musi być okazja przez  duże O aby było zainteresowania.Kupujący jeszcze powie  Panie jest taka sama za 10 tyś mniej...  tyle tylko ,że jej stan daleko odbiega od tej zadbanej. Mało osób wie i nie daje sobie wytłumaczyć ,że utrata wartości campera ,przyczepy czy też łodzi jest całkiem inna jak np. w samochodach. Druga sprawa tojak ktoś widzi budę za trzydzieści parę a nową powiedzmy nie całe pięć dych to ma opory. Tyle tylko,że ta za pięć dych to golas i teraz  dołożyć do niej  jeszcze kilka skromnych dodatków ( montowanych w fabryce) to jakieś jeszcze min  +20%( u mnie było prawie 30% bez przedsionka ,podłogi i innego szpeju)   ale to już dociera w salonie. 

Myślę ,że sprzedaż Twojej to kwestia czasu i normalnego , trzeźwo patrzącego kupującego.Czego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.